Названо країни-лідери із рівня шкільної освіти

Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) провела порівняльний аналіз 65 країн світу за рівнем шкільної освіти. Східні країни лідирують, а ось для деяких західноєвропейських держав результати виявилися вельми невтішними, повідомляє Prian.ru.

Ці дані були отримані на підставі результатів тестування 500 тисяч школярів у віці 15 років. Дослідження виявило рівень підготовленості школярів у 65 країнах у трьох напрямах: загальна ерудиція (начитаність), математика, природні науки. В результаті був складений рейтинг, який дозволяє говорити про загальний рівень шкільної освіти у певній країні, і побачити, яку позицію вона займає по мірі обізнаності школярів в кожній з трьох галузей знання.

Найвищий рівень шкільної освіти виявився в країнах Східної Азії. Китай (Шанхай) лідирує у рейтингу за всіма трьома напрямками, далі високі місця в різних науках розподілили між собою Корея, Китай (Гонконг), Сингапур і Японія. Крім того, до першої десятки із високими показниками увійшли Канада і Фінляндія. Нова Зеландія потрапила до десятки із двох напрямів.

Стабільно високий рівень освіти (вище 20 позицій мінімум по двох науках) показали Австралія, Німеччина, Нідерланди, Ліхтенштейн, Естонія, Польща, Бельгія, Швейцарія, Словенія, Норвегія, Ірландія. Росія в загальному заліку виявилась на 41 місці.

Результати дослідження виявилися несподіваними для деяких країн, які сильно змінили свої позиції в рейтингу за останні десять років. Так, Великобританія, рівень освіти в якій традиційно прийнято вважати "стабільно високим", в значній мірі здала позиції. Як мінімум в двох із трьох галузей знання вона поступається навіть таким країнам, як Естонія, Польща і Словаччина.

Така зміна диспозиції у міжнародному рейтингу освіти дивує ще й тому, що протягом попереднього десятиліття, до 2000 року, Польща стабільно мала показники нижче середнього рівня. І всього за 10 років цій країні удалося настільки поліпшити рівень шкільної освіти, що сьогодні вона на 10 пунктів випереджає Великобританію у рейтингу за ерудованістю і на 3 пункти - із математики. При цьому, щорічна сума витрат держави на навчання одного учня в Польщі в два рази менша, ніж у Британії, яка за той самий період подвоїла витрати на освіту, але не зробила кроків вперед в її розвитку.

За даними ОЕСР, таке помітне падіння Великобританії у рейтингу частково пояснюється зростанням кількістю іммігрантів у школах країни. Сьогодні 10,6 відсотків британських школярів - це іммігранти з інших країн.

 

13


12.12.2010 2606 0
Коментарі (0)

02.02.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка зібрала актуальну інформацію про правила вручення повісток під час воєнного стану та відповіді на розповсюджені запитання.

1431
24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

865
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

6084
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1587
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5995
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1747

Якби усіх людей, що беруть участь у дискусіях  в соцмережах, які розгорнулися довкола Почаївського монастиря, зібрати разом, то ними можна було б  легко заповнити центральний собор обителі та й весь  монастир до зовнішніх мурів.  

393

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

1053

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1360

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1358
31.01.2023

Найулюбленішою стравою українців вважається червоний борщ. Готують його часто із засмажкою, різними овочами та м'ясом. Однак є такі інгредієнти, які можуть лише зіпсувати смак страви.  

318
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

533
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

728
31.01.2023

Якщо люди вільного стану одружилися цивільно, і в них не було раніше іншого вінчання, то щоб вони могли іти до сповіді та до причастя — мають повінчатися.

296
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

449
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

767
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

1271 1
04.02.2023

Сьогодні працюють над оформленням необхідних документів та зйомкою відеофільму, який продемонструють згодом.

87
04.02.2023

Сили безпеки і оборони України продовжують посилюватися. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу».  

131
31.01.2023

Президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що виступає проти передачі зброї Україні західними союзниками, а також висловив переконання в тому, що окупований Росією Крим ніколи не повернеться до складу України.  

250
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

422
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

655