Перевірка укриттів: очільник Франківська провів рандомний рейд сховками для людей (ВІДЕО)

Після трагічних подій у Києві, коли загинули люди, намагаючись потрапити до укриття, у Івано-Франківську перевірили сховища.
Міський голова Руслан Марцінків разом із місцевими ЗМІ зробив рейд, обравши випадкові адреси укриттів, пише Фіртка.
На перевірку виїхали від адмінбудинку, через вулицю Привокзальну. Там же, не попереджаючи адміністрацію, заїхали до поліклініки №5. Сховище медзакладу може вмістити до 100 людей одночасно. Тут зроблено сучасний ремонт, є питна вода і, що дуже важливо, - є два виходи. Утім цей сховок розрахований на недовге перебування людей. Однак, у будь-який час доби сюди можна прийти під час повітряної тривоги.
«Є укриття правильні, цивільного захисту, а є укриття пристосовані. Тому що в усіх укриттях в поліклініках вентиляція є природньою. Штучної вентиляції притяжної/витяжної немає, тому ці укриття розраховані на недовге перебування. Тут є два виходи, можна розміститися в повний зріст. Також є аптечка та питна вода. Сторожі про це повідомлені. Звичайно, що є людський фактор, що вони переживають, але знову ж таки всі мають тривожні кнопки. Ми знаємо, що є війна і життя кожної людини важливе», - розповідає директорка КНП «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги» Ольга Савчук.
Другою локацією, куди вирушив голова із журналістами – тролейбусне депо. Тут за двома масивними залізними дверима відкривається сховище, облаштоване усім необхідним. Цей об’єкт цивільного захисту розрахований на майже 3 сотні людей. Колись приміщення збудоване власне, як сховище. Тут працює радіо, є два виходи, вмонтований генератор. А саме бомбосховище придатне і на випадок ядерної атаки. І тут, запевняє заступник директора комунального підприємства, двері відкриті завжди і для всіх у випадку повітряної тривоги.
«Ми приймаємо всіх. Ми відкриті, підприємство відкрите, бомбосховище відкрите. Раніше люди приходили, але, як ми знаємо, сьогодні мешканці вирішили не ховатися чомусь. Насправді тривоги є і наші працівники так само заходять в бомбосховище, коли є повітряна тривога. Ми відкриті 24/7 і приймаємо людей», - каже заступник директора КП «Електроавтотранс» Андрій Тютюник.
Наступним об’єктом перевірки стало укриття у житловому будинку. Щоби довести, що наперед сховища не готували, адресу назвали самі журналісти. Отож, Хіміків 17. Багатоповерхівка розташована неподалік тролейбусного ДЕПО. Сховок тут розташований у підвалі співвласників багатоквартирного будинку. Його стан зовсім не такий, як у попередніх комунальних установах. Павутина, порохи та де-не-де сміття. Заступник директора управляючої компанії КП «Комфортний дім» Ярослав Баб’як каже, це власність самих мешканців будинку. На їх прохання працівники підприємства винесли сміття та підсушили в підвальному приміщенні підлогу.
«Це не сховище, а тимчасове укриття певного будинку. Ми його не облаштовували як повноцінне укриття. Це локальне сховище у надзвичайних ситуацій. Проблема є в тому, що будь-який підвал – є власністю співвласників багатоквартирного будинку. І вони утримують тут своє майно, тому його закривають», - каже заступник директора КП «Комфортного дім» Ярослав Баб’як.
Щодо подібних укриттів у житлових будинках міський голова Руслан Марцінків висловив свою думку, запропонувавши самим мешканцям спільними зусиллями привести його до ладу. Якщо нададуть доступ управляючій компанії, то «Комфортному дому» допомогти в облаштуванні сховища. Остання, четверта локація – це ліцей №24. Тут навчаються понад півтори тисячі учнів. Окрім того, тут довгий час жили переселенці. Тут є окремо два сховища: для молодших класів та старшої школи. Початкові класи у час повітряної тривоги ідуть до актової зали, старшокласники – до підвалу, де може вміститись близько 700 людей.
«Ми навчені, що сховище завжди відчинене. Жителі Пасічної завжди можуть прийти сюди. Проблема залишається в тому, що потрібно переконувати людей йти до бомбосховища під час тривоги. Вночі до нас може прийти будь-хто. А під час навчального процесу укриття тільки для учнів та працівників. На час літніх канікул ми відкриті для мешканців мікрорайону», - переконує директор ліцею №24 Ігор Мельничук.
Щотижня сховища у місті перевірятимуть. Для цього міський голова створив спеціальну комісію. Однак, за словами Руслана Марцінківа, необхідно і мирним мешканцям тилового Івано-Франківська пам’ятати, що у країні війна. І наше місто не застраховане від надзвичайних ситуацій у результаті атаки ворога.
«З мешканцями необхідно працювати. Обговорювати та пояснювати людям про їх безпеку. Загроза залишається, ворог стає дедалі жорстокішим. На сьогодні ми вже знаємо, що російські дрони можуть долати велику відстань, дістаючи і нашого міста. Завдяки трагічній ситуації у Києві, робота над покращенням та відповідністю сховищ у Івано-Франківську буде тривати і посилюватися. А франківців просимо відповідальніше ставитися до свого життя. І у разі повітряної тривоги зайти до безпечного місця», - резюмував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
А перед об’їздом сховищ Руслан Марцінків зібрав нараду зі своїми заступниками та представниками освіти, підприємств, установ та організацій, у відомстві яких перебувають споруди цивільного захисту. Також присутніми були правоохоронні органи. Міський голова видав розпорядження про організацію вільного доступу до укриттів. Також доручив, щоби на кожному такому об’єкті була інформаційна табличка з іменем та номером телефону контактної особи, відповідальної за сховище. Відомо також, що заклади освіти будуть також приймати людей. Однак за винятком чергових садочків. У них влітку будуть діти, а під час навчального процесу приймати людей дошкільні заклади не можуть.
Відео за посиланням.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Від гастромандрів і етнотурів до рафтингу і польотів на зіплайні. Івано-Франківщина запрошує на 52 вікенди


02.06.2023 Тіна Любчик 1094
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1649
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3104
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1103
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1133
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1166 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3415 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

193

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1078

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

891

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

403
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

291
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2456
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1214
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1276
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

526
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15158
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7460
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

293
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

307
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

364
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

356
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

446