Оптимізація бюджету — поради, які працюють

Бюджет — конкретний план доходів та витрат на встановлений термін. Його контроль, аналіз дозволяють побачити найвитратніші статті. Заощадити значну суму. Ведення бюджету має бути щоденним, це дозволить проаналізувати витрати. Якщо така практика лише запроваджується, контролюйте кошти протягом місяця. Використовуйте спеціальні програми, збирайте чеки, заносите всі витрати до таблиці.

Аналіз фінансів

За постійного дефіциту фінансів сплануйте витрати терміном на 1-6 місяців. Внесіть до нього витрати за минулий період, включаючи казино, адже в aztec gold грати онлайн безкоштовно можна віддалено, також враховуйте інші розваги. зафіксуйте надходження коштів:

 • зарплату;
 • премію;
 • подарунки;
 • інші прибутки.

Запишіть регулярні статті витрат:

 • оплату рахунків по дому;
 • транспортні витрати.

Інші витрати змінюються з місяця на місяць, але ведіть записи витрат. Систематизувати дані можна в Google Таблиці, спеціальних додатках:

 • CoinKeeper;
 • 1 Money;
 • Monefy;
 • Швидкий бюджет

Виберіть оптимальне рішення, не ігноруйте щоденну звітність.

Ведення бюджету, основні правила

Є основні поради щодо чіткого фінансового планування:

 1. Щомісяця 10% коштів, що надходять, відкладайте. Перекладайте на ощадний рахунок, купуйте валюту. За дефіциту коштів можна позичити певну суму, але не витрачайте запаси.
 2. Зберігайте на ціль. Безцільне відкладання коштів, урізання звичних витрат, відмова від спонтанних покупок нерідко веде до стресу. Чітко позначте мету, її вартість.
 3. Формуйте фінансову подушку безпеки. Її розмір має відповідати кільком заробітним платам. Це не кошти на ціль. Гроші призначені на вирішення непередбачених завдань.
 4. Зверніть увагу на комунальні платежі. Оплачуйте рахунки вчасно. Прострочення веде до нарахування пені, додаткових витрат. Обмежуйтеся лімітом. Це стосується кредитних зобов'язань — погашайте платежі своєчасно.
 5. Прорахуйте, скільки в середньому коштів йде на продукти, проїзд, обов'язкові витрати. Розділіть суму на 30 днів. Визначте щоденний бюджет. Тримайтеся в його рамках, якщо перевищили сьогодні, — зменшіть витрати завтра.

При витратах розставляйте пріоритети. Виділіть статті витрат, необхідних для комфортного життя. Відмовтеся від спонтанних покупок на маркетплейсі. Обмежте покупку "дрібниць" для дому в мережевих магазинах. Напишіть списки необхідного перед походом до магазину. Користуйтеся доставкою, кур'єр привезе перелік продуктів з кошика.

Успішна реалізація плану

Для формування постійного бюджету використовуйте підказки:

 1. При перевищенні очікуваного доходу "зайву частину" відкладіть на карту. Вона необхідна у разі непередбачених витрат, гроші перекриють дефіцит, процес накопичення не буде перерваний.
 2. При формуванні накопичень на великі покупки сформуйте кілька рахунків, "конвертів".
 3. Не зберігайте накопичення на одному рахунку. для формування кількох вкладів візуально стає видно, як швидко виходить накопичити потрібну суму. Робіть перерахування з кожного виду доходу, користуйтеся системами знижок, подарункових бонусів від великих мереж.

Формування бюджету — тривалий процес. Вносите до списків витрат усі покупки. Перегляньте великі статті витрат, відмовтеся від спонтанного шопінгу. Зберігайте на певну мету. Ефективне планування витрат робить життя комфортнішим, допомагає уникати матеріальних труднощів.

Партнерський матеріал


20.05.2023 624
09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

3141
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

894
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

692
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10456 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2800 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2062

Як московити крали історію наших предків.

483

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

266

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

808

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

834
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

242
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

343
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

562
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

261
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

245
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

505
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

572
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5854
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

167
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

303
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

463
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

541