На Івано-Франківщині пройшло "Покутське надвечір'я"


Третій районний на Тлумаччині фестиваль народної творчості «Покутське надвечір’я» відбувся 22 травня, на храмове свято літнього святого Миколая у селі Гарасимів, яке перейняло фестивальну естафету від районного центру та селища Кутище.


На свято пісні тих, «кому за піввіку і більше», завітали заступник голови облдержадміністрації Роман Іваницький, голова райдержадміністрації Василь Сенів та його заступник Олександра Чаплінська.

Після урочистого відкриття фестивалю - з ексклюзивним гарасимівським короваєм, прикрашеним пташками з тіста, різноколірними трояндами та колоссям - декан Тлумацький УАПЦ Василь Стадник, місцевий парох о.Богдан Артиш та сільський голова Наталія Чучман запросили усіх до просторого святково прибраного Народного дому, на сцені якого відбувалося пречудове народне дійство.



Під оплески гарасимівців та численних у цей день гостей села виступали учасники художньої самодіяльності – творчі колективи з Обертина, Гончарева, Хотимира, Жабокрук, Живачева, Підвербців, Гарасимова, Жукова, Гавриляка, Олеші, Яківки, Петрова, Грушки, Олещино, Долини, Колінців, Королівки, а також з Городенківщини. У виконанні голосистих жіночок та чоловіків‚ учасників художньої самодіяльності в оригінальних місцевих строях‚ звучав автентичний спів - відомі і призабуті українські народні пісні, гуморески. Були і танці, зокрема дивовижний, зважаючи на вік виконавців, «Жіночий аркан».



Свої творчі доробки представили також різьбярі, вишивальниці, ткалі, майстри з бісероплетіння, лозоплетіння, самодіяльні художниці, вишивальниці сучасних народних костюмів, майстри по набивці на тканині, з виготовлення гобелену.


Вітаючи учасників справді унікального фестивалю народної творчості «Покутське надвечір’я», заступник голови облдержадміністрації Роман Іваницький та голова райдержадміністрації Василь Сенів вручили обласні та районні відзнаки групі найактивніших учасників. Серед нагороджених - подружжя ентузіастів культури - директор гарасимівського Народного дому Петро та художній керівник Марія Івонюки.

Як зазначила начальник відділу культури райдержадміністрації Галина Петрунько, «І за змістом, і за формою фестиваль «Покутське надвечір’я» відповідає назві -відбувається під вечір, а беруть у ньому участь талановиті люди осіннього віку». Такі як 81-річна Марія Шевага, вбрана у ще австрійську вишиванку.



«Надзвичайно теплу енергетику» відзначив на гарасимівському фестивалі «Покутське надвечір’я» Роман Іваницький, заступник голови ОДА. За його словами, «Тлумаччина вирізняється самобутніми фестивалями, що запам’ятовуються. Це «Покутська вільха», «Стрітенська свічка», «Свято меду і короваю з нового врожаю».



На початку літа, як каже заступник Тлумацької РДА Олександра Чаплінська, у Тлумачі проведуть перший фестиваль дитячої та юнацької творчості «Покутський дзвіночок», а у липні - також перший фестиваль рибної юшки на березі Дністра.


24.05.2012 2301 3
Коментарі (3)

Привіт 2012.05.24, 09:13
Як обласне і районне керівництво гарно і тепло відзивається про Гарасимів! Аж за душу бере! А те, що пані Чаплинська давно намагається закрити сільську бібліотеку, на святі вона про це чомусь промовчала. А варто було б їй зізнатися, що, мовляв, люди, ми тут закриваємо бібліотеку, бо не хочемо її ремонтувати, бо, розумієте, немає коштів на вашу бібліотеку, а ви самі бачити: стіни цвітуть, книги нові не поступають, та й читати скоро не буде кому, бо молодь покидає село... Правильно, молодь покидає, бо такі, як пані Чаплинська замість того, щоб розвивати сільські населені пункти, вдихати в них нове життя і заохочувати молодь залишатися в рідному селі пропагує іншу філософію - філософію швидкого вимирання села. Давайте, пані Чаплинська, закриємо все в селі, що ще можна закрити, як ви на це дивитеся? І тоді ви матимете рацію, бібліотеки також селу не буде потрібно.
На підтримку 2012.05.24, 09:21
Гарасимів - багатющий талановити людьми, особливо молоддю. А от розвиватися тій молоді ніде. Ні музичної школи, ні вокальної, ні мистецьких гуртів, ні спортивних. Зрозуміло, що абосютно кожне село забезпечити такими закладами неможливо, але організувати, наприклад, кущові заклади розвитку дитини, а також довіз бажаючих дітей займатися в них - ось чим би мали займатися профільні відділи і управління. Але навіщо працювати, якщо можна і не працювати? Чи не так, панове чиновники?
Навіщо утримувати таку вла 2012.05.24, 13:07
А навіщо ви утримуєте таких чиновників? Чиновник повинен розуміти, що він на службі у людей, у громади, а не навпаки. І як хоче громада, так чиновник повинен робити. Але ж громада мабудь мовчить?
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

3230 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1498
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1367
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2408
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4061
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2951

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

745

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1168

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1085

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

2085
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1438
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1174
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

968
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

383
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1604
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1305 4
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

748
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20089
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

413 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

483
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

825
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

757