На стику фізики і метафізики

Коли датчанин Нільс Бор запропонував свою так звану Копенгагенську інтерпретацію квантової теорії, правовірні фізики-матріалісти поставилися до неї скептично. А як же інакше, казали вони. Як можна повірити в те, що квантові частинки, подібні до електронів, мають дивну здатність перебувати в двох місцях одночасно, обертатися за годинниковою стрілкою і проти годинникової стрілки одночасно, або миттєво (швише за швидкість світла) впливати одна на одну, коли їх розділяє навіть половина Всесвіту. Подальші експерименти підтвердили всі ці факти, як і те, що результати дослідів з квантовими частинками напряму залежать від очікувань спостерігача (науковця, який ставить експеримент).

 

 Далі – більше. Фізики експериментально довели, що матеріальні частинки, як і весь матеріальний світ мають сенс тільки тоді, коли є «Спостерігач», або «Вимірювач-оцінювач» властивостей (як частинки, так і Всесвіту) зі своїми очікуваннями-забобонами-вірою. 

 

Макс Планк в 1944 році в розгубленості від неймовірної поведінки мікрочастинок матерї, сказав: “Матерія виникає і існує тільки під дією сили, за якою вбачається певний Свідомий Розум, який насправді і є Матрицею всього сущого...”

 

Але, «Якщо процес вимірювання фундаментальний для формування і існування реальності, яку ми спостерігаємо, тоді що виконало вимірювання, які призвели до виникнення і буття Всесвіту? Що б все це мало сенс, ми повинні були б мати Спостерігача (Творця?), що знаходиться поза системою, але поза Всесвітом нічого немає, за визначенням, - твердить класична фізика…» – запитували здивовані фізики. На це з’явилася ще одна інтерпитація квантової теорії «Інтерпитація множинності Всесвітів»…

 

Фізики також висунули «Багатовимірну інтерпретацію квантової теорії», в якій квантова невизначеність пояснюється якраз існуванням частки в незліченних паралельних Всесвітах.

 

І тут вже починається, без сумнівів ера нової науки, коли фізика зіллється з метафізикою, математика з філософією та теологією.

 

Бо фізики зі своїми інструментами не можуть дати відповіді на питання, до яких дійшли.

 

Якщо електрон може одночасно перебувати в різних паралельних Всесвітах, то чи може такі ж властивості мати і реальна річ, яка складається з цих частинок? Фізики  не змогли відповісти на це питання. З тієї банальної причини, що прилади фізиків неможливо перенести в паралельні виміри, щоб там зафіксувати взаємодію між світами. Та й самі фізики своїм світоглядним матеріалізмом як канатом прив’язані до Світу Цього. Потрапляти в паралельність можуть метафізики-практики, але це заняття їм є відверто не-цікавим… І, якщо потрапляють вони Туди, то мовчать про це з кількох причин:

 

По-перше, слів та конструкцій нашої мови недостатньо для опису метафізичної реальності,

 

по-друге, відвертість про осягнення духовних шляхів серед метафізиків вважається гординею, тобто недотриманням Заповідей, - а це шкодить метафізичним практикам,

 

по-третє, а хто ж їм повірить? Ми – «фізики-матеріалісти»? - «Не мечіть бісер перед свиньми…»

 

Практична метафізика бере за основу сценарій, коли суб’єктом, об’єктом, і інструментом дослідження стає сама людина, її очікування (релігійні люди ці «абсолютні очікування» називають «Вірою»). Медитація як Абсолютна Віра дозволяє людській НАДсвідомості проникати туди, куди не може потрапити фізик зі своїм «вольтметром».

 

А наразі фізики хочуть, але не можуть (Знати), а метафізики Знають, але мовчать.


09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1315
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1022
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2041
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3522
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1318
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1307

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1624

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

470

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1109

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1279
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24236
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

486
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2646
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

587
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1481
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

656
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15349
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

462
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

552
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1363 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

596
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

512