На Косівщині діти засаджували ліс, який безжально знищують (фото)

 

/data/blog/104545/885db78dd4565605df44df8219f886b5.jpg

 

На Косівщині провели акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках». Ініціатор та організатор акції - лісничий Косівського лісництва, активний борець з незаконною вирубкою лісу  Петро Пліхтяк.
 
 
У рамках акції учні та вчителі Пістинської та Микитинської шкіл та організатори засаджували ліс молодими ялицями, пише Фіртка.
 
 
Це вже 11-та Всеукраїнська акція Державного лісового агентства України, яку проводять за підтримки Міністерства освіти та науки України.
 
 
«Ця акція покликана в першу чергу для того, щоб привернути увагу суспільства до критичної ситуації з незаконною та масовою вирубкою лісів. Те, як сьогодні нищать ліс, невдовзі для людства відобразиться екологічною катастрофою. Ліс потрібно рубати, але й відновлювати також необхідно,тому ми сьогодні відроджуємо ліс - відзначив організатор акції Петро Пліхтяк. - Дивлячись на цих дітей, хочеться вірити, що після того, як вони власноруч посадили хоча б одне дерево, у когось із них підніметься рука, щоб його зламати. Якщо дитина посадила дерево,  вона обов’язково поцікавиться, що ж із нього виросло».
 
 
Вчителі та учні  Пістинської та Микитинської шкіл, засаджували саджанці молодої ялиці. Під час робіт з окультурення та оновлення лісу, лісничий Петро Пліхтяк провів інструктаж про специфіку лісу, роботу у лісі про те,  де й яка порода  краще зростає ,скільки років живе дуб , які тварини водяться у Косівських лісах.
 
 
«Для дітей це наче подорож до країни лісу. Вони отримали можливість зробити свій внесок, щоб ця країна існувала завжди, і щоб через десятки років наші нащадки також дихали свіжим лісовим повітрям, - розповідає лісничий Петро Пліхтяк. –  І коли дітям розповідали, що через кілька десятиліть, щойно посаджені саджанці перетворяться на справжній ліс – це викликало подив. А насправді так і є, адже це одна із основних особливостей лісової галузі».
 
 
Для посадки в основному використовували посадковий матеріал  ялиці  білої з власних розсадників лісництва . Адже він стійкий до несприятливих факторів оточуючого середовища.
 
 
Лісничий розповідає, що  за дітьми було цікаво спостерігати, адже для них це був перший урок роботи у лісництві.
 
 
«Діти лопатами розробляли рядки для саджанців, і всі працювали на диво піднесено. Думаю, що після цієї акції кожен із школярів, які посадили дерево через декілька років зрозуміють плоди своєї праці. І кожен з них цінуватиме та берегтиме природу серед якої живе», - зазначив лісничий. 
 
  
Проблема вирубки Карпат та лісів України – добром не закінчиться. Вчитель Микитенецької школи Атаманюк Юрій вважає, що потрібно дотримуватись прадідівських заповітів та виховувати молоде українське покоління саме у таких традиціях.
 
 
«Ми прекрасно знаємо, яка екологічна ситуація склалася на наших теренах: масова вирубка лісу, знищення лісового фонду природоохоронної зони Карпат, цілющих лікарських рослин, птахів, звірів, лісових доріг. У нашому краю  кажуть: "за своє життя потрібно збудувати хату, виростити, навчити дітей, посадити сад", а я ще би добавив –ліс», - зазначив вчитель.
 
 
На його думку, дітей необхідно частіше залучати до таких заходів, і тоді підростаюче покоління повагою ставитиметься до зеленого багатства країни.
 
 
«З малого віку дітей потрібно навчати екологічних правил. Аби дитина на все життя  запам’ятала основні закони природи і зрозуміла, що й сама є її невідємною частиною. І в час теперішньої ситуації це вкрай важливо», - підкреслив Атаманюк.
 



18.04.2016 533 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

302
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13614 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1545
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

850
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6101
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1705

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

625

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1450

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1263

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1156
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

510
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

641
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1562
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

588
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

865
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5910
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13531
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

224
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

527
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

470
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

777 2