Найвідоміші розіграші на 1 квітня

 

/data/blog/103210/ef86a2368abe30dc8e4196079c69ca1c.jpg

 

Щороку 1 квітня на всій планеті відбувається виверження вулкану жартів, розіграшів і всіляких приколів.



Важко повірити, але задля можливості розіграти ближнього свого іноді організовують складні повномасштабні акції. І історія зберегла чимало подібних прикладів.



1 квітня 1949 року

Першоквітневі оси

Діджей однієї з радіостанцій Нової Зеландії оголосив співгромадянам, що до міста Окленда наближається рій злісних ос, здатних убити людину єдиним укусом. Щоб урятуватися від загрози, дотепник пропонував слухачам, залишаючи приміщення, заправляти штани в шкарпетки. Як результат — масове порушення дрес-коду по всій країні. Однак керівництво жартівника поставилося до розіграшу без розуміння, й донині всі працівники новозеландських радіостанцій напередодні свята одержують брошури про те, що «засобам масової інформації заборонено повідомляти громадянам свідому брехню».

1 квітня 1957 року

Урожай спагеті

Всесвітньо відома правдивістю своєї інформації телекомпанія ВВС показала в програмі новин сюжет про задоволених швейцарських фермерів, які збирали з гілок дерев багатий урожай спагеті. Коментатор відзначив, що спагеті цього року вродилися на славу — «багато в чому завдяки м‘якій зимі та практично повному знищенню шкідників». Після репортажу телефони в офісі BBC розривалися — величезна кількість обдурених телеглядачів намагалася дізнатися, чи росте чудо-дерево в домашніх умовах, де роздобути саджанці та насіння та як за цим усім доглядати. Співробітники компанії дипломатично відповідали, що треба взяти спагеті, поставити їх у банку з томатним соусом і поливати оливковою олією.

1 квітня 1962 року

Кольорове мовлення

Протягом тривалого часу у Швейцарії був лише один телеканал, який мовив виключно в чорно-білому форматі. Але одного разу телевізійники вирішили допомогти своїм глядачам перетворити свої телевізори на кольорові за допомогою панчіх. Технічний фахівець телеканалу виступив у прямому ефірі, розказавши, що завдяки розвитку науки й техніки телеглядачі відтепер зможуть насолоджуватися кольоровим ТБ. Для цього достатньо натягти на екран телевізора нейлонову жіночу панчоху. Сам «фахівець» особисто демонстрував процес. Через півгодини телеканал відбивав атаку здивованих глядачів, телевізори яких (дивно), як і раніше, здійснювали трансляцію в чорно-білому кольорі.

1 квітня 1976 року

Польоти уві сні та наяву

Британський астроном Патрік Мур виголосив по радіо BBC (ох, уже це BBC!) заяву, що у зв’язку з проходженням планети Плутон позаду Юпітера на Землі тимчасово ослабне гравітація. Астроном попередив, що в цей час люди можуть злетіти в повітря, і закликав не лякатися цього явища. Через якийсь час на ВВС почали надходити сотні телефонних дзвінків від людей, які стверджували, що «просто зараз» літають. Одна жінка навіть «літала» по квартирі з 12 своїми гостями…

1 квітня 1978 року

Продається айсберг!

У гавань австралійського міста Сідней увійшла баржа, що тягла на буксирі справжній айсберг. Мільйонер і авантюрист Дік Сміт оголосив по радіо, що айсберг було привезено згідно з його розпорядженням, і він готовий продати шматочок крижаної брили всім охочим лише за 10$. Згідно із запевненнями Сміта, «айсберг — це найчистіший продукт, який можна класти в напої, як, наприклад, робили пасажири «Титаніка», перш ніж він почав тонути». Крім простих очевидців, на пристані були присутні представники місцевих ЗМІ. Продовженню розіграшу перешкодив несподіваний дощ, який відкрив справжню природу «айсберга» — він був вирізаний із пінопласту та вкритий піною для гоління.

1 квітня 1981 року

Мічиганські щелепи

Газета міста Роскоммон, штат Мічиган, повідомила населення, що їхній штат обрано біологами для вивчення поведінки акул. Суть біологічного експерименту полягала от у чому: в 3 озера штату повинні були випустити 2000 прісноводних акул, щоб вивчити їхню поведінку в обмеженому просторі. Газета наводила слова представника Національної Біологічної Асоціації, який припустив, що акули суттєво скоротять рибну популяцію в озерах. Крім того, газета повідомила, що представники штату висловили протест проти такого удару по рибній промисловості Мічигану, але уряд ігнорував їхні скарги. І щоб остаточно добити місцевих рибалок, стаття забороняла ловити акул і ігнорувати риб‘ячі права. Після публікації до редакції ще довго приходили гнівні листи читачів, які вимагали заборонити ввіз акул — навіть після того, як газета повідомила, що це був розіграш.

1 квітня 1982 року

Бюстгальтер як перешкода

Підрозділ Daily Mail повідомив читачів, що в продаж надійшли 10 000 бюстгальтерів, які можуть спричинити перешкоди на радіо й телебаченні. Начебто «кісточки» такої білизни були виготовлені з мідного дроту, призначеного для використання в конструкції пожежної сигналізації. Нагрівшись від тепла тіла, такий дріт починає виробляти статичну електрику, яка може завадити мовленню. Розіграш виявився таким вдалим, що головний інженер British Telecom влаштував перевірку білизни співробітниць компанії.

1 квітня 1984 року

Тасманський морж

Одна з газет Флориди, США, помістила статтю, що в жителів штату отримала популярність унікальна свійська тварина — несправжній тасманський морж. Тварина начебто була 4 дюйми завдовжки, на вигляд нагадувала звичайного моржа, але була вкрита шерстю, муркотала як кіт, користувалася котячим туалетом і харчувалася тарганами. Газета навіть подавала фотографію тварини — згодом з’ясувалося, що це був знімок кротячого пацюка. Журналісти стверджували, що звір має лагідну й товариську вдачу, його легко приручити і за короткий час він позбавить будь-яку оселю від мерзенних комах. Чудо-звіра вивезли з Тасманії контрабандою, і вже почали розводити в США. Після публікації матеріалу до редакції надійшли тисячі дзвінків від американців, які висловлювали готовність взяти звірятко, нарікаючи на засилля тарганів у їхніх оселях.

1 квітня 1992 року

Президент Ніксон

В ефірі популярної американської програми «Голос Нації» було оголошено, що Ричард Ніксон знову планує висунути свою кандидатуру на пост президента США. Слоган президента звучав так: «Я тоді не зробив нічого поганого, не зроблю й цього разу». Для більшої правдоподібності по радіо прокрутили кілька фрагментів передвиборної промови Ніксона, нарізаних із записів його колишніх виступів. Шоковані слухачі почали телефонувати на студію та голосно висловлювати своє обурення, а біля Білого дому навіть зібралася невелика демонстрація. Тільки під вечір країна зрозуміла, що її розіграли.

1 квітня 2002 року

«Посвисти моєю морквиною»

Відома в Британії мережа супермаркетів Tesko замовила в основних газет країни статтю про те, що селекціонерам нещодавно вдалося вивести новий вид моркви. У кожній морквині такого сорту начебто була спеціальна дірочка, що перетворювала коренеплід на свисток. Повністю зварившись, морквина, як стверджували, свистіла. В існування такої морквини повірили багато людей, а про новий продукт у магазинах питали ще через півроку після розвінчання жарту.

 

Вкурсе


01.04.2016 2097 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

359
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13931 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1598
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

886
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6176
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1738

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

654

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1483

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1290

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1179
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

536
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

677
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1597
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

617
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

901
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5940
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13724
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

271
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

566
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

498
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

808 2