Незабаром запрацює інтернет-приймальня Івано-Франківської міської ради

 

З 1 серпня цього року запрацює Інтернет-приймальня Івано-Франківської міської ради. За словами очільників міста, така новація не є чиєюсь забаганкою, а звичайною вимогою часу, адже Івано-Франківськ входить до числа засновників асоціації електронних міст.

 

Отож, сидячи вдома, ви зможете звернутися до представників влади і дізнатися ту інформацію, котра вас цікавитиме.



Наразі ніхто точно не може сказати, як працюватиме Інтернет-приймальня, бо ще не обговорювалося це питання у технічному плані. Але  вже через два з половиною місяці таку послугу можна буде відшукати на офіційному веб-сайті міста. Чиновники стверджують, що ця новація зможе певним чином зменшити кількість мешканців міста, котрі оббивають пороги влади, намагаючись вирішити життєво необхідні питання.

 

Хоча й не заперечують, що, згідно із законодавством, прийом громадян проходитиме паралельно на міському сайті та в режимі живого спілкування через особистий прийом.

 

Інтернет-приймальня є засобом швидкої та зручної комунікації між громадою міста та органами місцевого самоврядування. Але це ще не означає, що кожен зможе написати все що йому заманеться. У міськвиконкомі сподіваються розробити спеціальну схему із готовими шаблонами, куди потрібно буде вписувати свої дані, поштову та електронну адреси, а також у відповідну графу вписувати конкретне питання, яке будуть класифікувати за категоріями. Як тільки запитання надійде до адміністратора, той одразу ж направлятиме звернення у відповідну інстанцію. Відповіді на електронні звернення будуть надаватися відповідальною особою протягом 15 робочих днів після їх отримання. У разі потреби детального вивчення та опрацювання звернення відповідальна особа може продовжити термін розгляду звернення до 30 робочих днів.

 

Мешканцям міста, котрі будуть готові звертатися до посадовців через світову павутину, слід пам’ятати, що відповіді на електронні звернення не є офіційними документами. Звичайно, є й така категорія звернень, котрі не підлягатимуть розгляду. Це стосується повторних звернень від тієї ж особи і з тим самим питанням, якщо вже була надана відповідь. Також не будуть розглядатися звернення із нецензурною лексикою та ті, котрі не входять до компетенції міської ради, її органів та посадових осіб, пише "ЗК".

 

Окрім електронних звернень, на офіційному веб-сайті міста також можна буде отримати запити на інформацію, розпорядником якої є міська рада, її органи та посадові особи місцевого самоврядування. Оформляючи запит на інформацію, слід буде пам’ятати, що запитувач зобов’язаний вказати ім’я, котре вважатиметься його підписом, поштову та електронну адреси, а також загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, який цікавить запитувача.

 

Якщо громадяни цікавитимуться офіційними документами, то відповідь вони зможуть отримати у вигляді електронної копії, посилання на місце розміщення документа або ж адреси та часу для безпосереднього ознайомлення із запитуваним актом.



Віктор Анушкевичус, міський голова:

Це є європейська практика. У кожній розвиненій країні, в кожному муніципалітеті існує така Інтернет-приймальня. ІТ-технології пішли далеко вперед. Тому нам не потрібно плентатися у хвості. Якщо ми говоримо про наближення до Європи і хочемо бути членами європейського дому, то ми повинні втілювати в життя і брати на озброєння передові технології. Що стосується Інтернет-приймальні, я вважаю, що таким рішенням місто Івано-Франківськ зробило серйозний крок вперед, адже сьогодні в Івано-Франківську є велика кількість Інтернет-користувачів. Запровадивши Інтернет-приймальню, ми матимемо можливість більш оперативно і швидко реагувати на звернення. Звичайно, буде і частина людей, які будуть йти на усний прийом.
 


Руслан Марцінків,
секретар Івано-Франківської міської ради:

– Це розробка Громадської ради, яка діє при Івано-Франківській міській раді. Ми живемо в новому часі, коли електронні засоби комунікації виконують все більшу роль у нашому житті. Тому ми прийняли рішення про те, що з 1 серпня в Івано-Франківську має діяти Інтернет-приймальня.

Ми будемо мати півроку для того, аби побачити, як вона буде працювати, чи будуть зауваження. Схожі Інтернет-приймальні діють в інших містах, наприклад у Вінниці та Кривому Розі. Я вважаю, що чим більше буде засобів комунікації, тим краще буде спілкування і більш відкритою буде інформація. Частково це зменшить кількість людей, котрі оббивають пороги влади. Хоча треба розуміти, що не всі питання можна буде вирішити в електронному варіанті. На жаль, у нас сьогодні на законодавчому рівні немає електронного підпису, як це є в Естонії. Тому, наприклад, звернення, які стосуються земельних чи архітектурних питань, не можуть бути вирішені виключно через Інтернет. Треба буде власноручно написати заяву і занести її у відповідні інстанції.


18.05.2012 2062 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

778
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

600
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1674
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2991
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2454
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2432

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

583

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

596

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1455

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1523
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

556
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

419
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

792
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

185
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

288
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26924
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

749
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

312
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

311
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

636
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1023 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

837