Ортопедичні матраци: як вибрати правильно

Щоб забезпечити собі комфортний і безпечний сон, придбайте недорогий ортопедичний матрац - спеціальний виріб, який рівномірно підтримує тіло людини. Таким чином знижується навантаження на хребет і поліпшується кровообіг. Саме ортопедичний матрац позбавляє вас болю в м'язах, що робить сон більш спокійним. До слова, якщо у вас є проблеми зі спиною, то ортопедичний матрац не допоможе вилікувати патологію. Він просто виступає в ролі профілактичного засобу.

Які існують види ортопедичних матраців?

На сайті інтернет-магазину "Світ Матраців" представлені ортопедичні матраци таких типів:

  • пружинні (з роздільними або залежними);
  • безпружинні.

Кожен з типів може бути жорстким, м'яким або середньої жорсткості. Залежно від віку і ваги сплячий підбирає оптимальний варіант.

Основні переваги ортопедичного матраца

Споживачі обирають таку модель, адже вона має низку переваг:

  • Тривалий термін експлуатації. Оскільки ортопедичний матрац має жорстку конструкцію, на ньому не утворюються хвилі. Також виріб не провисає.
  • Матрац ортопедичний тривалий час зберігає свої первинні властивості. Тобто через деякий час його поверхня залишається ідеально рівною.
  • Якісні матраци такого типу виготовляються з матеріалів, що допомагають уникнути накопичення пилу.
  • Лікувальні властивості. Це найголовніша перевага цих моделей. Вони зберігають здоров'я (але не лікують патології хребця) і є чудовою профілактикою захворювань опорно-рухового апарату.

Вибираємо правильну жорсткість ортопедичного матраца

Основне завдання ортопедичного матраца - розслабити м'язи спини лежачого. Це можливо завдяки природному положенню хребта під час сну. Якщо у людини немає жодних фізичних відхилень, то під час вибору досить просто спиратися на індивідуальні вподобання. Але варто пам'ятати, що якщо матрац призначений для дитини або літньої людини, тоді варто звернути увагу на його жорсткість.

Діткам обирають жорсткі або напівжорсткі матраци. Вони допоможуть захистити дитину від формування сколіозу. Якщо захворювання вже наявне, то в такому разі матрац може покращити ситуацію. Саме ортопедичний матрац - можливість сформувати правильну поставу.

Літнім людям варто обирати більш м'які матраци. У зворотному випадку виріб може спровокувати розвиток серйозних патологій.

Якщо у людини є проблеми з хребтом, ортопедичний матрац варто купувати тільки після консультації лікаря. Він підбере оптимальну жорсткість.

Обираємо правильний розмір

Щоб забезпечити собі здоровий і комфортний сон важливо підібрати ідеальний розмір матраца. Почнемо з довжини. Для цього до зросту сплячого (якщо їх двоє, то визначте зріст найвищого) додати 10-15 см. До слова, ліжко вимірюють за таким самим принципом.

Що стосується ширини, то розглянемо варіанти підбору під конкретний розмір ліжка:

  • Односпальне. Мінімальна ширина матраца - 80 см.
  • Полуторне. У цьому випадку оптимальна ширина - 120 см.
  • Двоспальне. Вибирайте матрац шириною 140 см.
  • Дитяче спальне місце. У середньому розмір матраца - 60*120 см (може бути 60*80 см).

На сайті "Світ Матраців" представлений широкий вибір ортопедичних матраців різних за розміром і жорсткістю. Щоб швидко підібрати відповідну модель можна скористатися зручним фільтром. За необхідності фахівці магазину допоможуть вибрати оптимальний ортопедичний матрац, що повністю відповідає запиту споживача.

Партнерський матеріал


22.02.2023 775
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

969
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2752
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

953
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1018
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1019 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3057 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

868

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

758

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1075
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

115
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2312
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1134
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

435
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15052
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7364
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

800
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

362
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

274
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

363
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

639
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1096