Ниркова недостатність: як своєчасно виявити хворобу

 

/data/blog/60079/a01eab8518d260ce2ac902f9f4bbc64a.jpg

 

На сьогоднішній день досить поширеним захворюванням, яке зустрічається, за статистикою, у 10% усього населення, називають ниркову недостатність.

 

Причина цього – зростання таких захворювань, як цукровий діабет і гіпертонічна хвороба, які стали справжньою пандемією сучасності.

 

„Ниркова недостатність може протікати безсимптомно і турбувати почне тоді, коли лікувати уже буде запізно. Коли нирка всихається, вона не болить. У пацієнта починає проявлятися загальна слабість, зменшення діурезу (кількості сечі), але все це – уже пізні стадії. А щоб своєчасно розпізнати ниркову недостатність, потрібно регулярно проходити медичні огляди – виміряти тиск, визначити рівень глюкози, холестерину, здати загальний аналіз сечі та загальний аналіз крові. Якщо при такому огляді будуть виявлені певні відхилення в аналізах, дільничний або сімейний лікар скерує людину на проведення більш детального огляду та здачу більш вузьких аналізів”, – розповідає завідувач центру нефрології та діалізу Центральної міської клінічної лікарні Степан Романський.

 

Окрім того, значну небезпеку становить так звана гостра ниркова недостатність, яка часто стає наслідком самостійного лікування, без звернення до медиків. Людина може відчувати біль у попереку і починає приймати різні препарати для лікування хребта, зокрема обезболюючі ліки. Після прийому таких ліків, особливо нестероїдів та антибіотиків, може якраз і виникнути гостра ниркова недостатність – тимчасова втрата ниркової функції, яка, при вчасному зверненні до лікаря і правильному лікуванні, як правило, відновлюється. Проте саме при цьому захворюванні – дуже велика смертність серед пацієнтів.

 

Виявити її складно, переважно у людини виникають набряки по усьому тілі, найчастіше на обличчі та нижніх кінцівках, зменшується кількість сечі, підвищується або знижується артеріальний тиск, тобто картина різноманітна. Лікарі виявляють або відсутність сечі, або дуже світлий її колір, а це означає, що з організму не виводяться токсини. Також серед симптомів гострої ниркової недостатності – нудота, блювота, слабкість, сильні болі в попереку, адже нирка набрякає, капсула перерозтягується і сильно болить.

 

Зустрічаються й інші ураження нирок – гломерулонефрит, пієлонефрити, полікистоз нирок, тощо. Часто ниркова недостатність може виникнути на фоні захворювання іншого органу (серця, печінки, інфекційних хвороб) і тоді необхідно лікувати основну хворобу, що стала причиною, паралельно консультуючись в лікаря-нефролога.

 

Протягом останніх років зросла кількість виявлених патологій нирок і це, в першу чергу, показник роботи лікарів і того, що зростає свідомість пацієнтів. Люди починають розуміти, наскільки важливо проходити медичні огляди, тому хворобу дедалі частіше вдається виявляти саме на ранній стадії.

 

При кожній поліклініці міста є лікар, який відповідає за нефрологічну службу. Проте лікарі переконані – потрібно відкривати якомога більше нефрологічних кабінетів. Адже у суспільстві зростає кількість хворих на гіпертонію та цукровий діабет, а отже, збільшується і кількість людей з нирковою недостатністю. Цій хворобі важко запобігти, але дуже важливо своєчасно надати людині медичну допомогу, щоб попередити ускладнення ниркової недостатності і максимально віддалити її термінальну стадію.

 

Любов Загоровська


29.09.2014 10686 1
Коментарі (1)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

779
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

600
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1677
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2992
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2454
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2433

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

584

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

597

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1456

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1524
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

557
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

420
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

792
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

186
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

289
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26925
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

749
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

313
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

312
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

636
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1027 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

837