На Івано-Франківщині обговорили проблеми освіти та науки

 

4 січня 2013 року з ініціативи народного депутата України, першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександра Сича відбулося розширене засідання постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань освіти і науки.

 

Участь у ній спільно з депутатами обласної ради взяли також місцеві науковці, експерти та фахівці різних освітніх галузей – дошкільної, середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої, післядипломної освіти.

 

Як відзначив на початку засідання Олександр Сич, спеціалісти, які щодня працюють у певній, конкретній сфері, добре знають її специфіку, набагато краще розуміються в усіх тонкощах, проблемах, що потребують нагального, системного врегулювання. А відтак, саме їх оцінка й бачення ситуації в багатьох випадках здатна нести значну практичну цінність та відігравати важливе значення при спробах вирішення тих чи інших питань на найвищому законодавчому рівні.

 

Власне, головним питанням порядку денного засідання постійної комісії обласної ради стало окреслення кола існуючих в галузі освіти і науки нагальних проблем, що вимагають законодавчого врегулювання уже в найближчій часовій перспективі.

 

«Проблема стоїть не лише в площині забезпечення повноважень, що їх державна влада, делегуючи органам місцевого самоврядування, не спроможна сьогодні підтвердити реальними ресурсами. Наразі набагато важливішим є вирізнення спектру неврегульованих чинним законодавством питань у галузі освіти в цілому, означення тих законодавчих актів, які потребують першочергового вдосконалення», – наголосив Олександр Сич.

 

В процесі обговорення учасники засідання поділилися думками стосовно цілого комплексу проблем, що, на їх думку, сьогодні склалися в системі освіти. Зокрема, було наголошено на проблемі якості знань, їх контролю й необхідності  створення нормативної бази для здійснення системного моніторингу якості освітнього процесу. Значну увагу було зосереджено на проблемах нормативно-правового утримання шкільних автобусів, доцільності встановлення фінансового мінімуму, необхідного для забезпечення належного функціонування загальноосвітніх навчальних закладів, забезпечення підручниками, проблемах профтехосвіти, вищої школи, в тому числі у зв’язку з потенційною можливістю прийняття нового закону у цій сфері, питаннях функціонування й управління навчальним закладом, їх автономії, проблемних аспектах акредитації та ліцензування, проходження навчальної практики й працевлаштування випускників. Значної уваги, на думку абсолютної більшості учасників засідання, потребує й питання доцільності кодифікації освітнього законодавства в цілому.

 

Підводячи підсумки засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти і науки, Олександр Сич наголосив, що, як сподівається, такі зустрічі набудуть постійного характеру, а висловлені присутніми зауваги з багатьох питань будуть підняті ним особисто на засіданнях парламентського комітету й враховані під час формування плану роботи цієї інституції як на найближчій рік, так і на весь період роботи протягом чинного скликання.


08.01.2013 1987 1
Коментарі (1)

Любов 2013.01.08, 22:01
Всього лише Сич попіарився перед камерами
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

523
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

790
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

559
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5481
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1459
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1339

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

395

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1218

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1056

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

972
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

286
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10662
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

366
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

635
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5679
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1451
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

344
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

246
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

597 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1035
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

901