"ПОКРАЩЕННЯ" ЖИТТЯ ВЖЕ СЬОГОДНІ: Комунальні "новинки" 1 лютого

Лютий місяць 2011 року розпочався в Україні з подорожчання електроенергії, комунальних послуг та автомобільного палива. Економісти очікують далі подорожчання харчів і інших товарів та послуг. Які «новинки» в рахунках за комунальні послуги принесе нам останній місяць зими та до чого готуватися івано-франківцям в майбутньому, далі, по-порядку:

 

 

«Івано-Франківськводоекотехпром»

Від сьогодні, 1 лютого окремим категоріям споживачів нарахують більшу, ніж зазвичай, плату за послуги івано-франківських «водоекотехпромівців». Адже згідно з рішенням міськвиконкому «Про встановлення рівня рентабельності на комунальні послуги» (зі змінами та доповненнями) підвищено з 1 лютого тарифи на послуги цього підприємства для бюджетних установ та організацій до 3,34 грн. за постачання одного кубометра води і до 2,04 грн. за відведення кубометра стоків; для інших установ та організацій (крім населення, ДМП  «Івано-Франківськтеплокомуненерго», бюджетних установ та організацій) відповідно — до 4,36 та 2,66 грн.

Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) затвердила тарифи на водопостачання і водовідведення восьми міськводоканалів, серед яких і КП "Івано-Франківськводоекотехпром" . НКРЕ встановило такі тарифи: на водопостачання - 2,22 гривень за кубічний метр (зростання 3,4%), на водовідведення - 1,45 гривень за кубічний метр.

 

 

ВАТ «Прикарпаттяобленерго»

13 січня на своєму засіданні Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) прийняла рішення про підвищення тарифів на електроенергію для населення. Відповідна Постанова, зареєстрована у Мін’юсті, вступає в дію сьогодні, 1 лютого 2011 року. Останнє підвищення тарифів відбулося понад 4 роки тому, і тарифи на електроенергію для населення та населених пунктів не відповідали її обґрунтованій вартості.

Новації пояснила заступник директора зі збуту електроенергії ВАТ «Прикарпаттяобленерго» Наталія Любич.

Для зручності усі ціни ми наводимо із ПДВ:
- міське населення: за обсяг, спожитий понад 150 кВт/год електроенергії на місяць - 31,68 коп. за кВт/год
- сільське населення: за обсяг, спожитий понад 150 кВт/год електроенергії на місяць - 29,28 коп. за кВт/год
- населення, яке проживає в житлових будинках, обладнаних у встановленому порядку кухонними електроплитами або електроопалювальними установками: за обсяг, спожитий понад 250 кВт/год електроенергії на місяць - 24,36 коп. за кВт/год.

 

 

КП «Сервіс-Авто»

Це комунальне підприємство обслуговує місця парковок в Івано-Франківську. Відповідно до нового Податкового кодексу, податковий збір за місця паркування транспортного засобу відбуватиметься в залежності від зайнятої площі. Кабмін запропонував органам місцевого самоврядування встановити ставку від 28 копійок до 1,4 гривні за кожен квадратний метр площі, займаної під парковкою. Івано-Франківський міськвиконком зупинився на мінімальній ставці в 28 копійок. З урахуванням цього нововведення, вартість парковки з 2 гривень зросте мінімум до 4-ох. Зазначимо, що в підпорядкуванні «Сервіс-Авто» знаходиться 593 місця парковки в центрі міста. Це нововведення отримало схвалення на сесії міської ради.

 

 

Релігійні установи

З 1 лютого на 30% підвищується тариф на електроенергію для релігійних установ, у зв'язку з чим церковні обряди і товари можуть подорожчати на третину. З урахуванням нових цін на електроенергію, вартість свічок, ікон, церковних книг, а також обрядів вінчання і відспівування, відповідно, теж підніметься.  

 

Автомобільне паливо

Окрім подорожчання комунальних послуг, з 1 лютого Росія збільшує експортне мито на нафту від 7,5 до 346,6 долара за тонну. За оцінками експертів, всі ці видатки в кінцевому результаті знову будуть перекладені на споживачів і відіб'ються на цінах дизпалива й бензину. У свою чергу це збільшить транспортні видатки на перевезення товарів та харчів і потягне за собою їз подорожчання.  Зазвичай подорожчання складає близько третини від суми зростання ціни палива.

 

Світла перспектива

«Івано-Франківськтеплокомуненерго»

Керуючись постановою Національної комісії з регулювання електроенергетики України ”Про затвердження тарифу на теплову енергію ДМП “Івано-Франківськтеплокомуненерго“, згідно проекту рішення Івано-Франківський виконавчий комітет міської ради планує встановити нові тарифи на послуги теплопостачання для населення (див таблицю – ред.). 

Тарифи на послуги теплопостачання для населення

Види послуг

Один.вимір.

Тариф, грн.

1.

Теплопостачання

 

 

 

Одноставковий тариф**

Гкал.

281,66

 

Двоставковий тариф: *

 

 

 

Абонплата

квадр. метр

1,70

 

теплова енергія

Гкал

161.95

Дані нововведення чекають затвердження на сесії міської ради.

 

КП «Івано-Франківськліфт»

Комунальне підприємство «Івано-Франківськліфт» обслуговує ліфти у багатоквартирних будинках, що знаходяться на балансі міської влади. Підприємство піднімає тарифи з обслуговування на 7 копійок: з 21 до 28. Нова ціна буде закладена в квартплату. Тарифікація відбуватиметься відповідно до кількості квадратних метрів в квартирі. Тобто, 28 копійок з одного квадратного метру житлової площі.

Підняття тарифу зумовлене підняттям заробітної плати для працівників підприємства та постійному подорожчанню матеріалів. Але навіть попри підняття тарифу, цього все рівно недостатньо. На даний час для окупності підприємства  необхідно встановити тариф 34-35 копійок.

Дане питання перед затвердженням пройде обговорення на відомчій депутатській комісії.

 

Дошкільні навчальні заклади

Засідання Івано-Франківського міського виконавчого комітету затвердило збільшення вартості дитячого харчування в дошкільних навчальних закладах міста. Раніше 1 день харчування дитини коштував 6 гривень. За словами начальника управління освіти і науки Наталі Микули, харчування в дитсадках виконується на 78%, від встановленої норми. А щоби діти отримували повноцінне харчування, ціну потрібно збільшити до 8 гривень.

Харчування дітей віком від 3 до 7 років коштуватиме батькам 8 гривень в день. Діти віком від 1 до 3 років харчуватимуться за 5,25 гривень в день. Також в рішенні є перелік пільгових груп та знижки для малозабезпечених сімей. Вартість дитячого харчування депутати повинні затвердити на найближчій сесії міської ради.

 

ЖКГ

На одному із громадських слухань, перший заступник начальника Івано-Франківського міського управління житлово-комунального господарства Микола Матіїв заявив, що ініціюватиме збільшення тарифів на електроенергію для жителів обласного центру в комунальній сфері.

 

 

За несплату "комуналки" судитимуть

Таку міру покарання віднедавна можуть застосувати до тих людей, котрі навіть після рішення суду не гасять борги за комунальні послуги. Тепер, аби суд задовольнив позов комунального підприємства проти свого недобросовісного клієнта, останньому не обов'язково бути присутнім на розгляді справи. Також позивачі отримали змогу відшкодовувати і збитки, пов'язані з інфляційними процесами.

Лише клієнти міського "Теплокомуненерго" за тепло та гарячу воду боргують 30 мільйонів гривень. Ці кошти будуть повернені підприємству, стверджують чиновники, адже скасовано норму про позовну давність. Та й більшість боржників, переконують комунальники, - люди не бідні. Також згідно змін у законодавстві скорочені терміни судових розглядів справ, пов'язаних з боргами за тепло, гарячу і холодну воду чи квартплату.

 

Тож комунальники мають намір сповна скористатися нововведеннями аби покращити стан справ.

 

 

15


Коментарі (7)

аналітик 2011.02.03, 18:43
Шановні мешканці міста Івано-Франківська, прийміть вітання від мера Анушкевичуса - "Закінчимо розпочате". До речі, всі абоненти - споживачі комунальних послуг повинні платити за комунальні послуги виключно на підставі письмового договору, укладеного з комунальним підприємством, надавачом таких послуг (Ст.ст. 26, 32, п. 1 прикінцевих положень Закону України "Про житлово-комунальні послуги"). Як відомо, більщість мешканців немають угод з ЖЕО, водоканалом, ТКЕ, міськгазом.
орест 2011.02.04, 17:53
Але тут помилка!!!: НКРЕ встановило такі тарифи: на водопостачання - 2,22 гривень за кубічний метр (зростання 3,4%), на водовідведення - 1,45 гривень за кубічний метр. Так було б не зле. Натомість маємо: встановила тарифи для КП “Івано-Франківськводоекотехпром” на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для населення : ----- водопостачання ---- 2,66 грн. за м. куб. (з ПДВ) ; ----- водовідведення ---- 1,74 грн. за м. куб. (з ПДВ) . http://vodokanal.if.ua http://vodokanal.if.ua/index_inf1.html
орест 2011.02.04, 18:15
На початку січня КП «Водоекотехпром» повідомило про те, що з 1 лютого вони на 15% підвищують тариф на послуги з водопостачання та водовідведення для бюджетних організацій та інших споживачів. За словами першого заступника начальника «Водоекотехпрому» Миколи Калайди, вони піднімають тариф на підставі рішення виконавчого комітету, який дозволив їм встановлювати рівень рентабельності. Відтак, підвищення не зачіпає населення, адже у цьому випадку рентабельність не виставляється. Але, як каже представник депутатської комісії з питань ЖКГ Сергій Борзов, «Водоекотехпром» діяв незаконно. Адже влітку ввійшов в силу закон про Національну комісію регулювання ринку комунальних послуг, а з ним – ряд змін до законодавства. Зокрема, перехідними положеннями було передбачено, що до встановлення національною комісією нового тарифу діє старий. І змінювати його не може ані виконком, ані сесія, ані тим більше само підприємство. «Ми зверталися у різні установи, організації, до заступників міського голови, – розповідає Борзов. – На жаль, тоді розуміння не було. Крім того, ми неодноразово зустрічалися з керівництвом і врешті змогли довести їм, що необхідно відновити законність». Так, 28 січня рішення підвищення тарифу на воду і водовідведення для бюджетних організацій та підприємців було скасоване наказом керівника «Водоекотехпрому». До речі, національна комісія днями прийняла рішення про те, щоб підняти тариф для населення: на 3% на водопостачання й на 4,5% – на водовідведення. Натомість, тариф «для бюджетних організацій та інших споживачів» наразі залишили без змін. Джерело: http://pravda.if.ua/news-17502.html
orest 2011.02.04, 18:44
Вибачте, що такий зануда, але будьмо уважні!! //// Дані нововведення (тарифи на опалення) чекають затвердження на сесії міської ради. ///Керуючись ст.28 Закону України "Про місцеве самоврядування", ст.7 Закону України " Про житлово-комунальні послуги", тарифи встановлює виконавчий комітет міської ради. До речі, найближче засідання виконкому (із питанням тарифів на опалення на порядку денному) 8.02.2011.
володимир 2011.02.08, 13:35
прошу пояснити , що означає одноставковий тариф і коло , і для кого він застосовується
володимир 2011.02.08, 14:42
прошу пояснити , що означає одноставковий тариф і коли , і для кого він застосовується
володимир 2011.02.08, 14:44
прошу пояснити , що означає одноставковий тариф і коли , і для кого він застосовується
26.11.2022
Тіна Любчик

Цьогоріч в рамках проєкту «Прикарпаття – регіон для релокації», який розпочався в Івано-Франківській області, організували серію круглих столів, тобто зустрічей, де підприємці релокованого бізнесу мали можливість познайомитися з підприємцями Прикарпаття.

651
19.11.2022
Уляна Мокринчук

Як харчуватись під час війни, аби не нашкодити своєму здоров’ю, а також, як підготувати свій організм до зимового періоду та запобігати вірусним захворювання Фіртка поцікавилась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

911
18.11.2022

Фіртка поспілкувалася з Олегом Доскачем, директором з розвитку девелоперської компанії про те, чим «живе» ринок первинного житлового будівництва на заході України та Івано-Франківська, зокрема? З якими викликами стикнулася компанія і як їх вирішила? Як ефективно вести управління під час війни, економічної кризи та шаленої конкуренції?

1062
14.11.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка підготувала актуальну інформацію про пошуки зниклих безвісти в Україні та що не варто робити, щоб не нашкодити зниклому.

1365
10.11.2022
Тіна Любчик

Своєю історією поділився Василь Джердж, військовий, який служив у 75 батальйоні територіальної оборони, при цьому маючи громадянство росії та тимчасове посвідчення громадянина України.

2458 7
31.10.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поїхала на Косівщину, аби дізнатись тонкощі роботи ферми, рецепти екологічно чистих, натуральних сирів, на власні очі побачити кіз елітних порід та пройти справжню козячу терапію.

2827

Останні свої публічні виступи Урсула фон дер Ляєн символічно проводить в синьо-жовтому вбранні, або в сорочках з українською вишивкою. Її виступи в підтримку України викликають дуже хвилюючі емоції. Хотілося б ще раз їх пригадати...

1006

Останнім часом з наближенням зими в українському суспільстві серед християн східного обряду підіймається «календарне питання», а саме - дата святкування Різдва Христового: традиційно (за юліанським календарем) – 7 січня, чи за григоріанським календарем – 25 грудня.

1917

Скільки вивісок на храмах не міняй, чи не проводь псевдосиноди для замилювання очей, все одно, зайшовши до храму і почувши, якою мовою моляться духовенство і віряни, починаєш розуміти, в якій церкві дійсно знаходишся і якому народу Церква належить.

1405

Зовсім скоро вітрини крамничок потроху будуть прикрашати стиглими гарбузами із зловісною усмішкою, де-не-де з’являться відьомські капелюшки з мітлами, і таким чином нам нагадають про прихід абсолютно чужого нашій культурі і народу свята - Гелловін.

2486
25.11.2022

Раціональне харчування – це харчування, що забезпечує зростання, нормальний розвиток і життєдіяльність людини, що сприяє поліпшенню його здоров’я і профілактиці захворювань.  

244
23.11.2022

Рекомендації щодо профілактики захворювання на COVID-19 та гострих респіраторних захворювань та  грипу Фіртка дізнавалась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

398
18.11.2022

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

665
28.11.2022

У результаті огляду комплексу приміщень правоохоронці виявили проросійську та антиукраїнську агітаційну літературу, у якій заперечується існування українського народу і мови та право України на державність.

113
20.11.2022

Сьогодні в Україні триває чимало дискусії з приводу, коли святкувати Різдво. Чимало громадян хотіли б перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

5604
14.11.2022

Парафія села Криворівня Івано-Франківської області вирішила перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

1009
06.11.2022

Найвищий рівень довіри до Церкви в західному регіоні (86%), у центральному регіоні їй довіряють 72%.    

1153
14.11.2022

Історія сюжету заснована на реальних подіях. Захід присвячений 80-річчю створення УПА.  

744
27.11.2022

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що поразка Росії у війні проти України матиме позитивні наслідки для всього світу.  

199
19.11.2022

Білий дім заявив, що тільки президент України Володимир Зеленський може прийняти рішення про початок мирних переговорів з Росією, відкинувши думку про те, що США тиснуть на Київ для переговорів.

613
14.11.2022

Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяви Росії, яка "не сприймає попередніх умов щодо України.  

740
06.11.2022

Адміністрація президента США Джо Байдена приватно закликає українську владу заявити про свою готовність вести переговори з Росією.  

1053