На Прикарпатті говорили про реформування галузі охорони здоров’я

 

 

В актовому залі Станції швидкої невідкладної допомоги відбулась розширена нарада департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації за участю заступника голови облдержадміністрації Романа Іваницького, голови постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Манолія Піцуряка, першого заступника директора департаменту охорони здоров’я ОДА Миколи Олінійчука, заступника директора департаменту охорони здоров’я ОДА Зої Ціхонь, головного спеціаліста МОЗ України з сімейної медицини Лариси Матюхи, завідувача відділення організації меддопомоги Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України Наталії Кондратюк, головного спеціаліста з сімейної медицини управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА, головного лікаря центру екстреної медичної допомоги Ямпільського району Вінницької області, заступників голів райдержадміністрацій та міст обласного значення з гуманітарних питань і головних лікарів лікувальних закладів області.

 

На порядку денному звучали питання про реформування галузі охорони здоров’я області, про створення центрів первинної медико-санітарної допомоги в області, функціонування центру первинної медико-санітарної допомоги у Ямпільському районі Вінницької області, хід реалізації в області Закону України «Про екстрену медичну допомогу» та про реалізацію пілотного проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування хворих на гіпертонічну хворобу.

 

За словами першого заступника директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Миколи Олінійчука, основним акцентом і пріоритетом реформ є створення потужної бази первинної ланки охорони здоров’я та інституції сімейної медицини, тому всі сили були направлені на те, щоб наблизити лікарську медичну допомогу до сільського мешканця, розукрупнити дільниці, залучити кадри та зміцнити матеріально-технічну базу сільських закладів.

 

Найперше було здійснено передачу усіх 645 фельдшерсько-акушерських пунктів з сільського підпорядкування на районний рівень.

 

«Основне завдання, - додає Микола Олінійчук, - яке слід виконати щодо модернізації первинної ланки – створити в цьому році центри первинної медико-санітарної допомоги в кожному районі області та містах обласного підпорядкування з перерозподілом коштів між рівнями надання медичної допомоги на користь первинної ланки. Цьому питанню в 2012 році було приділено надзвичайно багато уваги. Однак, станом на 15 травня в області функціонує поки що лише 2 центри ПМСД в складі Долинської і Снятинської ЦРЛ».

 

Також важливим питанням реформування є оптимізація мережі і ліжкового фонду та функціональна диференціація закладів охорони здоров’я. Стратегією реформ передбачена реорганізація існуючих медичних закладів у лікарні інтенсивного лікування та планового лікування хворих, створення лікарень відновного лікування та паліативної допомоги хворим та створення госпітальних округів. Передувати цьому у Івано-Франківській області повинна структурна оптимізація надто громіздкої мережі і зайвого ліжкового фонду.

 

«Я побачила, що на Прикарпатті реформування відбувається згідно програми Міністерства і кадровий персонал тут сильний - говорить головний спеціаліст МОЗ України з сімейної медицини Лариса Матюха. – З 13 до 25 травня проголошено дні сімейної медицини. За цей час ми повинні подивитись, що вже зроблено, де є помилки і по можливості їх виправити, адже хто нічого не робить, той і не помиляється, а також порівняти досвід один одного. Основним завданням має бути створений інститут сімейної медицини в результаті реформування, пацієнт має зрозуміти, що первинна медична допомога йому доступна. Оскільки первинна медична допомога – фундамент, то вона має бути міцна».

 

Довідково 

За 2011-2012 роки та 4 місяці 2013 року у медицині села створено:

- 17 нових сімейних дільниць

- 7 нових лікарських амбулаторій шляхом реорганізації ФАП

- 3 науково-практичні центри сімейної медицини, в т.ч. на селі

- 2 центри ПМСД в складі ЦРЛ

- 3 пункти базування ШМД

- 4 хоспісні відділення і розпочато створення дитячого хоспісу

- 420 нових денних ліжок

здійснено:

- 30 капітальних ремонтів і реконструкцій амбулаторій

- 25 нових і реконструйованих приміщень для ФАП

- скорочення 870 понаднормативних ліжок

- реорганізацію 5 малопотужних лікарень в амбулаторні заклади з денними стаціонарами

придбано:

- 20 одиниць санітарного транспорту для сільської медицини

- низку одиниць виробів медичної техніки та лікувально-діагностичної апаратури для амбулаторій і ФАП.

В 2013-2014 рр. передбачається:

- створення 20 нових амбулаторій шляхом реорганізації ФАП

- створення 11 пунктів базування ШМД у віддалених селах

- відкриття 4 нових ФАП

- створення 22 центрів ПМСД

- створення дитячого стаціонарного і дитячого мобільного хоспісів

Маємо на сьогодні:

- 539 ФАП-ів

- 135 лікарських амбулаторій


17.05.2013 1211 1
Коментарі (1)

ВАСИЛЬ 2013.05.17, 13:11
По суті медицина області не реформується останні 20 років.Будь-яка реформа повинна бути направлена на покращення здоровя населення. В області зростає захворюваність та смертність на онкопатологію,туберкульоз,серцевосудинні хвороби,алкоголізм тощо.Провалена програма "Здоровя нації" на 2002-2010 р.р.,розпорядження ОДА № 269 від 2002р.Потрібен результат а не говорільня.
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1407
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2972
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1032
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1090
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1107 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3276 4

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1001

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

836

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

378

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1122
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

208
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2400
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1182
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

490
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15109
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7416
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

848
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

412
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

320
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

410
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

695
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1151