На вихідні в Європу: Куди поїхати і не за всі гроші світу?

Довгоочікуваний безвіз з Євросоюзом у масах прирівнювався ледь не до воріт у рай.

А за чарівною синьою книжечкою, яка їх відкриває, натовп стояв в чергах ледь не днями у сервісних центрах. Проте, як тільки безвіз таки надали – масово подорожувати Європою українці не "рванули", хоч і кількість подорожуючих збільшилася. Загалом за останні півтора року безвізом скористалися понад мільйон українців.

Не подорожують здебільшого через брак коштів. Але зараз, коли на вітчизняний ринок зайшли лоукости, а залізниця запустила прямі потяги до європейських міст, організувати бюджетну та цікаву подорож цілком реально. Наприклад, поїхати не у популярні міста, у яких через великий потік туристі завищені ціни на житло, а обрати менш популярний, але не менш цікавий та видовищний напрямок.

Туристичний метапошуковик Momondo.ua дослідив ціни на проживання у різних містах Європи і запропонував альтернативні напрямки топовим туристичним точкам.

Амстердам – Роттердам

Так, замість Амстердаму можна поїхати у Роттердам. Якщо у столиці Нідерландів в середньому номер у готелі обійдеться в 136 євро, то у Роттердамі середня ціна 90 євро. І подивитися там є на що. У місті розташований найбільший порт Європи, площа якого складає 100 квадратних кілометрів. Роттердам – місто майбутнього, і славиться цікавою сучасною архітектурою. Сумувати там точно не доведеться.

Роттердам – місто, у якому поєднались іновації та історія
Роттердам – місто, у якому поєднались інновації та історія

Прага – Оломоуц

Якщо планувати поїздку до Чехії, то на місто Оломоуц потрібно обов'язково звернути увагу. Тут готель на двох на добу обійдеться приблизно у 53 євро в той час як у Празі – 68 євро. Мальовниче місто Оломоуц розташоване на сході Чеської республіки у винному регіоні Моравія. Візитна картка міста – колона Святої Трійці. У 2000 році вона була включена до списку ЮНЕСКО як видатний витвір центральноєвропейського бароко. Та й загалом архітектура міста вражає своєю красою. А через відносно невеликий потік туристів там можна повністю зануритись та відчути на собі атмосферу та культуру життя у Чехії.

Празькі собори дихають старовиною
Празькі собори дихають старовиною

Лісабон – Евора

Різниця у вартості житла складає майже 20 євро на добу. Місто-музей Евора є одним з найкрасивіших міст Португалії. Тут добре збереглися архітектурні пам'ятки різних історичних епох. Одна головних – Римський храм датований І століттям до нашої ери.

Римський храм у місті Евора
Римський храм у місті Евора

Ще одна видовищна пам'ятка бароко – Церква Святого Франциска. В її стінах поховані черепи та кістки 5 тисяч ченців. Точніше, з їхні кістки вмуровані у стіни.

Париж – Бордо

Місто-мільйонник розташоване на південному заході Франції, ніч в готелі у Бордо обійдеться приблизно 90 євро. Тоді як у Парижі доведеться викласти в середньому 114 євро. Зрозуміло, що у Бордо не буде можливості побачити мистецькі шедеври у Луврі та заселфетись на фоні Ейфелевої вежі. Але є свої беззаперечні переваги.

Бордо – місто, яке варто продегустувати
Бордо – місто, яке варто продегустувати

Місто є батьківщиною бордоських вин, які вважають одними з кращих у світі. А 2 роки тому там з'явився великий тематичний парк "Місто вина". У величезному комплексі розташовані ресторани, виставкові зали, кінотеатри, погреби з вином та дегустаційні зони.

Єлизавета Герасимюк


24.09.2018 1951
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1480
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

744
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

926
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2004
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3507
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2406 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

749

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

655

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

628

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

648
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10289
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1135
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5205
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

947
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2745
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1137
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

338
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

657
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

569
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

618
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

974 2