Оборона держави, карта розвитку Прикарпаття та посилення безпекових питань: що обговорювали під час Конгресу місцевих і регіональних влад

Президент України Володимир Зеленський акцентував на найважливіших питаннях під час Конгресу місцевих і регіональних влад.

Про це під час програми "Про головне в деталях" розповіла очільниця області Світлана Онищук, передає Фіртка.

Як зазначила Онищук, перш за все це акцентували на обороні держави, адже це надважливе питання, яке сьогодні є пріоритетним для всіх.

"Наступне - це відновлення країни. Відновлення тих територій, які найбільше пошкоджені внаслідок російської агресії.

Євроінтеграція також була предметом розгляду на Конгресі місцевих і регіональних влад. Тому, що це історичне рішення, яке прийняли.

Воно передбачає комплекс робіт, який проводитимуть не тільки на рівні держави, а й в кожному регіоні", - каже Онищук.

Зі слів посадовиці, Президент під час Конгресу наголосив, що кожна область має мати свою карту розвитку.

"І це правильно. Тому, що Прикарпаття - це особливий край. Це край туризму, де його потрібно розвивати. Це край промисловості, у  нас багато релокованих підприємств. Так, вже маємо 80 релокованих підприємств і релокація продовжується далі.

Це також розвиток сільського господарства, бо ми аграрна область. У нас має бути своя карта розвитку і всі мешканці області повинні напрацьовувати її - як ми маємо розвиватися, що для нас є пріоритетним.

Звісно, ми відрізняємося від Київської чи Дніпропетровської областей. Тому ми самі маємо визначати свої пріоритети.

Дуже важливим стало звернення Президента щодо безпекових питань. На сьогодні ми бачимо, що це особливо тривожить людей, зокрема серед батьків пріоритетним є питання безпеки дітей в школах, садочках, в різних публічних місцях. Ми нещодавно бачили, який випадок стався в Закарпатській області.

Тому Президент звернувся до всіх правоохоронних органів із чітким завданням - посилення безпекових заходів у місцях, де є скупчення людей та у місцях, де навчаються діти", - додає Світлана Онищук.

Онищук продовжує: у школах за безпеку дітей має відповідати спеціально підготовлена особа, яка пройшла ретельний відбір, медичне й психологічне обстеження та спеціалізоване навчання.

"Саме працівник поліції має широкий функціонал та повинен відповідати за заходи щодо безпеки наших дітей", - підкреслила Світлана Онищук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

При Івано-Франківській облдержадміністрації запрацює управління у справах ветеранів

Допомоги потребують не тільки бійці з Прикарпаття: скільки реабілітаційних центрів відкрили в області

В Івано-Франківську відбувся конгрес місцевих і регіональних влад

Різні рівні влади: на конгресі під головуванням Президента обговорили проблеми громад Прикарпаття


24.12.2023 4112 23
Коментарі (23)

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2179 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1524
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5310
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15213 11
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3635 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3462

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

175

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

244

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1378

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2726
19.06.2024

Часті дощі та висока вологість повітря сприяють розвитку фітофтори на томатах. Це — грибкове захворювання, яке вражає листки, стебла й плоди.

759
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

394
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1557
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

808
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

541
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

698
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

1054
20.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21987
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

111
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

521
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

534 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

995 1