Нова Конституційна реформа ПРиведе до влади 10 нових “аксьонових”!

 

Немає жодних сумнівів у тому, що нинішня вертикаль влади, запроваджена конституційною реформою раннього Кучми, віджила себе в сучасних умовах.


Давно настала пора ліквідації такого антинародного та позанародного атрибуту виконавчого органу влади, як ОДА та РДА. Жоден голова ОДА або РДА, в апіріорі ніколи НЕ служив свому народові, а винятково свому безпосередньому “благодійнику” - президентові України, який його, як призначав, так і гнав у відставку.


Найкращою та найдемократичнішою системою виконавчої влади на місцях є прозоре та відкрите обрання голів Виконавчих комітетів (ВК) місцевих (обласних/районних) рад, на відповідних сесіях. Обрані голови, з цього моменту, стають підконтрольними та реально підзвітними радам, депутатам, народові. В такій системі координат обрані голови ВК не зможуть безкарно вчиняти протиправні та антинародні дії, вчинки, акти, без відповідних негайних наслідків, якщо вони розходитимуться в своїй основі з принциповим баченням чи очікуваннями громади відповідних адміністративно-територіальних одиниць. І це — правильно!


Тому, нагальна об”єктивна потреба Конституційних змін, в частині ліквідації ОДА/РДА та запровадження Виконавчих комітетів (обласних та районних) відповідних рад, обрання голів та заступників депутатами відповідних рад, є давно зрозумілим та цілком очікуваним і виправданим.


Але.... “доречна ложка до обіду!”


В сучасних умовах відвертої військової агресії Російської Федерації проти України, тимчасової російської анексії Криму, неконтрольованого рівня сепаратизму на Сході України, повної втрати центральною владою контролю над ситуацією в Донецькій та Луганській областях, масовий перехід місцевих депутатів(!) на сторону федералістів та сепаратистів, захоплення сепаратистами та диверсантами всіх місцевих органів влади та правоохоронних органів, заволодіння ними арсеналів зброї, в тім числі важкої, ліквідація слабкої, але існуючої системи центральної виконавчої влади, призведе до НЕвідворотньої прямої загрози Національній безпеці, втрати територіальної цілісності та недоторканості кордонів України. НЕ зважаючи на перебування на Донбасі при владі голів та заступників ОДА/РДА, з числа представників центральної вертикалі виконавчої влади, призначені в.о. Президента України, йому абсолютно лояльні та підконтрольні, на відміну від місцевих міських голів (мерів), обраних відповідними місцевими громадами Донбасу.


Тому, запровадження проанансованих Прем”єр-міністром України Арсеном Яценюком Конституційних змін з ліквідації ОДА/РДА, хоча і є в принципі правильними і давно очікуваними, в даних умовах, саме в цей історичний момент є НЕбезпечними і катастрофічними за своїми наслідками, у випадку їх реалізації цього року. Час підібраний абсолютно НЕвдалий і Небезпечний, з питань Національної безпеки держави України.


А тому, їх запровадження, до моменту повного завершення ліквідації всіх проявів сепаратизму та федералізму, до зміцнення всіх силових структур України: Армії, МВС, СБУ, прокуратури, тощо..., посилення всіх місцевих органів влади на Сході, усунення всіх загроз та небезпек для територіальної цілісності та недоторканості кордонів, до моменту повного відводу всього російського військового наступального угрупування на кордоні з Україною, просто смертельно НЕбезпечний та по-державницькі — злочинний!
Наслідком тАкої “реформи” стане беззастережна і цілком прогнозована, на всі 100 відсотків, поява близько десяти нових “аксьонових”, “теміргалієвих”, ”пономарьових” та “константинових”...., на Півдні та Сході України, що негайно завершиться остаточним юридично-правовим розколом унітарності держави, мінімум навпіл!


Адже, автори цієї концепції НЕ можуть не розуміти і не усвідомлювати, що голів виконкомів в деяких областях будуть завчасно визначати та призначати у Кроемлі, а НЕ на Банковій!


Постає просте логічне запитання: що МИ отримаємо в результаті тАкої “реформи”, і хто за це понесе персональну відповідальність?


В кінці кінців, кому буде потрібна відповідальність тих політичних дурнів, коли Народ України отримає незворотній завершений розкол унітарної держави, Південно-Східна частина якої стане - новими черговими суб”єктами Російської Федерації?
Мені особисто, як Громадянинові України, який понад 23 роки докладав у міру можливого, частинку своєї безпосередньої участі у розбудові підвалин відродження та утвердження суверенітету та незалежності Української державності, тАка “реформа” категорично НЕ потрібна, що найменше до 2015 року, точно!


Депутат Івано-Франківської
обласної ради Юрій Романюк


04.05.2014 Юрій Романюк 1544 1
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3702
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

12236 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2501
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2358
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3329
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

5367

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

1192

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1594

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2126

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1822
28.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

389
24.05.2024

Посівна кампанія в Івано-Франківській громаді в розпалі.   

297
27.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

420
24.05.2024

Цьогоріч Молитовний сніданок відбувся під гаслом “Незламність. Віра. Стійкість”.  

792
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9321
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1136
27.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21027
26.05.2024

Російські окупаційні війська не досягли заявленої кремлівським правителем Владіміром Путіним мети щодо створення "буферної зони" на півночі Харківської області.  

219
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

388
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

851
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

1628 11