Незвичне хобі франківського медика: вишиті футболки, краватки і унікальні книги

 

/data/blog/115909/85a2cf12b9ba6336c846f351e6b10bec.jpg

 

Завідувач кафедри загальної практики (сімейної медицини), фізичної реабілітації та спортивної медицини Василь Міщук так багато всього колекціонує, що й заплутатися легко. Медик полюбляє мандрувати, тож з усіх нових країн і навіть містечок привозить чимало сувенірів – для кожної колекції.

 

Найперше варто розповісти про велику домашню бібліотеку Василя Міщука. Тут не занудьгує навіть найвибагливіший поціновувач книг. У книжковій колекції іванофранківця можна знайти літературу різноманітного спрямування: як художню, так і наукову. Загалом – більше півтори тисячі примірників, серед яких і доволі цінні.

 

Так п’ять років тому Василю Міщуку вдалося придбати у Варшаві рідкісне видання – унікальний двотомник Тітце, який вміщає всі розділи медицини і який лише один раз видавався за межами США. Окрім цього, є цікаві зібрання художньої літератури, приміром, уся серія бібліотеки сентиментального роману – від Ліона Фейхтвангера і аж до Жоржі Амаду.

 

Також у бібліотеці Василя Міщука зберігається повне зібрання детективів Джеймса Хедлі Чейза. При цьому улюбленим літературним жанром медика виступає біографія. Найбільше лікарю до вподоби читати про американських президентів, зокрема, однією з найзахопливіших життєвих історій він вважає біографію Дуайта Ейзенхауера.

 

Цікаво, що багато художніх класичних творів, як зазначає Василь Міщук, можуть бути ефективним навчальним посібником для студентів-медиків.

 

«Наприклад, майбутнім психіатрам корисно було б почитати роман «Ніч ніжна» Френсіса Фіцджеральда, де яскраво описується таке захворювання, як шизофренія, – розповідає науковець. – Або «Зорі дивляться вниз» Кроніна Арчібальда, де можна почерпнути багато корисних знань про туберкульоз. Під час вивчення курсу інфекційних хвороб доцільно почитати Редьярда Кіплінга, який у багатьох своїх творах детально описує такі недуги як холера, гострі кишкові інфекції тощо».

 

Наступною колекційною пристрастю Василя Міщука є… краватки. Їх у чоловіка вже назбиралося аж кілька сотень. Він знає всі способи зав’язування краваток, а на додачу ще й збирає книги, присвячені цій деталі гардеробу. Медик із захопленням розповідає, що вперше краватки впровадили в моду хорвати як атрибут імпозантності і красивого стилю. З часом краватки стали фешенебельним аксесуаром у всіх країнах.

 

Також Василь Міщук колекціонує вишиті футболки з різних міст світу. Найцікавішим експонатом є футболка із візерунком мухи – символом іспанського міста Жирона, де її і придбав іванофранківець.

 

Окрім цього, медик є відданим футбольним фанатом і колекціонує шарфи вболівальників, команд і важливих матчів. Крайній шарф присвячений фіналу Ліги Європи – грі Севілья-Дніпро. Також є шарф, присвячений зустрічі «Реалу» і «Барселони». Загалом у колекції назбиралася майже сотня спортивних шарфів.


14.09.2016 1208 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2452
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1154
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1092
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2271
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3709
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2689 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

949

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

812

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

760

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

727
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10440
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1292
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

293
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5433
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1143
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2936
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

494
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

385 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

826
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

711
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

761