На Прикарпатті символічний пояс святої Філомени рятує від хворіб

 

10 січня — день пам’яті давньої грецької принцеси та діви-мучениці, яка постраждала у Римі у часи переслідування християн імператором Діоклетіаном.

 

Молитви, пояс та миро святої Філомени у поєднанні з глибокою вірою та молитвами здатні творити чудеса: безнадійно хворі виздоровлюють, бездітні отримують довгожданих малят, у людей пропадають ракові пухлини, а родини, яких, здавалося би вже нічого не врятує, знову сходяться.

 

Народилася свята діва 10 січня січня 289 року у грецькому місті Нікополісі.

 

— Батьки Філомени довго не мали дітей, згодом, прийнявши християнство, вони не могли натішитися донечкою, яку назвали Філоменою, що в перекладі означає «дитина світла»,—розповідає історію своєї юної святої і благодійниці та покровительки  Ганна Петричук із Прикарпаття, яка за допомогою символічного поясу святої позбулася важкої хвороби. — Перший раз дитина сповідалася і причастилася у п’ятирічному віці, а вже в 11 років дівчинка присвятила себе Ісусу. Юну 12-річну дівчинку побачив імператор Діоклетіан і захотів негайно одружитися з нею. Батьки Філомени вимагали, аби дитина погодилася на цей шлюб, але у юної красуні вже був небесний наречений та довічний обіт чистоти. Діоклетіан почав погрожувати Філомені, але вона відповіла, що не боїться. Жорстокий правитель наказав побити майбутню святу нагайками та кинути у темницю, де їй з’явилася Пречиста Діва Марія і розповіла їй про ті муки, які чекають на Філомену за її любов до Ісуса Христа.

І вдруге імператор запитав, чи не хоче Філомена одружитися з ним. Та знову відмовила. Тиран тоді наказав прив’язати до її шиї якір і кинути в річку, але дивним чином шнур розірвався, й Філомена ступила на берег. Потім дитину ще довго катували і врешті стяли їй голову мечем. Мучениця Філомена померла в п’ятницю, о третій годині — так само, як помер Ісус Христос на Голгофі. Після смерті римські християни забрали тіло маленької мучениці та поховали її разом з знаряддями тортур в катакомбах під Римом».  Під час розкопок після півтори тисячі  років забуття гріб святої знайшли. На могильному камені була викарбувана фраза: «Мир з тобою, Філомено». Усередині гробу знайшли нетлінні мощі та ампулу із кров’ю святої, яку зібрали під час смерті та за давним звичаєм поклали в могилу як символ мученицької смерті.  30 січня 1837 року папа Григорій ХVІ канонізував Філомену проголосив її покровителькою дітей та Живої Вервиці. Наразі тіло святої знаходиться у церкві італійського міста Мугано поблизу Неаполя. Сюди поклонитися реліквії прибувають тисячі паломників. Там же є книга із записами сотні чудес.

 

В Україні популярними є миро та пояс святої Філомени. Ці символічні речі привозять з Італії.

 

— Миро освячують у церкві Мугано у другу  неділю січня, — продовжує пані Ганна Петричук. — Після освячення воно повинно побути біля молей святої Філомени 15 днів. Потім його розсилають у всі частини світу та використовують як ліки. Є сотні свідчень людей різного віку, що миро святої Філомени допомагає загоїти страшні рани на різних частинах тіла, пропадають дивним чином ракові пухлини, повертається втрачений через хвороби зір, слух, а маленькі дітки, які довго не  розмовляють, після такого миропомазання, починають швидко розмовляти. Допомагає тим, хто страждає, і пояс святої Філомени. Він використовується як захист проти хвороб і проти усякого зла. Освячений святою водою та спеціальними молитвами пояс у вигляді шнурочка носять або на шиї, або на поясі. Придбати його можна у певних церквах. Аби отримати його, слід звертатися до парафіяльних священиків. Вважається, що людина, яка носить реліквію, перебуває під опікою святої Філомени.

 

Вона зцілює тих, які важко хворіють, переживають  життєві труднощі, негаразди в особистому житті.

 

Вікна


10.01.2013 2281 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

674
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

846
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

572
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5503
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1472
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1348

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

409

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1229

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1068

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

979
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

299
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10671
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

376
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

643
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5693
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1462
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

358
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

258
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

607 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1048
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

908