Наркоманія і вагітність

 

 

Тривале вживання наркотиків викликає різноманітні зміни у фізичному і психічному здоров'ї людей.

 

Залежність від наркотиків може бути фізичною, психологічною чи фізико-психологічною.

 

Фізична залежність передбачає прийом наркотиків для зняття неприємних симптомів. Це ще не означає схильність до наркотиків і, тим більше, наркоманію. Наприклад, багато любителів кави відчувають неприємні симптоми, якщо на якийсь час відмовляються від цього напою, але це, звичайно, ще не наркотична залежність.

 

Психологічна залежність означає, що людина на емоційному рівні схильна до прийому наркотиків. Ця тяга до наркотиків може бути більш сильною, ніж при фізичній залежності, і може призвести до систематичного прийому наркотиків.

 

 

Чи можуть наркотики вплинути на вагітність? Звичайно! Наркотичні речовини мають малу молекулярну масу й легко проникають через плаценту.

 

Встановлено, що ряд наркотиків роблять дуже шкідливий вплив на плід. У більшості випадків жінок, що приймають наркотики, чекають ускладнення під час вагітності. Деякі препарати приводять до дефіциту поживних речовин, до анемії (недокрів'я) і сповільненому розвитку плода. Збільшується також схильність до токсемії (наявність токсинів у крові) і прееклампсії (пізній токсикоз вагітних).

 

Опіати (речовини, одержувані з опіуму безпосередньо або синтетичним шляхом) можуть викликати ейфорію, млявість або сонливість, а також зменшувати чутливість до болю. Регулярний їх прийом часто призводить до фізичної залежності. До цієї групи наркотиків відносяться морфін, героїн, демедрол і кодеїн. У вагітних ці препарати викликають різноманітні аномалії і ускладнення, які важко відрізнити, скажімо, від наслідків недостатнього харчування. У жінок, що приймають опіати під час вагітності, збільшується ризик передчасних пологів, уповільнення внутриматочного зростання, прееклампсії і т. п. Дитина, що народилася у такої матері, може бути розумово відсталою.

 

У плоду, при вживанні наркотиків матір'ю, може сформувати фізична залежність від наркотичної речовини. Дитина народжується із синдромом абстиненції, що виникає через припинення регулярного надходження наркотиків у його організм після народження.

 

Внутрішньовенне вживання наркотиків може привести до гепатиту, ендокардиту і, нарешті, до СНІДу. Будь-яке з цих захворювань є велику проблему для вагітної жінки.

 

Серед тих, хто вживає кокаїн (і крек), особливо багато жінок, і це, як правило, викликає ускладнення в період вагітності. Наркотики найчастіше вживаються протягом тривалого часу, іноді навіть кілька днів поспіль. При цьому людина дуже мало їсть і п'є. А це дуже небезпечно для плода. Інтоксикація кокаїном може викликати конвульсії, аритмію, гіпертонію і підвищену температуру у матері, а тривале вживання кокаїну - порушення циркуляції поживних речовин і температурного режиму, що згубно позначиться на дитині. Кокаїн може стати причиною викидня, передчасного відділення плаценти і вроджених вад у дитини.

 

Що ж робити? Перш за все, необхідно припинити прийом наркотиків ще до зачаття. Якщо ви вживаєте наркотики, будьте чесними зі своїм лікарем. Скажіть йому, які саме препарати ви вживаєте. Запитуйте його про все, що стосується наслідків наркоманії для майбутньої дитини. Жертва наркоманії - насамперед ваша дитина, і чим раніше лікар почне вирішувати цю проблему, тим легше будуть наслідки.

 

Підготувала

зав.відділенням денного стаціонару Івано-Франківського МПБ

Л.М.ФЕДОРОВИЧ


20.07.2015 12314 1
Коментарі (1)

Тетяна 2019.10.28, 03:19

Я приймаю препарат "субітекс"і залежна,як мені лишити?

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

746
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2313
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2030
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2046
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6193 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2335 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

205

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1028

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1015

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1276
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

125
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

503
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1964
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26388
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

450
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10369 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7904
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

457
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

306
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

459
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

535
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1470