На Івано-Франківщині пройшло "Покутське надвечір'я"


Третій районний на Тлумаччині фестиваль народної творчості «Покутське надвечір’я» відбувся 22 травня, на храмове свято літнього святого Миколая у селі Гарасимів, яке перейняло фестивальну естафету від районного центру та селища Кутище.


На свято пісні тих, «кому за піввіку і більше», завітали заступник голови облдержадміністрації Роман Іваницький, голова райдержадміністрації Василь Сенів та його заступник Олександра Чаплінська.

Після урочистого відкриття фестивалю - з ексклюзивним гарасимівським короваєм, прикрашеним пташками з тіста, різноколірними трояндами та колоссям - декан Тлумацький УАПЦ Василь Стадник, місцевий парох о.Богдан Артиш та сільський голова Наталія Чучман запросили усіх до просторого святково прибраного Народного дому, на сцені якого відбувалося пречудове народне дійство.



Під оплески гарасимівців та численних у цей день гостей села виступали учасники художньої самодіяльності – творчі колективи з Обертина, Гончарева, Хотимира, Жабокрук, Живачева, Підвербців, Гарасимова, Жукова, Гавриляка, Олеші, Яківки, Петрова, Грушки, Олещино, Долини, Колінців, Королівки, а також з Городенківщини. У виконанні голосистих жіночок та чоловіків‚ учасників художньої самодіяльності в оригінальних місцевих строях‚ звучав автентичний спів - відомі і призабуті українські народні пісні, гуморески. Були і танці, зокрема дивовижний, зважаючи на вік виконавців, «Жіночий аркан».



Свої творчі доробки представили також різьбярі, вишивальниці, ткалі, майстри з бісероплетіння, лозоплетіння, самодіяльні художниці, вишивальниці сучасних народних костюмів, майстри по набивці на тканині, з виготовлення гобелену.


Вітаючи учасників справді унікального фестивалю народної творчості «Покутське надвечір’я», заступник голови облдержадміністрації Роман Іваницький та голова райдержадміністрації Василь Сенів вручили обласні та районні відзнаки групі найактивніших учасників. Серед нагороджених - подружжя ентузіастів культури - директор гарасимівського Народного дому Петро та художній керівник Марія Івонюки.

Як зазначила начальник відділу культури райдержадміністрації Галина Петрунько, «І за змістом, і за формою фестиваль «Покутське надвечір’я» відповідає назві -відбувається під вечір, а беруть у ньому участь талановиті люди осіннього віку». Такі як 81-річна Марія Шевага, вбрана у ще австрійську вишиванку.



«Надзвичайно теплу енергетику» відзначив на гарасимівському фестивалі «Покутське надвечір’я» Роман Іваницький, заступник голови ОДА. За його словами, «Тлумаччина вирізняється самобутніми фестивалями, що запам’ятовуються. Це «Покутська вільха», «Стрітенська свічка», «Свято меду і короваю з нового врожаю».



На початку літа, як каже заступник Тлумацької РДА Олександра Чаплінська, у Тлумачі проведуть перший фестиваль дитячої та юнацької творчості «Покутський дзвіночок», а у липні - також перший фестиваль рибної юшки на березі Дністра.


24.05.2012 2423 3
Коментарі (3)

Привіт 2012.05.24, 09:13
Як обласне і районне керівництво гарно і тепло відзивається про Гарасимів! Аж за душу бере! А те, що пані Чаплинська давно намагається закрити сільську бібліотеку, на святі вона про це чомусь промовчала. А варто було б їй зізнатися, що, мовляв, люди, ми тут закриваємо бібліотеку, бо не хочемо її ремонтувати, бо, розумієте, немає коштів на вашу бібліотеку, а ви самі бачити: стіни цвітуть, книги нові не поступають, та й читати скоро не буде кому, бо молодь покидає село... Правильно, молодь покидає, бо такі, як пані Чаплинська замість того, щоб розвивати сільські населені пункти, вдихати в них нове життя і заохочувати молодь залишатися в рідному селі пропагує іншу філософію - філософію швидкого вимирання села. Давайте, пані Чаплинська, закриємо все в селі, що ще можна закрити, як ви на це дивитеся? І тоді ви матимете рацію, бібліотеки також селу не буде потрібно.
На підтримку 2012.05.24, 09:21
Гарасимів - багатющий талановити людьми, особливо молоддю. А от розвиватися тій молоді ніде. Ні музичної школи, ні вокальної, ні мистецьких гуртів, ні спортивних. Зрозуміло, що абосютно кожне село забезпечити такими закладами неможливо, але організувати, наприклад, кущові заклади розвитку дитини, а також довіз бажаючих дітей займатися в них - ось чим би мали займатися профільні відділи і управління. Але навіщо працювати, якщо можна і не працювати? Чи не так, панове чиновники?
Навіщо утримувати таку вла 2012.05.24, 13:07
А навіщо ви утримуєте таких чиновників? Чиновник повинен розуміти, що він на службі у людей, у громади, а не навпаки. І як хоче громада, так чиновник повинен робити. Але ж громада мабудь мовчить?
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1162
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

411
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14280 18
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1646
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

928
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6276

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

695

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1520

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1324

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1207
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

568
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

710
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1628
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

646
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

936
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5979
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13918
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

314
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

607
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

537
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

852 2