Полювання за неминучістю. Семиденна мандрівка суїцидика. Історія 2. Фізика і вісімка

 

Повернувся до без того душної кімнати. Перша зустріч з неминучим була фіасковою. «Не фарт» - подумав про себе. «……але не факт що по-життю» - додало щось з середини і я здивовано гикнув, мабуть теж зсередини. Відчинив шафу, внизу в кутку забута і притрушена кілька років пилом  альпінспоряга зразу ж нагадала про себе. Повільно почали оживати образи альпін-фріків, які незважаючи на погоду штурмувами Карпатські горби, вкотре доводячи  самим собі що місто не спотворило їх до рівня «матрацників». Пригадалися безбашні штурми закинутих промоб’єктів, з яких дюльферувалися, уявляли себе «Ямакасі», послідовниками Девіда Бейля, або елітним загоном «Морських котиків», що звільняють заручників від психів-терористів». Ніби колоритний флешбек. Ніби варто писати мемуари про минуле і шукати мецената на цей деліричний витвір сучасного мистецтва!!!  O tempora, o mores. Рвало щось всередині. Споряга, спогади і стан перманентного відторгнення від суспільства гнав на свіжу ідею  зустрічі з неминучим. Споряга натиснула гачок нових ідей.

На даху девятивисотки  є  труба діаметром десь 100 мм., ідеальний анкер для шнура. Потім через спускову «вісімку» зависнути на рівні дев’ятого і відпустивши руки, і з вільним падінням помчати донизу. Touch-down – успіх. «Непоганий задум»,- похвалив сам себе і взявся витягувати інвентар, струшуючи двохрічний пил. Дійшов до «вісімки». На мить зупинив погляд на написі 25 кН, трохи задумався у підрахунках калькуляції. Маса тіла 70 кг з висоти 27 м. через вісімку донизу. Сила терня…… Приблизно такий сир-бор виникає в резалті 70 кг*9,81 м/с*2,7 с в повітрі = 1854,09 кг. Ого!!! 1,8 Кн на розриві, якщо через шнур то десь 1-1,2 кН. Це тонна, маячня!!! Шнур через тертя защимить десь на 2-3 поверсі. Хребет не витримає в ривку,зламається пополам в тазі як стібка і, як мінімум,  каліцтво гарантовано, максимум – game over і  «хепі енд». Калікою бути складно,бо складно, коли вся нервова система виведена ладу одними безглуздим, трясця, недоконаним рішенням. В успіху задуму стали закрадатися сумніви, «хоробрості замало» - шепнуло щось з середини. «Калічити себе і життя інших злочинно, не любиш себе, поважай інших, принаймні не заважай їм жити».

Друга поразка стала ударом в пах. Болісним і принизливим стусаном. Друга спроба накрилася лопухом. Може то звякнути до старого «Боба Марлі» за допомогою, може він пробудить креатив.  Краще зайти в гості. Обідня перерва, день другий. Хочеться їсти.

Збігати б в «Арсен» за харчами,хочеться їсти, особливо коли передчасно думаєш про неминучість, тоді калорії витрачаєш як в троєборстві – улюблений спорт в минулому.

Надворі ще з одинадцятої години всіх добивало пекуче сонце. Було байдуже, панаму на голову, треки на ноги, поволі почалапав з душного куба-квартири.

Світлофор як завжди горів трьома кольорами послідовно. Хотілося стати незрячим і шубовснути в потік машин. Скрип коліс, понівечений метал, зойки людей і те що було тобою, як фарш на проїжджій частині. Надто багато невинних стануть побічними жертвами обставин – такого не хотілося. Забрати когось з собою нема змісту, у кожного свій вагон рутини. Асоціативна соціальна поведінка.

Зелений... Повільно ступаю на зебру, навпроти з десяток урбан-зомбі метушливо човгають капцями по власних справах: хтось до офісу, хтось додому, хтось на «діло», хтось з супермаркету, хтось туди, як і я. Ось якийсь вуйко тягне візок з картоплею – хоче жити. Хоче їсти щоб жити, а я – їсти щоб надибати неминучість. Різнополярні в нас місії, хоча реквізит однаковий, то їжа.

Ось інший су-продукт життєвої пошесті комфорту несе з десяток «багетів» для ремонту. Він вже поїв, і схоже, далі крокує пірамідою потреб до комфорту – затишної «хімічної» квартири, пошпакльованої власними руками і залитої власним потом в періодах між сном і роботою. Хто вони – раби життєвого циклу споживання. Хто я – пасажир, з квитком в одну сторону.

Задумався і мало не врізався в двері з фотоелементом – не відкрилися з якоїсь невідомої причини. 


13.08.2013 Тарас Зіф 1713 1
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1180
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2507
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2104
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2157
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6519 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2445 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

329

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1137

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1270

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1389
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

265
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

579
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2055
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26504
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

545
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10452 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8002
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

528
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

391
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

538
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

615
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1568