
В Україні 90% опитаних російськомовних громадян не зазнавали утисків через мову.
Про це свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає Фіртка.
Зокрема, респондентам пропонували вісім пар тверджень, які описують різні аспекти російсько-української війни. У кожній парі одне з тверджень було проросійським, а друге — проукраїнським. Опитаний мав обрати одне з тверджень і визначитися, наскільки погоджується з ним.
Згідно з результатами, у 7 з 8 випадків не менше 85% респондентів стверджували, що поділяють саме проукраїнську позицію. У цих же парах не більше 8-9% дотримувалися проросійської інтерпретації. Утім, хоча 8-9% можуть видаватися невеликим числом, але насправді в абсолютному вимірі це близько 2 мільйони громадян України.
Наприклад, не менше 85% респондентів вважають, що в Україні немає утисків російськомовного населення, зокрема, так вважають 85% етнічних росіян і 90% російськомовних жителів України.
Також понад 97% опитаних наголошують, що Україна має власну тривалу історію становлення та державності, а не є «штучним» витвором радянської влади.
Водночас 85% респондентів впевнені в тому, що західні держави не хотіли та не провокували Україну на війну проти росії.
Заяви про «нацистів» у владі України є вигадкою. Такої думки 89% опитаних українців.
Заразом не менше 85% респондентів вважають, що війна почалася через прагнення Росії підкорити Україну, а не через справедливі претензії (94%); що російські війська навмисно атакують цивільну інфраструктуру та цивільних осіб (89%); що російська армія є винною у руйнації цивільної інфраструктури та появі жертв серед мирного населення (96%).
Найменше згоди серед респондентів щодо того, чи бажають мешканці Донбасу залишатись частиною України. Зокрема, 73% вважають, що так, причому стільки ж — 73% — власне жителів Донбасу кажуть, що більшість хоче лишатися в Україні.
читайте також: Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?
Зауважимо, що станом на травень 96% населення західних та центральних областей України вважає, що війна була ініційована політичним керівництвом Росії.
Ще трохи більш ніж половина — 54% — українців покладає відповідальність за війну в Україні на росіян.
Нагадаємо, серед українців, що впевнені у перемозі України, 41% сприйматиме за перемогу вигнання російських військ з усієї території України та повне відновлення контролю над державним кордоном станом на 2014 рік.
Стільки ж — 41% — вважають, що перемогою можна вважати лише ситуацію, коли російська армія буде повністю знищена, а Російська Федерація розпадеться.
Крім того, за час повномасштабної війни респонденти почали значно негативніше ставитися до ідеї будь-яких поступок окупантові в обмін на її згоду припинити військову агресію проти України.
До слова, вступ України до Європейського Союзу підтримують 89% населення західних і центральних областей країни.
Довідково: опитування проводили 19-24 травня 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням).
Опитали 2 009 респондентів віком від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України, крім АР Крим, і на момент опитування перебували на території України — у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року.
За звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% — для показників, близьких до 25%, 1,5% — для показників, близьких до 10%, 1,1% — для показників, близьких до 5%.
Що було раніше?
24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з росією та Білоруссю.
Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: