Підступний анальгін

 

Для лікування хронічного болю багато хто звертається за допомогою до анальгіну. Це ненаркотичний знеболюючий засіб. Його продають без рецепта і коштує він недорого.

 



Форми анальгіну

Міжнародна назва анальгіну - метамізол натрій. Так що якщо ви прочитаєте на упаковці з незнайомим вам назвою знеболюючого препарату "метамізол natricum" або "метамізол натрію", то знайте, що це анальгін.

Вітчизняна фармакологічна промисловість випускає анальгін в 3 видах: таблетки по 500 мг, 25% і 50% розчин для ін'єкцій і свічки «Спаздолзін» по 650 мг. Існують також «дитячі» форми анальгіну - таблетки по 50, 100 і 150 мг і свічки по 200 мг.

Максимальна доза для дорослої людини - 3 г препарату на добу, для внутрішньовенних ін'єкцій добова доза становить 2 г. Не рекомендується приймати за один прийом більше 1 г. Дитяча доза - 5-10 мг на один кілограм маси тіла 2-4 рази на день.

 



Побічні ефекти

Безперечно, анальгін - це ефективне болезаспокійливий, протизапальний і жарознижуючий засіб. Але не варто забувати про його підступні побічні ефекті. Найголовніший з яких - пригнічення кровотворення. Тривалий прийом анальгіну може призвести в кращому випадку до зниження імунітету, а в гіршому - до важких захворювання крові.

Випивши одну таблетку, ви не завдасте себе шкоди. Проте якщо брати анальгін регулярно і тривалий час, то потрібно зробити аналіз крові і подумати про замінниках анальгіну - наприклад, про ібупрофен.

Не можна приймати анальгін при проблемах з роботою нирок. Крім того, після прийому препарату в окремих випадках спостерігалися алергічні реакції аж до анафілактичного шоку.

Дітям анальгін приймати не бажано, краще замінювати його парацетамолом. Анальгін можна дати дитині тільки при дуже високій температурі і обов'язково під наглядом лікаря. Незважаючи на обмеження МОЗ на використання анальгіну в педіатрії, 20% педіатрів призначають його дітлахам.


Варто утриматися від застосування анальгіну і вагітним жінкам, особливо в перші три та останні півтора місяці. Абсолютно протипоказаний анальгін новонародженому до трьох місяців!

Анальгін продається не тільки в чистому вигляді. Він міститься в баралгіні і спазмалгіні - у поєднанні з ще двома препаратами, які усувають м'язові спазми. У темпалгіні анальгін виступає в парі з заспокійливим засобом - темпідіном. А пенталгін - це тандем анальгіну, наркотичного анальгетика кодеїну, заспокійливого фенобарбіталу та кофеїну.

Невірно думку про те, що ліки, в яких анальгін міститься разом з іншими компонентами, безпечніші. Швидше навпаки. Так, поєднання анальгіну і кофеїну (в пенталгіні) набагато небезпечніше «чистого» анальгіну.

Взагалі абсолютно безпечних ліків не існує. Побічні ефекти можуть виникати після лікування навіть найменш шкідливим препаратом. Візьмемо той же парацетамол. Його застосовують майже у всьому світі як анальгетик і жарознижуючий засіб. Він не впливає на кровотворення, як анальгін, і не подразнює слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, як аспірин. Всесвітня організація охорони здоров'я навіть дала добро на його використання у ліках для малюків. Але! Парацетамолу не можна приймати багато. Є ризик токсичних явищ аж до ураження клітин печінки і нирок, що загрожує життю.

Подумайте, чи завжди ви брали знеболювальний засіб за потребою? Для зняття хронічного болю ми часто п'ємо таблетку за таблеткою день за днем. Але ж ми часто вдаємося до ліків навіть при невеликій головного болю, коли можна просто випити гарячого солодкого чаю, відпочити, виспатися.

Сильний періодичний біль ми повинні сприймати як сигнал про те, що з організмом не все в порядку. Значить, пора йти до лікаря. А ми п'ємо таблетку, заглушаємо симптоми хвороби, і забуваємо про неї до чергового нападу. У підсумку ми все одно йдемо до лікаря. Тільки вже з двома проблемами: перша, через яку ми пили таблетки, і друга, що виникла через самого анальгіну.

Звідси висновок: намагайтеся лікувати хворобу відразу, а якщо не можете обійтися без знеболюючих препаратів, дотримуйтесь заходів безпеки. Не пийте анальгін занадто часто і більше двох таблеток за раз. При введенні препарату внутрішньом'язово беріть не занадто короткі голки. Якщо анальгін потрапить під шкіру, він може викликати сильні подразнення. Слідкуйте за станом крові. Не приймайте анальгін на голодний шлунок.

Продаж анальгіну заборонений або обмежений в 34 країнах світу ще з середини 1970-х років. Вітчизняні фахівці знають про серйозні побічні ефекти анальгіну. Через багатьох випадків отруєння анальгіном в 1993-2000 рр.. гематологи і фармакологи виступали за повне зняття цього препарату з виробництва. Зрештою, вирішено було його залишити. Це пояснюється просто: на анальгін в нас величезний попит, він лідер за кількістю проданих упаковок знеболюючих засобів.



www.medknow.ru


13.01.2012 24581 1
Коментарі (1)

Olena 2012.09.23, 16:25
Анальгін це страшні таблетки, у сестрички(17 років) дуже розболілась голова, під рукою був лише анальгін, випила таблетку, через 2 хв різко розпухло лице, тіло все вкрилось прищами, пішла алергія, обморок, не могли в себе привести її,ледве спасли, відразу до лікаря відвезли, їй вкололи протиалергії щось, ніч полежала в лікарні під наглядом,оце вам одна таблетка обезболюючого, я такий стрес перенесла!!!сама заспокійливе пила пару днів після цього, доречі в неї сильна алергія на парацетамол!!! знайомий фармацевт сказала,що зараз його добавляють туди, куди не треба...
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

533
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1118
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2364
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1289
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1873 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2880

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

622

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

700

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1619

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1600
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

416
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18324
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1289
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3623
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1002
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10745
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6548
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1156
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

419
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

650
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3272
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

970