На Прикарпатті презентували друге видання поеми про Степана Бандеру (фото)

 

У понеділок, 17 вересня, у Центральній районній бібліотеці  Рожнятова відбулася презентація другого видання книги прикарпатського письменника Петра Коржа «Степан Бандера. Поема».

 

Видання побачило світ за сприяння відомого благодійника Володимира Грабовецького.

 

День 17-го вересня для презентації був обраний невипадково. Організатори акції, а це депутат обласної ради Микола Семенюк та голова районної організації «Народна самооборона» Володимир Ликтей, свідомо протиставили 73-й річниці окупації радянськими військами Західної України символічний акт патріотизму – перевидання книжки про Степана Бандеру, Героя України, якого вважають символом української нації і її героїчної боротьби за незалежність.

 

«Так склалося, що досі немає одностайності у ставленні до 17-го вересня 1939-го року, – констатував, відкриваючи презентацію, пан Семенюк. – Цю дату, коли радянська армія прибула «визволяти» Західну Україну, називають і «золотим вереснем», і вереснем трагічним. Саме з цього часу почався рух опору проти тих звірств, які чинилися на теренах нашого краю. І першою піднялася ОУН Степана Бандери…»

 

«Останнім часом ми призабули дату 17 вересня, – приєднався голова районного осередку КУН Мар’ян Бардяк. – Хоч знаємо, скільки сотень і тисяч людей загинуло в 1939-му тільки за те, що розмовляли українською і ходили у вишиванках. Маємо зробити все, щоби цього не повторилося. Тому ми повинні збиратися, згадувати «живу» історію разом зі свідками подій, чесно говорити про все, що відбувалося, випускати такі-от книжки. В цьому – наша місія».

 

Подією особливої ваги назвав перевидання книги про Степана Бандеру голова Рожнятова Василь Мацевко. «Це видання, яке ми тримаємо в руках, потрібне саме сьогодні, — наголосив пан Мацевко. – Воно сприятиме поширенню національної ідеї в усій державі». Присутні на презентації учасники Братства ОУН-УПА та Союзу Українок висловили думку, що сучасній українській владі з відомих причин невигідно поширювати правду про національний рух і, зокрема, про Бандеру. Тому такі та інші українські патріотичні твори не мають державної підтримки. Відтак важливо, що знаходяться люди, які допомагають їм відбутися. «Висловлюємо щиру вдячність автору цієї поеми панові Петру Коржу і меценату, патріоту нашого краю панові Володимиру Грабовецькому», – від імені усіх присутніх подякував Василь Мацевко.  

 

«Україна, без жодного пафосу, — моє життя, – виступив перед слухачами автор книги пан Корж. – Я – син каторжанина, воїна УПА, що помер за Україну. І думка написати цю річ була у мене ще зі школи, відколи я почав писати вірші. Це був біль моєї душі». Поема була створена у 2008-му. За словами письменника, писалася легко – всього 18 днів. Та видавати її не бралася жодна друкарня в області. «Мабуть, боялися», – гадає автор. Тому перше видання було надруковане в Києві.

 

«Книга «Степан Бандера» просто розлетілася, – каже пан Петро. – По Франківщині, Львівщині, Тернопільщині, пішла на Одещину, Миколаївщину. Люди продовжували писати і питати, де можна ще її знайти. Тому друге видання є дуже затребуваним і дуже вчасним. Дякую пану Грабовецькому, людині з українською душею! Він допоміг продовжити, я не встидаюся цього слова, священну справу повернення наших українських героїв із забуття».

 

Володимир Грабовецький тепло подякував автору героїчної поеми і висловив упевненість, що його праця зараз є дуже важливою для збереження українського слова, історії, духу, для зв’язку поколінь. «Книга потрібна нам і нашим дітям, – підсумував меценат. – Вони повинні знати, що ми є українці. Що ми є нація – той народ, який століттями боровся за незалежність і відстоював своє право називатися українцями. І Степан Бандера – яскравий тому приклад. Це людина, яка поклала життя у боротьбі за нас. Щоби ми сьогодні жили. І щоби ми навчали наших дітей, як любити Україну і як за неї боротися».

 

 

 


20.09.2012 2383 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

616
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1875
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3358
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1216
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1232
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1298 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1108

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

368

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1029

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1190
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

402
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2563
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1289
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1399
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

599
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15253
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7540
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

398
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1011 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

537
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

437
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

521