Не кардинально святково, а обнадійливо та мотиваційно: книжковий огляд від Фіртки

Деякі з них вийшли дуже давно, деякі відносно недавно, деякі взагалі от-от тільки приїхали з типографій... Тож, налаштовуйтесь, любі друзі,  Фіртка разом зі своїм оглядачем Остапом Микитюком розпочинають черговий книжковий огляд.


Готуючи цей огляд, я перебрав кілька десятків книжок на своїх книжкових полицях. Та все ж бажання зроби якщо не кардинально святкову книжкову добірку, то хоча б обнадійливу й у дечому мотиваційну, перемогло. І з тих десятків я обрав аж…три.


На першому місці цієї добірки роман культового письменника, який з впевненістю можна назвати не тільки класикою, але й безсумнівним бестселером ХХ століття. Це «Сніданок у Тіффані» Трумена Капоте.

Моє знайомство з головною героїнею Голлі Голайтлі, що правда, почалось не з книжки, а з фільму на великому натяжному екрані просто неба, теплого вечора у харківському парку Горького. Це додало свого шарму й зовсім скоро я придбав книжку і насолодився історією знову, а потім ще раз… і ще раз.

Цю історію оповідає нам популярний голлівудський письменник (імені якого ми не почуємо в книжці жодного разу, тому підозрюю, що це сам Трумен), який оселився в сусідній квартирі від вже згаданої молодої красуні Голлі. Між ними зав’язується щось схоже на дружбу. Часом вони ходять на межі з симпатією, але все ж між ними зароджується те, що ми всі звикли називати близькістю. Кострубатий і самозаперечливий характер Голлі часто призводить до сумнівних пригод. Вона закохується у чоловіків так само сильно й блискавично, як потім викреслює їх зі свого життя. Та все ж вона тендітна дівчинка, яка відчула на своїй юній шкірі всі радощі й прикрощі дорослого життя.

Для мене ця історія стала певним маяком у житті — навіть якщо щось у житті відбувається зовсім не за планом, навіть якщо інколи немає сил боротись, навіть якщо здається, що всі тебе покинули, завжди під серцем жевріє надія на краще.


Продовжуючи цю тему, наступною книжкою я обрав досить екстравагантну антиутопію «Ґалапагос» одного зі своїх найулюбленіших письменників Курта Воннеґута. Що цікаво й останнім часом дуже помітно — багато антиутопій з кожним роком все менше й менше стають схожими на антиутопії й все більше на передбачення. Цей роман не став виключенням з цього химерного правила.

Події відбуваються на вигаданому острові Санта-Росалія на Галапаґоських островах на тлі глобальної фінансової кризи та страшної вірусної епідемії. Паралельно зазнали краху світова економіка, а людство остаточно стало безплідним, тож канули в Лету усі сподівання на виживання і продовження роду. Воннеґут завдяки кораблетрощі «рятує» невелику групу людей, яким вдалось уникнути цих лих, тож за законом жанру вони стали пралюдьми. Фабула роману побудована досить нелінійно й незвично і виглядає скоріше не як роман, а як пазл.

Головний герой Леон змушений спостерігати за повільним процесом еволюції, який перетворює людей на водяних ссавців. Впродовж мільйона років нащадки людей видозмінюються, в підсумку перетворюючись на тварин, щось на кшталт риб. Як на мене, то це не зовсім вже й антиутопія. Автор все ж таки дає людству надію на існування, хоч і у досить дивній формі.

Це вже не перша прочитана мною книжка легендарного Курта Воннеґута, але щоразу я в дикому захваті від того наскільки він глибоко, драматично й філігранно витягує з кожного слова у своїх романах максимум емоцій.


Третьою книжкою став роман «Карбід» Андрія Любки. Обрав його я не дарма, адже нарешті до мене в руки потрапив новий роман, про який я напишу в січні нового року, а зараз хочу вас просто познайомити з його прозовою творчістю, бо передовсім для мене Андрій — поет.

Отже, «Карбід» - це дебютний роман Андрія Любки. Він переносить нас в екзотичне Закарпаття (і насправді екзотичне, навіть якщо ви так не вважаєте). Головна ідея роману це українська унікальність і потреба бути частиною Європи.

Головного героя Тиса, місцевого вчителя у Виноградові після одного нехитрого інциденту осяює як зробити Україну частиною Європейського Союзу — треба просто викопати тунель у центрі міста, який вестиме кожного охочого в омріяну Європу. Дурня скажете ви, сарказм та іронія скажу я! Андрій Любка дуже круто й делікатно поєднує цю абсурдну ідею з ще більше абсурдною реальністю, яка нас оточує: контрабандисти, бюрократія, псевдопатріотизм, ницість та інші людські «чесноти».

Тиса впродовж усього роману веде неймовірна ідея й сила, які також можна назвати надією. Попри досить неочікуваний та сумний як для веселого роману кінець, все ж у романі присутня віра, якої нам, насправді, не вистачало у цьому році.


І на цій ноті, друзі, я прощаюсь з вами!

За недовгий час, що ми разом, я вже звик до вас і сподіваюсь ви до мене також. А тому в новому році я повернусь до вас з новими силами й новими книжками. І станеться це зовсім скоро.

Наразі, кажу вам, бувайте здорові, веселих свят і цікавих книжок.


26.12.2020 4518
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1962
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1860
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1857
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5492 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2153 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1509

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

744

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

797

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

999

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1004
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1769
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3679
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10257
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26148
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10182 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7712
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

898
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

205
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

263
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

380
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1276
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

883