Помилки влади ціною людей

 

«У вас унікальна країна! Але чому так погано живете?» – якось почув у розмові від одного знайомого іноземця. А дійсно чому? На думку сплили спогади мого юнацького сприйняття майбутнього. Тоді в ЗМІ масово популяризували життя в розвинених країнах Заходу. І з того випливало, що найвищу цінність має людина з усіма її правами та свободами. Натомість будь-яке вчинене проти особи порушення каралося і влада несла відповідальність – як моральну, так і матеріальну. Думалося, що так буде і в нас.

Однак сумніваюся, що ми за останні 22 роки щось подібне побудували в Україні. На жаль, багато можновладців заробляють на бюджетних коштах та вирішують в основному власні проблеми. Більше того, свої прорахунки і помилки чиновники, як правило, виправляють коштом громадян. Тих, хто їх фактично найняв на роботу…

Так, допустив хтось брак у роботі, і димоходи в одному з будинків на вул. Набережній, що в Івано-Франківську, стали непридатними для використання газових колонок. Що ж газове господарство позаглушувало колонки, а люди змушені купити нові колонки і оплатити ремонт димоходів. А чому вони терплять ці незручності і несуть матеріальні витрати, а не чиновник недбайливий, що колись допустив халатність своїх підданих.

Влада стимулює до бездіяльності і пасивності громадян. Замість сприяння досить часто бачимо тільки шкоду в діях держслужбовців. Зокрема, виробило керівництво гаражного кооперативу №15, що в Пасічній, державний акт на постійне користування землею в 2001 р., а тепер звернулося за кадастровим номером. І треба було це їм робити? Адже після розмежування меж населених пунктів територія гаражного кооперативу опинилася уже не в Івано-Франківську, а в с. Угринів, і по-новому треба виробляти всю документацію. Чиновники собі щось малювали на карті, а в людей свіжа головна біль і матеріальні витрати.

А ще кумедний випадок стався в пані Олени в результаті її звернення в міліцію за допомогою. У неї спочатку вкрали велосипед, потім транспортний засіб і зловмисника зусиллями родини було знайдено. А далі п. Олена як законослухняна громадянка звертається в міліцію. Почалися слідчі дії, а велосипед все не вдається забрати з відділка міліції. Тепер пані Олена телефонує на «урядову лінію», пише листи в прокуратуру і заказує себе більше ні за чим не йти до влади.

Реальніших втілень владного гасла «почуємо кожного» складно придумати. Тільки б люди у ставленні до чиновників не розпочали реалізовувати гасло «знайдемо кожного»…

 

Опубліковано у виданні : Галичина. – Івано-Франківськ, 2013. – 10 жовтня. – С.3. 


11.10.2013 Сергій Адамович 1274 1
24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

278
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

930
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2316
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

845
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1060
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

2066

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

814

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1349 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1587

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1711
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

233
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

441
07.09.2022

Від жовтня в Україні знизяться ціни на гречку. Наразі аграрії вже зібрали 20 тисяч тонн гречаної крупи.

757
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

473
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

416
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

621
02.09.2022

Кожного дня у соціальних мережах отець Іван Гнатюк проводить молитву онлайн, відповідає на запитання, дає поради.

1138
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

99
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

209
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

351
12.09.2022

Восьмого вересня на 97-му році життя померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ.

748
07.09.2022

Співрозмовники приділили увагу безпековим гарантіям та обговорили участь Великої Британії у відбудові України.

690