Новий «міст-афера» в Пасічну. Скільки вкрадуть?

Ну шо, "господа прісяжні і засідатєлі, льод тронувся"?))

"Вагу нового франківського моста (в Пасічну) зменшили – задля економії коштів...", - каже підрядник, (не)-представник (не)-регіоналів...

"Здешевлення" моста - це єдине цікаве, що (вільно чи не вільно) прозвучало сьогодні на прес-конференції про міст. Все інше - дим і туман від комбінаторів і махінаторів ))

Тобто, з цих слів можна зробити висновок, що міст буде коштувати платникам податків вже не 120 млн. грн, як в тендері ціна "переможця", а менше - на суму "економії" на металі (бетоні і об’ємах робіт)?

(Цікаво, скільки тепер його ціна буде? 100? 80 млн.? ))) Ай молодці! Економлять гроші громади!))

...Бо якщо "зекономлять", а міст вийде за все ті ж 120 млн, то то вже буде називатися не "економією", а іншим словом?))

Чи не через цю "економію" вже ДЕВ'ЯТИЙ місяць УКБ не може "НАРОДИТИ" на всі інформаційні запити ЗМІ, журналістів і (навіть) депутатів (!!) проектно-кошторисну документацію на міст. В порушення закону і здорового глузду...

Навіть рішення міського адмінсуду з вимогою "розсекретити" документи на міст влада ігнорує... Завтра, до речі суд в Львові. Апеляційний. Влада каже, що не дає кошторист, бо виборець в неї тупий, не зрозуміє того "складного кошторису")) Тому й не дає. Ну а закон... Ну то як дишло в них).

І в бюджетну комісію вже два з половиною роки не можуть ввійти (також в порушення закону) депутати "не від владної більшості" - ще один блок для контролю...

Але, як і передбачалося, "цікавого" з тим мостом ще буде-а-буде))

Слідкуємо за руками наперсточників!)

І хтось ще скаже, що в тендері не було змови між владою і тою фірмою (не)-регіоналів?)

П.С. Просто зацитую тут ще одну оцінку. Не, як моя, емоційна), а фахівця, юриста:

Володимир Кричун:  Замість того, щоб будувати міст згідно проекту (і який вони не можуть збудувати через те що вони на тендері занизили ціну нижче собівартості), вони вирішили побудувати зовсім інший міст, економлячи на цьому (собі в кишеню мільйони гривень). Чим по суті обманули і громаду, і інших учасників тендеру. Тобто змахлювали, а тепер викручуються, щоб не попасти в збитки, викачуючи з бюджету гроші, які були заплановані на зовсім іншу кількість матеріалів (кількість металу, бетону і т.д.), ніж та, яку вони насправді потратять.

По суті міст мав бути бетонний, з балок. Такий як і інші наші автомобільні мости. Балки із спецбетону з спеціальною маркою сталі. Їх везти треба, монтувати. Бетонувати під них опори. Це дорого, хоча і довговічно. А тепер буде металічний міст, такий як залізничний. Ну помалюють його трохи щоб мав на початок вигляд. Тільки бетон, він значно довговічніший ніж залізо, а особливо за залізо, за яким не завжди дуже добре доглядають (усувають корозію, фарбують тощо).

Ну і раз міняють масу, то однозначно будуть економити і на його основі. Тому що металічний міст значно легший і не потребує таких опор як бетонний, от і весь секрет...

П.П.С. Ну що, друзі)) Апеляційний адмінсуд в Львові відмовив в апеляції тим кого нібито «не спинити». І залишив в силі рішення Івано-Франківського міського суду, який зобов’язує Івано-Франківську міську владу «розсекретити» проектною-кошторисну документацію на новий міст в Пасічну. Наші «любі друзі» на цей раз вже аргументували відмову в наданні документів не лише тим, що в нас тупі люди і не зрозуміють тієї документації. Цього разу вони придумали новий прикол - що ПКД може бути використана терористами (!!!), бо в Закарпатті десь нібито підірвали міст.... Ну і далі по ходу такий потік маразму) Ну але суд цей потік дебілізму не сприйняв, і напевно зрозумів справжні мотиви «будівничих» моста)) Так що тепер подивимося, що мало бути і що нам хочуть втюхати за ті самі гроші))


Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1266
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2560
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2192
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6590 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2472 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

367

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1173

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1303

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1436
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

301
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

164
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

66
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26532
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

566
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10480 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

63
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

90
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

636