Нюх та смак після Covid-19 відновлюються впродовж п'яти місяців

Зараз США перевищили руйнівний рубіж - пів мільйона смертей від Covid-19. Це вражаюча цифра, яка, на думку експертів, не повинна бути такою високою.

"Я вважаю, що ми діяли гірше, ніж більшість інших країн, і ми є високорозвиненою, багатою країною", - сказав д-р Ентоні Фаучі Джорджу Стефанопулосу в ефірі "Доброго ранку Америка" в ABC. "Настільки важко просто повернутися і спробувати пригадати те, як розгорталися справи. Це було просто погано", - додав Фочі.

Кількість загиблих у США через Covid-19 є на сьогодні найвищою з усіх країн - і більш ніж удвічі більшою, ніж у Бразилії, яка, за даними Університету Джона Хопкінса, має наступну найбільшу кількість смертей, пов’язаних з вірусами.

США також повідомили про найбільшу кількість інфікованих, зараз понад 28 мільйонів американців пройшли тест на Covid-19. Ця кількість більше ніж удвічі перевищує кількість випадків в Індії, яка друга у черзі, за даними Університету Джона Хопкінса - і майже втричі перевищує кількість у Бразилії.

Експерти вказали на кілька факторів, які могли сприяти погіршенню пандемії, зокрема відсутність чітких повідомлень керівництва країни, керівників штатів та місцевих органів, які занадто швидко послаблювали обмеження, великі святкування та постійний опір носінню масок та нехтування іншими заходами безпеки.

"Маска - це не що інше, як рятувальний медичний пристрій, проте її носіння ігнорують різними способами, які не є фактичними, не науковими й, чесно кажучи, небезпечними", - сказав директор Національного інституту охорони здоров'я д-р Френсіс Коллінз. Axios на HBO "на початку цього тижня. "Я думаю, це можна підтвердити, в результаті загинули десятки тисяч людей", - додав Коллінз.


Що зараз потрібно зробити США

Лікар невідкладної допомоги доктор Леана Вень каже, що її турбує те, що може статися.

"Найбільшим моїм страхом зараз є безпечність людей", - заявила медик в понеділок CNN.

Хоча штати по всій країні можуть повідомляти про обнадійливі тенденції, експерти, включаючи Вень, застерігають, зараз абсолютно не час відмовлятися - особливо у звязку із появою нових штамів коронавірусу.

"Найкращий спосіб для нас прийти в норму - це подвоїти заходи безпеки, не скидати масок, не їсти в приміщенні, не робити інших справ, які, як ми знаємо, можуть ризикувати відновленням спалахів інфекції", - сказав доктор Крейг Спенсер директор з питань глобальної охорони здоров’я в екстреній медицині в Медичному центрі Нью-Йорка.

"Більшість людей у ​​цій країні досі не мають захисту від коронавірусу і можуть заразитися", - сказав він CNN. "Це ще не закінчено, і нам потрібно на це зважати".

Це означає, що слід носити маски, дотримуватися соціального дистанціювання, уникати місць масового скупчення людей, регулярно мити руки та застосовувати заходи безпеки, які досі працювали, щоб стримати поширення інфекцій.

Директор Центрів з контролю та профілактики захворювань, доктор Рошель Валенський заявила під час брифінгу щодо Covid-19 у понеділок, що, хоча цифри можуть зменшуватися, "випадки госпіталізації в лікарні та смертності залишаються на дуже високому рівні".

Нові випадки невпинно зменшуються протягом п'яти тижнів, сказав Валенський. Але США продовжують щодня додавати десятки тисяч нових інфекцій. Лише у лютому зареєстровано понад два мільйони нових випадків захворювання на Covid-19.

Госпіталізації стрімко впали з піку 6 січня - понад 132 400 пацієнтів Covid-19. Але понад 55400 людей залишаються госпіталізованими з вірусом, згідно з проєктом відстеження COVID. І щоденно через Covid-19 сотні життів втрачається.

За даними Джонса Хопкінса в понеділок зареєстровано понад 1300 смертей, а цього місяця - понад 52 000.

"Попри те, що пандемія йде на спад, ще багато роботи доведеться зробити", - сказав Валенський.


Відчуття запахів та смак після Covid-19 можуть зникнути на декілька місяців

І багато людей, які пережили цю хворобу, продовжують виявляти нові симптоми.

В понеділок канадські дослідники повідомили, що нюх і смак у людей може не повернутися протягом п’яти місяців після зараження коронавірусом.

Команда Університету Квебеку опитала понад 800 медичних працівників, які виявили позитивний результат на вірус. Вони оцінили нюх і смак за шкалою від нуля до 10, а деяких попросили провести тест дома для подальшої оцінки цих органів чуття.

Під час початкового зараження більше ніж 70% тих, хто брав участь в опитуванні, повідомили, що втратили нюх, а 65% - втратили відчуття смаку, зазначають дослідники в попередніх результатах.

П'ять місяців потому, коли вони використовували домашній тест, 17% учасників сказали, що вони все ще не чують запахів, а 9% - смак.

"Наші результати показують, що у багатьох людей, які перехворіли на Covid-19, може зберігатися порушення нюху та смаку", - йдеться у заяві доктора Йоханнеса Фраснеллі з Квебекського університету, який працював над дослідженням. "Це підкреслює важливість подальшого спостереження за людьми, які були заражені, і потребує подальших досліджень, щоб виявити ступінь неврологічних проблем, пов'язаних з Covid-19".


CDC оголошує про екстрене засідання радників

Тим часом коли Сполучені Штати намагаються отримати більше доз вакцини, незабаром ще одна вакцина може отримати зелене світло для американського ринку. Компанія Johnson & Johnson оголосила раніше цього місяця, що подала заявку на отримання дозволу на екстрене використання від Управління з контролю за продуктами та ліками для своєї однодозової вакцини проти Covid-19.

У п’ятницю консультативна група FDA обговорить заявку та дані компанії. На підставі рекомендацій радника, FDA буде визначати, чи дати вакцині зелене світло.

Потім радники CDC обговорять власні рекомендації щодо впровадження вакцини, які потім повинні офіційно прийняти CDC. CDC оголосив про екстрене засідання своїх радників з вакцин з 28 лютого по 1 березня.

Тим часом Johnson & Johnson засвідчать у вівторок, чи вони можуть доставити достатньо доз до кінця березня, щоб вакцинувати понад 20 мільйонів американців.

Наразі понад 44 мільйони американців отримали принаймні свою першу дозу вакцини Covid-19, свідчать дані CDC, близько 19,4 мільйона отримали обидві дози. Це менше ніж 6% населення США.

за матеріалами CNN


24.02.2021 1415
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

786
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11323 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1956
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1844
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2843
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4728

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

485

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1135

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1647

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1398
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1788
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1605
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8850
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

692
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

768
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1956
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

926
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

437
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

330 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

777 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

816