Перший приклад екуменізму: У селі Міжгір’я на Прикарпатті відкрита спільна капличка для греко-католиків та православних (фото)


У день великого церковного свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, у селі Міжгір’я Богородчанського району, урочисто відкрили та освятили капличку. На радісну подію місцеві мешканці зійшлися усім селом, відразу після Святої Літургії у своєму храмі. Прийшли і старі, і малі. На знак щирої подяки всім, хто прилучився до зведення та освячення духовного острівця, піднесено лунало "Многая літа…".


Село Міжгір'я називають перлиною карпатського краю. Воно привабливе будь-якої пори року: у білому зимовому вбранні, в зелених шатах літа, у весняному та золотавому осінньому уборах. 4 грудня для мешканців села – історичний день. Кілька століть тому, зауважили під час промови священики, перший храм у селі було освячено саме у день великого християнського свята – Введення у храм Пресвятої Богородиці. Тож відкриття та освячення каплички при в’їзді в село знаменна подія.


В урочистому дійстві взяли участь священики Богородчанського району, завітали представники районної влади, а ще дружно прийшли мешканці села та школярі. До речі, каплиця зведена якраз на території місцевої школи, що дуже тішить росільчан. Люди вірять, що сусідство храму Господнього з храмом науки це знакова подія. Діти будуть сумлінніші у навчанні, творчій діяльності, фізичній праці, шанобливіше ставитимуться до батьків, учителів та стануть уважнішими до ближніх. Святе місце спонукатиме кожного творити добрі та благородні справи. Директор навчального закладу Любомир Васильович Петришин, каже, що духовне місце буде скріплювати у вірі тих, хто сюди приходитиме, гуртуватиме молоде покоління навколо церкви, прищеплюватиме високі ідеали християнської моралі, допомагатиме дбати про душу.


Ідея зі спорудження каплиці належить місцевим священикам отцям Василю Пилипіву та Володимиру Бабаку, директору школи Любомиру Петришину та сільському голові Петру Зіняку. Це символічний приклад екуменізму, розповідає війт. У селі є дві церкви: греко-католицька і православна. І місцеві мешканці діляться, ходячи до церкви кожен за приналежністю до своєї конфесії. А от нова каплиця буде тепер об’єднуючим фактором. Служби Божі тут правитимуть щотижня. По черзі, кожен священик з мирянами та дітьми відбуватиме не лише Літургії, а й у школі проводитиме уроки християнської етики.


На запитання: «Хто ж допомагав зводити каплицю і чи запрошували якихось будівельників?» сільський голова Петро Іванович Зіняк з гордістю відповідає:
- Наші село знаходиться круто в горах. Колгоспів не було ніколи. І наші люди постійно на заробітках. Якби ви знали, які будинки зводять міжгірські робітники по світах!Нема кращих будівничих, як у Міжгір’ї! То ж у нас не було потреби шукати ще когось у підмогу. Працювали народним методом.


Зводити каплицю почали ще наприкінці 2010 власними силами. Звісно, що без допомоги жертводавців не обійшлося. До спорудження долучилась і Благодійна фундація Вячеслава Кредісова.


Не обійшлося цього дня і без подарунків. Перший дарунок для каплиці зробив відомий політик, доктор економічних наук Вячеслав Кредісов, передавши зі столиці ікону Богородиці з дитятком Ісусом на руках.

 

 

 

 

 

 


05.12.2012 5926 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1654
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3111
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1110
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1137
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1172 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3419 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

205

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1079

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

894

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

404
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

293
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2460
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1217
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1281
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

527
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15160
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7462
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

298
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

335
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

369
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

358
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

449