Перший Всеукраїнський кінофорум Спілки молодих кінокритиків України

Впродовж 27-28 листопада та 11-12 грудня 2021 року у Києві відбувся Всеукраїнський кінофорум Спілки молодих кінокритиків України.

Завдяки підтримці Міністерства молоді та спорту України і сприяння Житомирської, Івано-Франківської, Тернопільської та Волинської кінокомісій,  вдалося зібрати талановитих підлітків від 15 до 25 років із багатьох регіонів країни та наповнити ці вихідні неймовірними подіями, зустрічами та можливостями, повідомляє Фіртка.

Метою Форуму стало залучення молоді до ухвалення рішень щодо розвитку українського кінематографа та культури.

Протягом чотирьох днів учасники прослухали майстер-класи, де дізналися про всі етапи створення фільму: від написання сценарію та кастингу акторів до вибору локацій і застосування спецефектів під час зйомок.

Як результат, молоді люди розробили власні сценарії, зняли та змонтували короткометражні фільми за допомогою фахівців. Крім того, дізналися як підготуватися до пітчингу та як подати стрічку на фестиваль.

Спікерами Всеукраїнського Кінофоруму Спілки Молодих кінокритиків України стали відомі та талановиті представники українського кінематографа:

 • Сценаристка та продюсерка Юлія Чернявська;
 • Режисер Сергій Шараєвський;
 • Режисер Антон Гойда;
 • Режисерка Оксана Тараненко;
 • Режисер Станіслав Сукненко;
 • Режисер монтажу Максим Десятерик;
 • Кінокритик Олександр Гусєв;
 • Кінокритик Ярослав Підгора-Гвяздовський;
 • SFX-майстер Олександр Чернявський;
 • SFX-майстер Вадим Лисак;
 • Звукорежисер та композитор Віталій Кандиба.

читайте також: Кіно теж може захищати Вітчизну

Кураторами заходу стали:

 • Викладач коледжу культури і мистецтв ім. Івана Огієнка (м. Житомир) Ігор Шурпан;
 • Викладач медіашколи «SKY» (м. Малин) Олександр Бражник;
 • Гафер Дмитро Амелічев;
 • Продюсер Олег Щербина.

Також у Форумі взяв участь представник Міністерства молоді та спорту – Дмитро Донченко.

Учасники цієї події на власному досвіді побачили, що здатні брати участь у процесі створення українського кіно та завдяки різноманітним активностям сприяти розвитку та покращенню національного кінематографа.

«Щиро дякуємо Міністерству молоді та спорту України і регіональним кінокомісіям за те, що допомогли реалізувати нашу мрію у створені такого яскравого та мотивуючого заходу. Організація цінує те, що держава підтримує ініціативи проактивної молоді в розвитку молодіжних рухів», - прокоментувала захід Анастасія Амелічева, голова Спілки молодих кінокритиків України.

«З часів здобуття Україною незалежності українська кіноіндустрія поступово трансформується в сучасну злагоджену систему, в якій є місце для розвитку всіх ланок: виробництва, демонстрування, розповсюдження, популяризації фільмів, самоорганізації суб'єктів кінематографії для відстоювання своїх інтересів, збереження кінематографічної спадщини, кінокультури та кіноосвіти.

Організація і проведення таких кінофорумів є створенням умов для повноцінного розвитку кіногалузі, виявлення справжнього потенціалу можливостей креативної молоді, становлення міжрегіональних зв'язків», -  зазначив Віктор Вінтоняк, керівник Агенції регіонального розвитку Івано-Франківської області, голова ГО «Івано-Франківська кінокомісія».


Довідково:

Спілка Молодих Кінокритиків України – громадська молодіжна організація, мета якої об’єднати молодь навколо українського кіно. На сьогодні, об’єднання налічує понад 100 осіб із різних регіонів України.

За короткий період існування організації вже проведено понад 20 заходів та інтерактивів, такі як:

 • Майстер-класи з Олександром Гусєвим, Ярославом Пілунським та італійським продюсером Стефано Бассо;
 • Панельні дискусії: обговорення українських художніх та документальних фільмів за участі творців стрічок;
 • Візити на спеціальні покази фільмів;
 • Участі в оцінюванні українських кінострічок у рамках фестивалів «Відкрита ніч» та Коростенському фестивалі вуличного кіно;
 • Проведення круглих столів на тему «активізація ролі молоді в процесах творення і розвитку української кіноіндустрії»;
 • Візит на 37-й Варшавський кінофестиваль;
 • Запрошення до посольства України в Польщі на зустріч із Надзвичайним і повноважним послом Андрієм Дещицею;

Діяльність Спілки Молодих Кінокритиків України наголошує на важливості голосу молоді в розвитку сучасної держави. Організація проводить безкоштовні майстер-класи для членів спілки, спікерами яких є досвідчені та відомі представники кінематографу.

Також члени спілки мають можливість дивитися фільми на прем’єрах, національних та міжнародних фестивалях, обговорювати їх на творчих зустрічах із творцями фільмів, та згодом ділитися своїми враженнями через написання відгуків та поширення їх у молодіжних колах, соціальних мережах та засобах масової інформації.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

 «Дім Gucci» - то «Хрещений батько» у дизайнерських лахах

 Кінематограф Китаю: від совка до глобального лідера

 Не час помирати! (У Бонда знайшли серце і тут же його розбили)


15.12.2021 Максим Пелих 7461
Коментарі ()

27.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з подружжям, яке вперше в житті вирішило дотримуватись Великого посту.А також поцікавилась в дієтологині Тетяни Чевалюк, як постити без шкоди для власного здоров’я.  

229
21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

702
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

575
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

1070
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

13038 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1594

СНО-ІІІ – Договір про скорочення наступальних озброєнь, який підписали РФ та США у 2010 році та спроба Росії його припинити.

96

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

314

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

371

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

847
27.03.2023

Мета Великого посту полягає у приготуванні до святкування Великодня, а сам піст — має сенс очищення та покаяння.

130
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

284
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1424
27.03.2023

Якщо подружжя переживає кризові моменти у сім’ї, священник радить прийти на розмову до фахівця.  

185
21.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

349
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

483
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

570
27.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3581
26.03.2023

Україна вимагає скликати Раду безпеки Організації Об’єднаних Націй у зв’язку з наміром Росії розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю.  

151
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

377
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

556
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

857