Переваги органічних продуктів харчування

 

 /data/blog/79870/0724e80b5df3bbd051fec5481809acb1.jpeg

 

Сьогодні органічні продукти стали з'являтися на прилавках магазинів все частіше і частіше. А що це таке? І чим органічна їжа відрізняється від звичайної і звичної для багатьох? 
 
 
Що це таке?
 
Що ж таке органічні продукти? Це продукція як промислового, так і сільськогосподарського виробництва, при виготовленні якої не використовувалися ніякі штучні речовини. Якщо мова йде про овочах і фруктах, то при їх вирощуванні не застосовувалися пестициди та синтетичні добрива. 

 

Переваги органічних продуктів харчування
 
Якщо мова йде про м'ясо, то при утриманні тварин не використовуються антибіотики, регулятори росту, гормони. Крім усього іншого, тварини не можуть міститися в несприятливих з екологічної точки зору умовах. Фрукти і овочі також не можуть рости в забрудненому середовищі. Загалом, це екологічні чисті, натуральні і дуже корисні продукти. 
 
Органічними можуть бути і готові продукти. У цьому випадку при переробці сировини (воно, звичайно, теж є органічним) виробники не використовують барвники, консерванти, згущувачі, емульгатори, стабілізатори, підсилювачі смаку, ароматизатори та інші речовини. 
 
Не припустимі і прийоми, що знижують живильну цінність продуктів, такі як мінералізація, рафінування, атомне розщеплення, обробка ПАР (поверхнево-активними речовинами) і фенолами, газація, радіаційна або ультразвукова обробка, хімічна консервація і так далі. 
 
 
Де вирощують органічні продукти?
 
Зазвичай це роблять на невеликих фермах або ж у досить великих фермерських господарствах. Також допустимо і промислове виробництво, але так як часто воно є невигідним, ціна продуктів, отриманих промисловим шляхом, буде більш високою порівняно з фермерськими, вирощеними приватними особами.
 
 
Переваги органічних продуктів харчування
 
У будь-якому випадку місце розташування і робота ферми або фабрики повинні відповідати деяким вимогам. 
 
По-перше, підприємство може розташовуватися тільки в екологічно чистих районах.
 
По-друге, виробники можуть використовувати виключно натуральні корми та добрива.
 
По-третє, вся продукція в ідеалі перед надходженням у продаж повинна пройти кілька перевірок.
 
 
Тобто фермер не може просто прийти до власника великої мережі і запропонувати свої товари. Він повинен надати сертифікати якості та інші документи.
 
 
Знайти органічні продукти можна по маркуванню, яка, по суті, повинна говорити про відповідності товарів стандартам якості. Але на ділі все буває інакше.
 
Справа в тому, що в багатьох колишніх країнах СНД, зокрема на Україні і в Росії законів, які б чітко регламентували виробництво і реалізацію продуктів даної категорії, просто немає. 
 
 
Переваги органічних продуктів харчування
Та спеціальної єдиної маркування, загальноприйнятою для вітчизняних виробників, також не існує. І це значить, що залишається сподіватися на сумлінність виробників.
 
Єдиний узаконений знак – це «Не містить ГМО», який говорить про те, що при виробництві не використовувалися генетично модифіковані добавки. Якщо ж ви знайдете написи типу «Біопродукт», «Органічний продукт», «Біологічно безпечно» і так далі, то це може бути звичайним маркетинговим ходом. 
 
 
Але як же відшукати органічні продукти?
 
По-перше, можна придбати імпортні товари, що мають узаконену маркування. Найбільш відомі продукти країн ЄС, Німеччини, США і Японії. Але, звичайно, коштувати вони будуть в рази дорожче, та й знайти їх не так просто.
 
По-друге, можна відправитися в спеціалізовані фермерські магазини або відділи, вони є в кожному великому місті.
 
По-третє, можна поїхати прямо на ферму. Але вкрай важливо знайти перевіреного постачальника з бездоганною репутацією. В іншому випадку продукти можуть бути не тільки не органічними, але і шкідливими для здоров'я і навіть небезпечними для життя.
 
 
 
Виготовлення органічних продуктів ґрунтується на кількох важливих принципах: 
 
 
Принцип турботи. Виробники повинні піклуватися про здоров'я майбутніх поколінь і відповідально ставиться до захисту навколишнього середовища.
 
 
Принцип екологічності. Виробництво ґрунтується на природних циклах і живих екосистемах, а також передбачає їх збереження. Під цим поняттям мається на увазі здоров'я всієї екосистеми в цілому, тобто рослин, тварин, ґрунтів та людей.
 

Принцип справедливості. Виробники повинні вести справедливі і рівноправні відносини з природою і навколишнім середовищем (тобто не ставитися до них недбало), а також базуватися на рівності можливостей всіх людей.

 

poradumo.pp.ua


22.06.2015 4941 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

769
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

594
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1664
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2978
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2445
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2427

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

474

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

589

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1446

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1518
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

549
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

410
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

785
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

176
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

279
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26914
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

743
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

306
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

304
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

629
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

991 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

830