Папа: У Христі не існує поділу на раси, мови і культури; у Ньому все людство об’єднане

 

 

Три волхви-мудреці, які прийшли поклонитися новонародженому Христові, є «живим свідченням того, що зерна істини присутні всюди», – зазначив Папа Франциск у проповіді під час Святої Меси, яку він очолив у середу, 6 січня 2016 р., в базиліці Святого Петра у Ватикані з нагоди урочистості Богоявлення Господнього. За його словами, Христос є світлом, яке нас просвітлює, і ми його потребуємо для того, щоб «послідовно відповісти на покликання, яке ми отримали».

 

Глава Католицької Церкви підкреслив, що звіщати Христове Євангеліє – «це не є одним з рішень, з яких можемо вибирати, це не є якоюсь професією». Бути місійною для Церкви «не означає займатися прозелітизмом», для неї буття місійною «рівнозначне вираженню власної природи». «Іншого шляху не існує. Місія є її покликанням: сприяти сяянню Христового світла – це її служіння. Скільки-ж то людей очікують від нас цього місіонерського заанґажування, тому що потребують Христа, потребують пізнавати Отцеве обличчя», – сказав Папа.

 

«Волхви, про яких нам розповідає Євангелія від Матея, є живим свідченням того факту, що зерна істини присутні всюди, бо вони є даром Творця, Який кличе всіх розпізнати Його, як доброго і вірного Батька. Волхви представляють людей з кожної частини землі, які знаходять притулок у Божому домі. В Ісусі не існує жодного поділу на раси, мови і культури: в цій Дитині все людство віднаходить свою єдність», – вів далі Святіший Отець, додаючи, що завданням Церкви є допомагати кожній людині, «розпізнавати прагнення Бога, яке кожен носить у собі».

 

Як зауважив Наступник святого Петра, в наші дні багато людей, подібно до євангельських мудреців, живуть «з неспокійним серцем», яке не перестає шукати надійних відповідей, шукаючи «зорю, яка покаже шлях до Вифлеєму». І хоч на небозводі є незліченна кількість зір, «Волхви пішли за новою, іншою, яка для них сяяла найбільше». «Ця зоря їх змінила, – сказав Папа. – Вона спричинилася до того, що вони забули про свої щоденні клопоти й негайно пустилися в дорогу. Вони прислухалися до голосу в глибині душі, який спонукав їх іти за цим світлом, голосу Святого Духа, Який промовляє в кожній людині, і це світло провадило їх, аж доки не знайшли Царя Юдейського в убогій вифлеєській хатині».

 

Підсумовуючи, проповідник зазначив, що ми також повинні поставати собі запитання: «Де є Той, що народився?». Слід «шукати знаки, які нам посилає Бог, знаючи, що вони вимагають наших зусиль для того, щоб їх відчитати, щоб таким чином, зрозуміти Його волю». Ми спонукувані «вирушити до Вифлеєму, щоб розшукати Дитя і Його Матір». Для цього слід іти за світлом, «яке променіє з Христового обличчя, повного милосердям». А дарами, які можемо Йому принести, є «наша свобода, розум та любов».

 

 


07.01.2016 1703 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1057
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

867
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2000
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3367
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2610
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2608

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

347

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

789

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

749

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1706
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

437
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

792
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

670
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

421
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

451
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27106
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

896
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19741
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

501
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

456
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

785
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1501 5