Найбільша проблема – відсутність практичних вмінь: як навчають майбутніх медиків в режимі «онлайн» у Фаховому коледжі ІФНМУ

Під час дистанційного навчання у Фаховому медичному коледжі ІФНМУ використовують спеціальні платформи тестування, щоб перевірити рівень знань студентів.

Про це журналістці Фіртки розповів Олександр Бульбук, директор коледжу.

«У нас навчаються студенти після 9 класу, яким на певному етапі потрібно складати ЗНО. Тож маємо спеціальну платформу, де є потрібні предмети і кожен студент має до них доступ. Так вони й готуються в умовах дистанційного навчання», - пояснює Олександр Бульбук.

До слова, у Фаховому медичному коледжі ІФНМУ навчаються приблизно 550 студентів на чотирьох відділеннях, зокрема:

  • медсестринське;
  • фельдшерське;
  • зуботехнічне;
  • фармацевтичне.

«Кількість охочих вивчати медицину за останні два роки дещо зменшилась. Можливо, це пов’язано із ситуацією, яка зараз в країні, особливо це стосується медсестринської справи», - ділиться директор коледжу.

читайте також: «Таланти серед нас»: у Фаховому медичному коледжі ІФНМУ провели конкурс до дня навчального закладу

Однак, щоб заохотити та додати мотивації, за словами директора коледжу, студентам повідомляють про вакансії за спеціальністю.

«Цьогоріч ми ініціювали таку річ, що, власне, узгодили з роботодавцями, що ми готові розглядати всі їхні пропозиції. Дистанційне навчання не дає можливості спілкуватись зі студентами повноцінно.

Втім, наприклад, нещодавно Бурштинська міська лікарня повідомила нам, що їм потрібен фармацевт з освітою молодшого спеціаліста і ми цю інформацію поширюємо, студенти відгукуються і роботодавець вже проводить співбесіди», - пояснює Олександр Бульбук.

За його словами, в умовах дистанційного навчання найбільшою проблемою для майбутніх медиків є відсутність практичних вмінь.

«Студенти, які навчаються у нас, повинні працювати руками. Як мінімум, зробити правильно укол. В університеті є навчально-практичні центри і коли при посиленому карантині не можна вчитися у лікарнях, то студентам забезпечуємо можливість відпрацювати практичні вміння згодом.

Наприклад, для зубних техніків – це моделювання та виготовлення зубів. Тому щойно є можливість вийти на навчання у звичному режимі – викладачі одразу ж націлені на практичну підготовку.

Тим часом у режимі «онлайн» вивчають теорію. Хоча у нас є викладачі, які й в таких умовах імпровізують і намагаються організувати практику в домашніх умовах, але це все одно не те», - ділиться Бульбук.

Втім, як пояснює лікар, у Фаховому медичному коледжі ІФНМУ сподіваються, що повернуться до звичного режиму навчання вже з наступного семестру, тобто з 10 січня.

«Ми маємо партнерів у Польщі, Німеччині, то що мені у них дуже імпонує – налагоджена академічна спільнота колишніх випускників. Випускники будь-якого європейського вишу завжди мають при собі чи то блокнотик з тематичною емблемою, чи то форму або халат.

Я от закінчив стоматологічний факультет і завжди готовий їм допомогти, тому що це вже як наша навчальна родина. Таку ж ідею хотів би впровадити й у нашому коледжі», - підкреслив науковець.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Викладачі Івано-Франківського медичного університету стали переможницями конкурсу молодих вчених на з’їзді інфекціоністів України

"Інноватика в сучасній освіті": Івано-Франківський медичний університет отримав престижні відзнаки

Студенти Прикарпатського університету отримуватимуть стипендії від Благодійного фонду "Повір у себе"


31.12.2021 Тіна Любчик 2027 1
Коментарі (1)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2594
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20081
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1778
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1265 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2285
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3914

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

409

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2036

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

720

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1333
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

401
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

928
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24425
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

665
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

768
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1659
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8090
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

552
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

800
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2086 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

758