Олег Пелех: Дайте дітям шанс займатися спортом

 

/data/blog/114137/c6c11912c5f43dea7111702c6c575fef.jpg

 

Олег Пелех – людина, знана в Івано-Франківську. Це – професійний баскетболіст, майстер спорту, колишній тренер баскетбольного клубу «Говерла», тепер – тренер першолігової команди «Калуш-ПНУ» і студентської команди ПНУ, яка виступає в студентській лізі Чемпіонату України.

 

Своїми міркуваннями про проблеми та перспективи прикарпатського баскетболу Олег Пелех поділився із журналістами «Західного кур’єра».

– Тож який зараз стан баскетболу в області?
– Ситуація в івано-франківському баскетболі склалася таким чином, що основне місце зайняв баскетбольний клуб «Говерла» – флагман, до якого довгий час була привернута вся увага владних структур, спонсорів, глядачів.

За спиною «Говерли»  ніхто не бачив ніяких проблем, тому що команда успішно грала у суперлізі, а у її складі виступали навіть баскетболісти-американці. Не було проблем у фінансуванні –  спонсор Ігор Коломойський справно виділяв кошти. Все було ідеально. Але за цим ідеалом ніхто не побачив, що протягом 5-7 років зовсім не фінансувався і, отже, не розвивався дитячий баскетбол.  І, як результат, зараз в області зовсім не проводиться дитячий чемпіонат з баскетболу.
Не краща ситуація з дорослими командами. Якщо раніше у чемпіонаті області серед дорослих брало участь 17 команд, то тепер ми насилу зібрали тільки 6. У  жіночому баскетболі дві команди грають у юнацькій лізі. У чоловічій команді ситуація гірша. У складі команди половина юнаків з Франківська, половина – з Калуша. Тільки так ми змогли «нашкребти» гравців, щоб ті грали у Всеукраїнській юнацькій баскетбольній лізі.
– Виходить, що кошти вкладалися, але тільки у професійний баскетбол?
– В баскетбол було вкладено дуже багато грошей, сума за 7 років становить приблизно 8 млн. доларів.  Але цими грошима розпорядилися катастрофічно погано: нічого не збудовано, молодих баскетболістів не виховано. Ні копійки не вкладалося у розвиток дитячого баскетболу. У дітей немає форми, м’ячів теж немає. І хоч  у всіх містах області  працюють тренери, але дитячі команди не створені. З ким проводити чемпіонат області? Фактично залишилися осередки дитячого баскетболу тільки у Богородчанах та Кабули кращими в обласному чемпіонаті, зараз грають у збірних України. Тільки один раз ми провели чемпіонат – і вже маємо трьох учасників збірної.
Організовуючи чемпіонат, я звернувся до обласної Федерації баскетбольного клубу «Говерла» з проханням про допомогу –  і отримав відмову. Довелося походити по спонсорах. Одним із меценатів чемпіонату став Микола Ковальчук, директор фірми «ВАМБУД», якого в травні цього року вибрали президентом Федерації баскетболу Івано-Франківської області.
Без підтримки, тільки на одному ентузіазмі вдруге такий чемпіонат провести неможливо.
Тому я закликаю спустися з «Говерли» вниз, допомогти дітям, дати їм шанс реалізуватися. Я виріс в Калуші, можна сказати – в провінції, мої батьки не були багатими, але я зміг пограти в різних клубах, побачити світ, баскетбол мені дав такий шанс...
В обласних центрах гроші ще так-сяк знаходяться, а в провінції знайти кошти на оренду залу, на спортінвентар дуже важко. А молодих талантів не бракує…
Спорт може дати дітям можливість реалізуватися, вступити в університет, навіть – у коледжі США, Польщі чи Чехії. Усюди спорт ціниться. Баскетбол – тим більше. Це популярний вид спорту в усьому світі.
Чиновникам вигідний великий спорт. А великий баскетбол почнеться тоді, коли розвиватиметься маленький,  дитячий. Часто буваючи за кордоном (я ж граю зараз за збірну ветеранів), бачу, що всюди у світі розвивається дитячий спорт.  Всі державні гроші  йдуть в першу чергу на дитячий спорт, а вже спонсори забезпечують професійний.
Тож закликаю чиновників від спорту, очільників області, небайдужих спонсорів сприяти розвитку масового баскетболу, зокрема дитячого. Дайте дітям шанс!


Інтерв’ю записала Наталя ХРАБАТИН


22.08.2016 1657 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3319
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1274
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1190
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2402
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3821
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2855 9

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

176

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1043

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

897

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

840
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

138
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10527
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

143
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

453
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5532
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1245
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

643
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

468 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

900
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

783
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

841