Назарій Павлів: Політичною кар’єрою не переймаюсь і радий повернутися до тренувань

 

Івано-франківський богатир, багаторазовий рекордсмен України Назарій Павлів був одним з активних учасників революційних подій. Ще в перші дні Майдану він засвідчив свою позицію перед учасниками народного віча в обласному центрі. Згодом очолив Самооборону в Івано-Франківську. Неодноразово бував у столиці, в тому числі й у найгарячіші дні лютого.

 

— Назарію, ти керував загонами Самооборони Івано-Франківська. Яка тепер ситуація з цими загонами?

— 20 січня на сесії міської ради мені запропонували очолити Самооборону. Я погодився, і переважною більшістю голосів депутатів таке рішення було прийнято. Буквально за кілька днів відбулося захоплення громадою міста адмінбудівлі, нашого «білого дому». Тоді ж виникла потреба забезпечувати охорону площі перед обласною радою. Штаб національного спротиву доручив займатися цим Самообороні, охороняти будівлю з вулиці по периметру зведених навколо барикад. В зв’язку з цим, було розроблено систему денних і нічних чергувань на постах. Близько ста людей заступали на цілодобові позмінні чергування. А коли з Києва надійшов наказ розблокувати адмінприміщення, ми, звичайно, його послухалися. Після такого розвитку подій, вважав, що виконав довірене мені міською радою завдання. Тому надалі передав усі справи «Самооборони Івано-Франківська» делегованим від Андрія Парубія сотникам, котрі на той час прибули з Києва.

 

— А як відбулася передача адмінбудівлі? Чи всі були згідні з таким київським рішенням?

— На одній з нарад, на якій була більшість лідерів міського Майдану, керівник нашого Штабу національного спротиву Василь Попович сказав, що все це робиться на основі певного політичного перемир’я й адмінбудівлю потрібно передати представникам силових структур. Багато хто з присутніх не погоджувався з такою ухвалою, навіть пропонував не виконувати київських наказів і надалі продовжувати блокування. Та все ж таки після довгих дискусій всю будівлю було звільнено і в ніч на 16 лютого передано силовикам.

 

— А скільки представників силових структур прибуло для передачі?

— На спец завдання прибули хлопці з «Титана», «Альфи», «Грифона»... Словом, були представники всіх спецпідрозділів, окрім «Беркута». Близько 100 чоловік.

 

Розкажи про своє перебування в Києві.

— З часу створення Майдану в Києві я був там тричі. Останній раз — коли з новин дізнався про події біля парламенту 18 лютого. Не зміг спокійно сидіти вдома і вже наступного дня, в середу, виїхав із багатьма іванофранківцями підтримати і захищати Майдан. Їдучи до Києва, ми вже володіли інформацією, що там стріляють і вбивають людей, але якоїсь зброї для захисту ні я, ні хлопці не мали. Найжахливіші події на Майдані розгорнулися 20 лютого. Тоді було вбито найбільше людей, «беркутівці» з бойовими автоматами по-звірячому всіх розстрілювали. Своєю чорною роботою відзначилися і снайпери, на совісті яких десятки вбитих влучними пострілами в голову, багато поранених. «Швидкі» не встигали всіх забирати. Київські лікарні були переповнені постраждалими з Майдану. В той час настала необхідність забезпечити охороною лікарні, і мене з хлопцями відправили охороняти одну з них. На третій день нашого перебування в столиці, коли всі спецпризначенці уже покинули урядовий квартал, ми з хлопцями розтягували спалені в сутичках вантажівки, якими перегороджували в’їзди до будівлі Верховної Ради. А щодо подій у Києві скажу таке: торік у літню пору на запрошення я побував у Туреччині, де на фестивалі демонстрував богатирські силові вправи. Так сталося, що прилетів у пік їхньої турецької революції і також бачив сутички протестувальників із поліцією, і теж бачив спалені поліцейські машини, але не бачив, щоб «слуги порядку» розстрілювали свій народ.

 

— Якщо був у Межигір’ї, яких вражень там набрався?

— Туди не їздив, але з новин дізнався про розкоші гаранта Конституції Віктора Януковича. Я не те що вражений, я шокований від почутого і побаченого. і це в нього було в той час, коли більшість населення України перебуває за межею бідності. Декому мізерної пенсії чи зарплатні не вистачає на хліб, а в президента на столі для краси лежить чотирикілограмовий «золотий батон». Де ще таке можна побачити! Де ще побачиш у будинку люстру вартістю вісім млн. євро!. Та ми на такі кошти могли б підняти спорт на Прикарпатті на належний рівень.

 

— Твоє ставлення до подій у Криму

— Звичайно, я за територіальну цілісність і недоторканність кордонів України. Введення військ Росії — це порушення всіх міжнародних прав. Росія проявила себе, як агресор і окупант. Тому надіюся, що такі протиправні дії нашої північної сусідки щодо України буде не тільки засуджено світовою спільнотою, а й адекватно покарано. А ті хто все ж таки закликають російські війська на допомогу, напевно не знають, що Росія в свій час уже допомогла і Абхазії, і Осетії. І ці республіки дотепер, після військових дій, залишаються суцільною руїною з майже нульовою економіко. А Крим, як територіальна одиниця України, отримує досить значну частину дотаційних коштів з Державного бюджету України.

 

— Назарію, на завершення нашої розмови відійдемо від політики. Чи правда, що ти при формуванні нової облдержадміністрації є одним із кандидатів на начальника управління спорту?

— Поки що це лише розмови, якоїсь офіційної пропозиції я ні від кого не отримував. Однак наперед наголошую: кар’єрою не переймаюся, а щодо причетності до революційних подій, то я просто проявляв особисту громадянську позицію. Я був на Майдані не заради якихось посад. А стосовно керівника управління спорту, то, на мою думку, його потрібно не просто призначати наказом згори, а поцікавитися думками наших спортсменів і тренерів, кого вони хочуть бачити на цій посаді та кому саме довіряють. Бути формально начальником управління спорту може будь-хто, але потрібно на таку посаду вибирати людину, яка б сприяла розвиткові спортивної галузі.

 

— А якщо тобі таки запропонують таку посаду?

— Я розгляну пропозицію…

 

— Поки все по-старому, поінформуй читачів про своє найближче майбутнє...

— В останні місяці я не мав можливості ходити на тренування, тому радий повернутися у спортзал. Планую розвивати громадську організацію «Богатир», яку недавно зареєстрував. Можливо, постараюсь здивувати якимсь своїм силовим досягненням. А час, який провів, очолюючи Самооборону, був надзвичайно корисним для мене, оскільки я познайомився з багатьма цікавими людьми та здобув неоціненний досвід, який, можливо, використаю в майбутньому, якщо звичайно події в Криму не заставлять діяти по інакшому…

 

Богдан Білецький, Галичина 


21.03.2014 1011 2
Коментарі (2)

франківець 2014.03.25, 00:09
не знаю хто там зараз за старшого, але ці хлопці в камуфляжах зараз поводять себе дуже нагло і зверхньо, викликаючи до себе один негатив
спорт 2014.03.27, 15:32
спорт помирає. а при теперішній кризі взагалі може пропасти на Прикрпатті так як пропав футбол.
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1649
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3104
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1103
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1133
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1165 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3415 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

193

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1078

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

891

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

403
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

291
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2456
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1214
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1276
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

526
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15158
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7460
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

293
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

304
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

364
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

356
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

446