Оптимізація бюджету — поради, які працюють

Бюджет — конкретний план доходів та витрат на встановлений термін. Його контроль, аналіз дозволяють побачити найвитратніші статті. Заощадити значну суму. Ведення бюджету має бути щоденним, це дозволить проаналізувати витрати. Якщо така практика лише запроваджується, контролюйте кошти протягом місяця. Використовуйте спеціальні програми, збирайте чеки, заносите всі витрати до таблиці.

Аналіз фінансів

За постійного дефіциту фінансів сплануйте витрати терміном на 1-6 місяців. Внесіть до нього витрати за минулий період, включаючи казино, адже в aztec gold грати онлайн безкоштовно можна віддалено, також враховуйте інші розваги. зафіксуйте надходження коштів:

 • зарплату;
 • премію;
 • подарунки;
 • інші прибутки.

Запишіть регулярні статті витрат:

 • оплату рахунків по дому;
 • транспортні витрати.

Інші витрати змінюються з місяця на місяць, але ведіть записи витрат. Систематизувати дані можна в Google Таблиці, спеціальних додатках:

 • CoinKeeper;
 • 1 Money;
 • Monefy;
 • Швидкий бюджет

Виберіть оптимальне рішення, не ігноруйте щоденну звітність.

Ведення бюджету, основні правила

Є основні поради щодо чіткого фінансового планування:

 1. Щомісяця 10% коштів, що надходять, відкладайте. Перекладайте на ощадний рахунок, купуйте валюту. За дефіциту коштів можна позичити певну суму, але не витрачайте запаси.
 2. Зберігайте на ціль. Безцільне відкладання коштів, урізання звичних витрат, відмова від спонтанних покупок нерідко веде до стресу. Чітко позначте мету, її вартість.
 3. Формуйте фінансову подушку безпеки. Її розмір має відповідати кільком заробітним платам. Це не кошти на ціль. Гроші призначені на вирішення непередбачених завдань.
 4. Зверніть увагу на комунальні платежі. Оплачуйте рахунки вчасно. Прострочення веде до нарахування пені, додаткових витрат. Обмежуйтеся лімітом. Це стосується кредитних зобов'язань — погашайте платежі своєчасно.
 5. Прорахуйте, скільки в середньому коштів йде на продукти, проїзд, обов'язкові витрати. Розділіть суму на 30 днів. Визначте щоденний бюджет. Тримайтеся в його рамках, якщо перевищили сьогодні, — зменшіть витрати завтра.

При витратах розставляйте пріоритети. Виділіть статті витрат, необхідних для комфортного життя. Відмовтеся від спонтанних покупок на маркетплейсі. Обмежте покупку "дрібниць" для дому в мережевих магазинах. Напишіть списки необхідного перед походом до магазину. Користуйтеся доставкою, кур'єр привезе перелік продуктів з кошика.

Успішна реалізація плану

Для формування постійного бюджету використовуйте підказки:

 1. При перевищенні очікуваного доходу "зайву частину" відкладіть на карту. Вона необхідна у разі непередбачених витрат, гроші перекриють дефіцит, процес накопичення не буде перерваний.
 2. При формуванні накопичень на великі покупки сформуйте кілька рахунків, "конвертів".
 3. Не зберігайте накопичення на одному рахунку. для формування кількох вкладів візуально стає видно, як швидко виходить накопичити потрібну суму. Робіть перерахування з кожного виду доходу, користуйтеся системами знижок, подарункових бонусів від великих мереж.

Формування бюджету — тривалий процес. Вносите до списків витрат усі покупки. Перегляньте великі статті витрат, відмовтеся від спонтанного шопінгу. Зберігайте на певну мету. Ефективне планування витрат робить життя комфортнішим, допомагає уникати матеріальних труднощів.

Партнерський матеріал


20.05.2023 4648
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

1873 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1258
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5045
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

14435 7
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3417 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3240

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1069

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2428

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2383

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2935
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

198
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1359
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1136
13.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

615
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

528
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

871
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

840
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21809
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

354 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

821 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

624
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

1091