На Івано-Франківщині одна із найстаріших шкіл відсвяткувала ювілей (фото)

 

Цьогоріч Коломийська загальноосвітня школа № 1 імені Василя Стефаника святкує своє 150-річчя! Сьогодні ця школа є форпостом популяризації української мови і культури, традицій і звичаїв, а у 1861 році навчання велося німецькою і польською мовами. Тільки релігія, українська граматика і читанка викладалися українською.

 

Педагогічний колектив школи весь час працював і працює над продовженням кращих гімназійних традицій, є ініціатором багатьох нових починань щодо конструктивних ідей по здійсненню реформи освіти, побудови нових механізмів, методик та технологій в освітньому процесі.

 

У школі є 16 спеціально обладнаних приміщень для проведення уроків іноземних мов; три кабінети іноземної мови забезпечено сучасною технікою: комп’ютерний комплект 15 + 1 та мультимедійна дошка, аудіо- та відеоапаратура. Кожного року випускники стають студентами факультетів іноземних мов та інших спеціальностей за англійською програмою у вищих і середніх навчальних закладах.

 

Для гостей свята школярі підготували вишиті рушнички, які вручали при вході.

 

До слова, варто зазначити, що високоповажні гості, що зібралися у стінах школи поповнили матеріально-технічну базу закладу. Від голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайла Вишиванюка, його заступник Роман Іваницький зачитав подяку колективу школи за сумлінну працю, а також подарував новенький комп’ютер, міський голова разом з заступниками подарували – ноутбук і пообіцяли оновити фасад школи, зробити дах та поставити нові дерев’яні вікна, Роман Остяк вручив ксерокс та папір директорові школи від політичної партії  «УНП» і це далеко не весь перелік подарунків.

 

У 1971 році школі присвоєно звання колишнього учня гімназії, видатного українського письменника-новеліста Василя Стефаника. Сьогодні школа віднайшла родичів письменника і, за словами Мирослава Граба директора ЗОШ №1, веде активну переписку з родиною Стефаника.

 

Доречі щороку в переддень дати народження Василя Стефаника до школи з’їжджаються випускники ювілейних років, щоб на якийсь час повернутись у дитинство, поклонитися рідній альма-матер та своїм наставникам, поспілкуватися та згадати шкільні роки.  

 

Хвилиною мовчання згадали тих кого вже не має поруч, а навзнак повноти шкільного життя та продовжуваності традицій присутні поступов наповнили чашу.

 

Серед випускників школи багато письменників, вчених, поетів, композиторів, артистів, вчителів, співаків.

 

В тому числі: Роман Іваничук, письменник – просвітянин, лауреат премії ім. Т.Шевченка; Ольга Бабій, українська поетеса, заслужений журналіст України; Володимир Колесник, заслужений майстер спорту, чемпіон світу з боксу; вчені України – Володимир Паньків, Юрій Сеньковський, Василь Дідик, Юрій Дудик, Сергій Бездідько, Михайло Андріїшин, В.Сельський; науковці: Голець Б., Кернюк В., Климкович В., Монолатій І., Павлюк В., Почаєць О., Чередниченко Г., Яровенко В., Загойний М.; народні артисти: Олександр Биструшкін, Жанна Готвянська, Петро Терпелюк.

 

Від випускників школи подякувала вчителям, сказала напутнє слово учням та поділилася спогадами про шкільні роки Заслужений журналіст України, генеральний директор ОТБ «Галичина» Ольга Бабій, яка приїхала на урочистості не сама. Супроводжував її онук, якому бабуся показала клас де вчилася сама, розповіла історію про прадіда що був кинутий за грати, лиш за те що висловив протест проти навчання польською і німецькою мовами та провела екскурсію в музеї школи в історію якого Ольга Бабій і сама ввійшла як перший екскурсовод!

 

Святковий концерт тривав до самого вечора: виступали пісенні та хореографічні колективи, ведучі розповіли історію школи, а гості вітали колектив школи та її учнів з поважною датою в історії не лише навчального закладу, а й усієї Галичини, бо на пальцях рук можна злічити навчальні заклади які мають таку давню та славну історію.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оксана Островська


21.11.2011 2397 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

4503
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1030
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

596
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5573
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1503
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1364

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

435

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1260

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1087

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

996
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

325
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

348
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1314
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

397
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

665
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5713
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

412
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

283
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

627 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1069
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

925