Нова Конституційна реформа ПРиведе до влади 10 нових “аксьонових”!

 

Немає жодних сумнівів у тому, що нинішня вертикаль влади, запроваджена конституційною реформою раннього Кучми, віджила себе в сучасних умовах.


Давно настала пора ліквідації такого антинародного та позанародного атрибуту виконавчого органу влади, як ОДА та РДА. Жоден голова ОДА або РДА, в апіріорі ніколи НЕ служив свому народові, а винятково свому безпосередньому “благодійнику” - президентові України, який його, як призначав, так і гнав у відставку.


Найкращою та найдемократичнішою системою виконавчої влади на місцях є прозоре та відкрите обрання голів Виконавчих комітетів (ВК) місцевих (обласних/районних) рад, на відповідних сесіях. Обрані голови, з цього моменту, стають підконтрольними та реально підзвітними радам, депутатам, народові. В такій системі координат обрані голови ВК не зможуть безкарно вчиняти протиправні та антинародні дії, вчинки, акти, без відповідних негайних наслідків, якщо вони розходитимуться в своїй основі з принциповим баченням чи очікуваннями громади відповідних адміністративно-територіальних одиниць. І це — правильно!


Тому, нагальна об”єктивна потреба Конституційних змін, в частині ліквідації ОДА/РДА та запровадження Виконавчих комітетів (обласних та районних) відповідних рад, обрання голів та заступників депутатами відповідних рад, є давно зрозумілим та цілком очікуваним і виправданим.


Але.... “доречна ложка до обіду!”


В сучасних умовах відвертої військової агресії Російської Федерації проти України, тимчасової російської анексії Криму, неконтрольованого рівня сепаратизму на Сході України, повної втрати центральною владою контролю над ситуацією в Донецькій та Луганській областях, масовий перехід місцевих депутатів(!) на сторону федералістів та сепаратистів, захоплення сепаратистами та диверсантами всіх місцевих органів влади та правоохоронних органів, заволодіння ними арсеналів зброї, в тім числі важкої, ліквідація слабкої, але існуючої системи центральної виконавчої влади, призведе до НЕвідворотньої прямої загрози Національній безпеці, втрати територіальної цілісності та недоторканості кордонів України. НЕ зважаючи на перебування на Донбасі при владі голів та заступників ОДА/РДА, з числа представників центральної вертикалі виконавчої влади, призначені в.о. Президента України, йому абсолютно лояльні та підконтрольні, на відміну від місцевих міських голів (мерів), обраних відповідними місцевими громадами Донбасу.


Тому, запровадження проанансованих Прем”єр-міністром України Арсеном Яценюком Конституційних змін з ліквідації ОДА/РДА, хоча і є в принципі правильними і давно очікуваними, в даних умовах, саме в цей історичний момент є НЕбезпечними і катастрофічними за своїми наслідками, у випадку їх реалізації цього року. Час підібраний абсолютно НЕвдалий і Небезпечний, з питань Національної безпеки держави України.


А тому, їх запровадження, до моменту повного завершення ліквідації всіх проявів сепаратизму та федералізму, до зміцнення всіх силових структур України: Армії, МВС, СБУ, прокуратури, тощо..., посилення всіх місцевих органів влади на Сході, усунення всіх загроз та небезпек для територіальної цілісності та недоторканості кордонів, до моменту повного відводу всього російського військового наступального угрупування на кордоні з Україною, просто смертельно НЕбезпечний та по-державницькі — злочинний!
Наслідком тАкої “реформи” стане беззастережна і цілком прогнозована, на всі 100 відсотків, поява близько десяти нових “аксьонових”, “теміргалієвих”, ”пономарьових” та “константинових”...., на Півдні та Сході України, що негайно завершиться остаточним юридично-правовим розколом унітарності держави, мінімум навпіл!


Адже, автори цієї концепції НЕ можуть не розуміти і не усвідомлювати, що голів виконкомів в деяких областях будуть завчасно визначати та призначати у Кроемлі, а НЕ на Банковій!


Постає просте логічне запитання: що МИ отримаємо в результаті тАкої “реформи”, і хто за це понесе персональну відповідальність?


В кінці кінців, кому буде потрібна відповідальність тих політичних дурнів, коли Народ України отримає незворотній завершений розкол унітарної держави, Південно-Східна частина якої стане - новими черговими суб”єктами Російської Федерації?
Мені особисто, як Громадянинові України, який понад 23 роки докладав у міру можливого, частинку своєї безпосередньої участі у розбудові підвалин відродження та утвердження суверенітету та незалежності Української державності, тАка “реформа” категорично НЕ потрібна, що найменше до 2015 року, точно!


Депутат Івано-Франківської
обласної ради Юрій Романюк


04.05.2014 Юрій Романюк 1242 1
24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

541
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1187
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2688
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1083
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1327
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

2707

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1042

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1608 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1852

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1933
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

122
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

458
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

667
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

202
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

751
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

649
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

851
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

464
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

139
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

334
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

449
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

563