Папа: Мені зрозумілі почуття українського народу

 

/data/blog/100058/af893af6335e62b86ed2bfe9a2292be6.jpg

 

Під час перельоту з Мексики до Рима, згідно з прийнятим звичаєм, Папа Франциск провів розмову з журналістами, відповідаючи на їхні запитання, що стосувалися подорожі та різних подій у світі.

 

Журналісти не оминули увагою і першого етапу цієї подорожі, який 12 лютого відбувся в столиці Куби, повідомляє Радіо Ватикан.

 

«Зустріч із російським Патріархом Кирилом та підписання Спільної декларації весь світ привітав як історичний крок. Але тепер в Україні греко-католики почуваються зрадженими і говорять, що це “політичний документ”, який підтримує російську політику», – зауважив представник інформагентства «France Presse» Жан-Луї де ла Весьєр, зазначаючи, що розпалилася «словесна війна». Журналіст у цьому контексті запитав: «Чи думаєте ви про можливість візиту до Москви? Чи Патріарх вас запросив? Або може поїхати навесні на Крит, щоб привітати Всеправославний Собор?»

 

Відповідаючи, Святіший Отець сказав, що розпочинає «з кінця». Він зазначив, що братиме «духовну участь» у цьому Соборі, а також надішле своє вітання, «мені було б приємно поїхати і привітати їх під час Собору, але слід виявити належну пошану». Говорячи про двогодинну зустріч із Патріархом Кирилом, Папа зазначив, що вони спілкувалися «відверто, як брати, і нікому не відомо, про що йшла мова», окрім того, про що наприкінці було прилюдно сказано.

Далі Святіший Отець поділився думками про інтерв’ю Глави УГКЦ, присвячене зустрічі на Кубі й Декларації, та про реакцію на нього. Насамперед, Глава Католицької Церкви підкреслив свою пошану до Блаженнішого Святослава, зазначаючи, що добре його знає, адже протягом чотирьох років вони разом працювали в Буенос-Айресі.

 

«Коли його у 42 роки було обрано Верховним Архиєпископом, що свідчить про те, що це – гідний муж, він приїхав до Буенос-Айреса, щоб забрати свої речі, і прийшов до мене та подарував мені іконку Пресвятої Богородиці, сказавши: “Вона супроводжувала мене протягом усього життя. Хочу залишити її тобі, що підтримував мене протягом цих чотирьох років”. Це, – зауважив Папа Франциск, – одна з небагатьох речей, яку я попросив привезти з Буенос-Айреса й тримаю її на своєму робочому столі. Отже, це людина, до якої маю велику повагу, а навіть відчуваю близькість, бо ми між собою звертаємося “на ти”».

 

Коментуючи інтерв’ю, в якому Глава УГКЦ говорить, що до нього звертаються багато вірних і кажуть, що почуваються «зрадженими» й «розчарованими», Святіший Отець наголосив, що це лише одне речення з кількасторінкового інтерв’ю, в якому Блаженніший Святослав чітко позиціонує себе як син Церкви в сопричасті з Єпископом Рима, говорить про свою близькість із Папою та про віру.

 

«Далі, як і в будь-якому інтерв’ю, як це наше теперішнє, кожен має право висловити свою думку. І він щодо зустрічі каже, що це була добра річ і що слід прямувати вперед. У другій частині бачимо особисті думки, які має кожна людина і має право їх мати, – зауважив Папа, вказуючи на те, що критика стосується Декларації: – Це дискусійний документ. Слід додати, що Україна переживає війну, період страждання, існують різні інтерпретації».

 

«Я неодноразово згадував український народ, закликаючи до молитви та солідарності, як-от під час молитви “Ангел Господній” чи загальних аудієнцій у середу», – пригадав Святіший Отець, зазначаючи, що хоч кожен може мати свою думку щодо того, якою є війна та її перебіг, очевидним є те, що це «екзистенційна проблема цієї країни, яка пов’язана із стражданням». «Саме в цьому контексті я розглядаю цей абзац, зрозуміло, якою є реакція вірних, про що владика Святослав каже: “Багато вірних звертаються до мене і кажуть, що почуваються розчарованими та зрадженими Римом”. Зрозуміло, що в такій ситуації народ це так відчуває», – сказав Папа, розповівши, що коли було оголошено про подорож, Блаженніший Святослав написав йому, і це були «братні зауваження».

 

За словами Глави Католицької Церкви, хоч у цьому питанні документ є дискусійним, у ньому чітко закликається покласти край війні й досягти порозуміння. «Я особисто, – додав він, – говорив, що слід виконувати Мінські Угоди, “не руйнувати ліктем те, що написане рукою” (ісп. ідіом. – не нищити через недбалість позитивні здобутки). Римська Церква, Папа завжди закликали: “Шукайте мир!”. Я прийняв обох Президентів», – зазначив Святіший Отець, додаючи, що «в зоні конфлікту перебуває Нунцій, підтримуючи солдатів, допомагаючи пораненим», і пригадав, що Церква Рима також надіслала чимало допомоги для постраждалих, постійно закликаючи до миру й дотримування підписаних угод.


22.02.2016 1751 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1949
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1854
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1848
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5463 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2145 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1502

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

735

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

790

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

990

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

999
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1762
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3672
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10249
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26133
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10175 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7704
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

892
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

189
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

257
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

374
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1269
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

876