На Івано-Франківщині одна із найстаріших шкіл відсвяткувала ювілей (фото)

 

Цьогоріч Коломийська загальноосвітня школа № 1 імені Василя Стефаника святкує своє 150-річчя! Сьогодні ця школа є форпостом популяризації української мови і культури, традицій і звичаїв, а у 1861 році навчання велося німецькою і польською мовами. Тільки релігія, українська граматика і читанка викладалися українською.

 

Педагогічний колектив школи весь час працював і працює над продовженням кращих гімназійних традицій, є ініціатором багатьох нових починань щодо конструктивних ідей по здійсненню реформи освіти, побудови нових механізмів, методик та технологій в освітньому процесі.

 

У школі є 16 спеціально обладнаних приміщень для проведення уроків іноземних мов; три кабінети іноземної мови забезпечено сучасною технікою: комп’ютерний комплект 15 + 1 та мультимедійна дошка, аудіо- та відеоапаратура. Кожного року випускники стають студентами факультетів іноземних мов та інших спеціальностей за англійською програмою у вищих і середніх навчальних закладах.

 

Для гостей свята школярі підготували вишиті рушнички, які вручали при вході.

 

До слова, варто зазначити, що високоповажні гості, що зібралися у стінах школи поповнили матеріально-технічну базу закладу. Від голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайла Вишиванюка, його заступник Роман Іваницький зачитав подяку колективу школи за сумлінну працю, а також подарував новенький комп’ютер, міський голова разом з заступниками подарували – ноутбук і пообіцяли оновити фасад школи, зробити дах та поставити нові дерев’яні вікна, Роман Остяк вручив ксерокс та папір директорові школи від політичної партії  «УНП» і це далеко не весь перелік подарунків.

 

У 1971 році школі присвоєно звання колишнього учня гімназії, видатного українського письменника-новеліста Василя Стефаника. Сьогодні школа віднайшла родичів письменника і, за словами Мирослава Граба директора ЗОШ №1, веде активну переписку з родиною Стефаника.

 

Доречі щороку в переддень дати народження Василя Стефаника до школи з’їжджаються випускники ювілейних років, щоб на якийсь час повернутись у дитинство, поклонитися рідній альма-матер та своїм наставникам, поспілкуватися та згадати шкільні роки.  

 

Хвилиною мовчання згадали тих кого вже не має поруч, а навзнак повноти шкільного життя та продовжуваності традицій присутні поступов наповнили чашу.

 

Серед випускників школи багато письменників, вчених, поетів, композиторів, артистів, вчителів, співаків.

 

В тому числі: Роман Іваничук, письменник – просвітянин, лауреат премії ім. Т.Шевченка; Ольга Бабій, українська поетеса, заслужений журналіст України; Володимир Колесник, заслужений майстер спорту, чемпіон світу з боксу; вчені України – Володимир Паньків, Юрій Сеньковський, Василь Дідик, Юрій Дудик, Сергій Бездідько, Михайло Андріїшин, В.Сельський; науковці: Голець Б., Кернюк В., Климкович В., Монолатій І., Павлюк В., Почаєць О., Чередниченко Г., Яровенко В., Загойний М.; народні артисти: Олександр Биструшкін, Жанна Готвянська, Петро Терпелюк.

 

Від випускників школи подякувала вчителям, сказала напутнє слово учням та поділилася спогадами про шкільні роки Заслужений журналіст України, генеральний директор ОТБ «Галичина» Ольга Бабій, яка приїхала на урочистості не сама. Супроводжував її онук, якому бабуся показала клас де вчилася сама, розповіла історію про прадіда що був кинутий за грати, лиш за те що висловив протест проти навчання польською і німецькою мовами та провела екскурсію в музеї школи в історію якого Ольга Бабій і сама ввійшла як перший екскурсовод!

 

Святковий концерт тривав до самого вечора: виступали пісенні та хореографічні колективи, ведучі розповіли історію школи, а гості вітали колектив школи та її учнів з поважною датою в історії не лише навчального закладу, а й усієї Галичини, бо на пальцях рук можна злічити навчальні заклади які мають таку давню та славну історію.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оксана Островська


21.11.2011 2420 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1166
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2874
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1012
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1071
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1076 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3178 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

932

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

803

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1105
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

176
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2372
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1166
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

469
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15088
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7399
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

833
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

396
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

307
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

391
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

678
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1127