Паралімпійська чемпіонка Сочі-2014: "Були готові покинути Паралімпіаду в будь-який час"

 

img

 

Чемпіонка й срібна призерка з біатлону, бронзова медалістка з лижних гонок Паралімпійських ігор-2014 Олександра Кононова розповіла, як українським паралімпійцям виступалося в Сочі.

 

- Ще перед стартом Паралімпіади президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич заявив, що наша збірна може бойкотувати Ігри. Якби керівництво прийняло таке рішення, як би ви поставилися до цього?

- Вся наша команда поставилися б до цього з повагою і розумінням, адже в країні дійсно критична ситуація. Ми поїхали б додому без заперечень і навіть не згадали б про чотири роки підготовки.

- А чи не було б у душі осаду? Відчуття невикористаного шансу?

- Напевно, був би. Щовечора ми довго обговорювали це на кожному зібранні у Сочі. Ми все прекрасно розуміли і були готові покинути Паралімпіаду в будь-який час. Адже український народ і рідна країна важливіші за Ігри.

- Вочевидь, ви приїхали до Сочі заздалегідь. Як зустріли вас там?

- Так, ми прибули до столиці Паралімпіади за 10 днів до відкриття. Нас зустріли нормально, з повагою - так, як і має бути. Наше перебування в Сочі не було марним. Ми різними способами, акціями намагалися показати свою громадянську позицію. Продумували свої дії перед кожним стартом, щоб увесь світ зрозумів, за що ми боремося.

- А чи змінилося ставлення росіян - охорони, волонтерів, персоналу, спортсменів - після того, як Росія ввела свої війська в Крим?

- Ні, всі ставилися до нас з повагою. Коли вони побачили наші дії під час змагань, нас підтримували. Російські волонтери вболівали за нас на трибунах, вигукуючи "Україна". Інші команди теж переживали за нас. Особливо німці. Вони запрошували нас до свого Німецького дому.

- Олімпійська чемпіонка з біатлону в естафеті Олена Підгрушна розповідала, що деякі російські вболівальники кричали їй “промаж”, “упади”. А як росіяни відреагували на те, що ви позбавили їх “золота” на дистанції 12,5 км стоячи, обігнавши саме росіянок?

- У нас таких інцидентів не було. Змагання відбувалися за олімпійськими та паралімпійськими принципами.

- Мабуть, за такої політичної ситуації було нелегко сконцентруватися на гонках чи, можливо, навпаки, агресія Росії в Криму пробуджувала у вас спортивну злість?

- Було дуже складно морально. Напружена ситуація в Україні, щоденні зібрання в Сочі, на яких ми обговорювали наші подальші дії. Всі настільки переживали, що не могли спати - пізно лягали, рано вставали. Втома накопичувалася з кожним днем. Ця Паралімпіада дуже запам'ятається. Такої, мабуть, більше не буде. Дай Боже. 

- А з російськими колегами обговорювали політичну ситуацію?

- Ні, адже в них були інші цілі і завдання. Просто не було часу сісти і поговорити. На наші дружні стосунки з російськими спортсменами політична ситуація не вплинула.

- На церемоніях відкриття і закриття Паралімпіади Україну представляв лише прапороносець. Де ви спостерігали за цим дійством?

- По телевізору. Перед початком змагань похід на церемонію відкриття не потрібен - треба готуватися до старту. А після Паралімпіади ми були настільки втомленими і морально знесиленими, що вже нічого не хотілося. Тільки додому, адже на українській землі не були 5 місяців.

- А чи ділилася з вами своїми враженнями Людмила Павленко, яка несла прапор України на закритті Паралімпіади?

- Ми з нею майже цілий рік живемо в одній кімнаті на зборах та під час змагань. Люду ще спробуйте кудись не пропустити! Вона справжня українська жінка - молодець! Тож я ні на мить не сумнівалася, що вона відстоїть свою позицію.

- Міністр спорту Дмитро Булатов пообіцяв, що паралімпійці отримають всі обіцяні раніше преміальні. З вами вже зв'язувалися з цього питання, говорили, коли отримаєте винагороду?

- Ще ні. Думаю, всьому свій час, тож готова почекати. Я - спортсмен, тому завжди до всього готова.

 

Еспресо


21.03.2014 1132 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1649
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3104
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1105
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1133
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1166 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3415 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

193

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1078

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

892

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

403
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

291
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2456
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1214
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1276
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

526
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15158
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7460
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

293
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

317
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

364
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

356
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

446