На Прикарпатті гралися в ... життя понтифіка

У селі Заріччя Надвірнянського району, що на Прикарпатті, відбувся духовно-відпочинковий табір для жінок, які є глибоко віруючими християнками.

 

Кілька днів пані провели серед прирорди, вивчаючи в ігровій формі життя та діяльність Папи Римського Івана-Павла ІІ. Зрештою саме християнське таборування жінок присвячене 10-річчю приїзду понтифіка в Україну. Відпочивала із жінками й кореспондент «Експресу».

 

Навколо покриті оксамитовою зеленню гори. Вершини смерічок ледь-ледь колише лагідний вітерець. Прохолодою віє від річки. До дерев’яного двоповерхового будиночку на околиці села поспішають кілька жінок різного віку. Несуть великі сумки та валізки. Одна з миловидих християнок... на останніх місяцях вагітності.

 

«Я кілька раз приїжджаю на це таборування, – розповідає з усмішкою майбутня мати Юлія Боєчко. – Залишила вдома ще одне маленьке сонечко, донечку Адріану, та поїхала відпочити, помолитися, поспілкуватися з подружками, сестрами-монахинями та священиками. Перед пологами це буде корисно гармонізувати свою душу».

 

Підйом о вісім тридцять ранку для багатьох із 38 таборувальниць – просто розкіш. У пань віком від 28 до 65 років, вчителів, лікарів, журналістів, продавчинь, домогосподарок, пенсіонерок, удома залишилися великі й не зовсім родини: чоловіки, діти, внуки, батьки, свекрухи.  На кілька днів вони будуть вчитися жити без матерів, жінок та бабусь. Тим часом жінки насолоджуються красою гір, смакують доброю та здоровою їжею і розважаються по-християнськи. Сестри-монахині ділять всіх на три команди із трохи незвичними назвами: «Фатімська», «Кальварійська», «Ченстоховська»... Богородиці.

 

«Нічого дивного, – пояснює Юлія, – адже темою нашого таборування є життя та діяльність Івана-Павла ІІ Папи Римського, які були пов’язані із цими чудотворними іконами». Щодня – різноманітні конкурси. Перший на знання біографії потифіка. Перед інтелектуальним змаганням монахині роздали паням біографію Кароля Войтили. Далі жінки «блукають» лабіринтами «замку». Останній  – невелика площадка із чотирма вежами з картону. Тут безліч кімнат. Кожен обирає, яка йому до вподоби. 

 

«Хто добре знає іноземні мови, тому до кімнати поліглотів, – мовить сестра Марія Одигітрія. – Для вправних водіїв – кімната кучерів. Там треба показати знання правил дорожнього руху. Знавці мистецтва прямують до картинної галереї і т ін. Словом для кожної жінки знаходиться щось, що вона добре вміє і знає».

 

У таборі ані дня без святої Літургії та сповідей. Коли кожна із жінок може добре поговорити зі священиком. Запитати поради, вилити душу, поділитися наболілим. Після Служб Божих пані гуляють горами та берегом річки, милуються красою карпатської природи. А увечері – справжнє диво – конкурси «Лісова красуня» та  «Придворна дама», під час яких треба із дарів природи та підручних тканин, одягу зробити найкращу зачіску й костюм.

 

Серед жінок із християнського табору знаходяться справжні режисерки. Під час вечірніх постановок міні-спектаклів вони не лише добре пригадують шкільну програму з української літератури, а показують себе, як модерні творці театру. Пані презентують «Сватання на Гончарівці» на сучасний лад, «Наталку Полтавку» та «Кайдашева сім’ю».

 

Живуть жінки по двоє. Черниці подбали, аби в кімнаті були переважно незнайомі між собою пані. Увечері між жінками довірливі розмови, поділ досвідом: як краще порозумітися з чоловіком та його ріднею, як виховувати дітей, що краще дарувати онукам. «Більшість із відпочивальниць ходить на катехизацію для дорослих до черниць  ордену Воплоченого Слова, – пояснює пані Боєчко. – Щороку монахині у липні організовують табори для дітей, підлітків, молоді, жінок та чоловіків».

 

Аби віруючі люди не шукали собі сумнівних розваг у сумнівних компаніях, а гуртувалися у дружнє християнське коло, приятелювали родинами. Для чоловіків-християн таборування відбувається у значно екстремальніших умовах, на горі Драгобрат. Там вони кілька днів також відпочивають від дружин, дітей та домашніх клопотів. А своє кількаденне перебування в Карпатах пані з християнського табору вже назвали християнським фітнесом для жіночих душ.

 

БРІЗ


12.07.2011 2408 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

9196 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1222
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

643
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5723
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1549
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1415

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

489

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1304

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1135

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1033
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

380
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

452
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1396
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

450
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

721
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5766
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

472
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

339
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

666 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1112
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

968