"Мойсеї"

 

 

Одного разу писав, що ми є народом без Мойсея. Я й зараз не відмовляюсь від своїх слів. Ми й далі не маємо свого Поводиря. Правда, у нас є особи, які виконують окремі функції біблійного героя.

Мова йтиме, власне, про період, який Мойсей водив свій народ по пустелі, аби померли ті, які знали рабство.

У нас, бачу, зараз теж активно працюють над цим питанням. Але вже традиційно українці й тут зуміли показати, що є унікальною нацією, бо роблять те саме, тільки у інший спосіб. "Бетуй беофен", що значить мовою наших колег по нещастю – "у інший спосіб".

Але все ж є багато спільного. Власне у цій спільності вся суть. Вона ж полягає у створенні нестерпних умов для прискореного вимирання тих, хто знав, пам’ятав і навіть любив рабство. У євреїв це була пустеля…

Думаю, не варто робити глибокий екскурс в історію останньої української незалежності. Зупинимося на сучасній кризі.

Велику, історичного, я б сказав, рівня, роботу для нас зараз зробила Москва. Вона тимчасово забрала у нас Крим і серйозно тут працює над депопуляцією тих, хто знав, пам’ятав і любив…

Серйозних успіхів ті ж кацапи досягли і в зоні донбаського міського агломерату. Тут теж був і можливо ще є найвищий відсоток тих, хто знав, пам’ятав і т.д.

Всю іншу роботу вже роблять українські можновладці. І неважливо, чи це Порошенко з Гонтарєвою, Яценюк із Турчиновим і їм подібні.

Основні ліки, не секрет, тепер недоступні. Повноцінна їжа недоступна. Тепло в багатьох оселях і т.п. перетворюється на розкіш…

Тим, хто в перспективі залишиться, вже не треба буде іти до землі обітованої. Все буде наше…

Трошки знаючи, як пишеться історія чи складаються легенди, уявляю, як через тисячу років знімуть фільм, приміром, "Яценюк".

На екрані буде мужнє обличчя в окулярах і з кулею між ними. Прямо як на постарілій іконі, яка дійшла до тих часів. Існуватиме ще і українська біблія про трьох "мойсеїв". Кучерявого, бритого і в окулярах. А може їх буде ще більше. Це вже не грає ролі. Бо через тисячу років історія виглядатиме зовсім по-іншому… Як і у вже відомій нам Біблії…

Отож.


21.03.2015 Олег Олексюк 1393 3
05.10.2022
Тіна Любчик

Музиканти організовують у містах України та за її межами благодійні концерти. Цим самим збирають кошти чи то на потреби ЗСУ, чи то для цивільних громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку росії.

273
26.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

719
21.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1406
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2973
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1274
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1511

В інформаційному полі України та блогосфері, чи то серед звичайного народу можна натрапити на думку,  що  православний - тотожний російському. Тобто, якщо сповідуєш православ’я, то тобі автоматично приписують проросійські погляди.  

345

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1232

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1818 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

2039
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

325
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

652
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

862
05.10.2022

Волонтерською діяльністю о. Йосафат Бойко займається вже давно, однак з початком повномасштабного вторгнення почав працювати ще інтенсивніше.

137
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

382
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

946
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

830
01.10.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

685
06.10.2022

До слова, Кабінет Міністрів підготував законопроєкт про кримінальну відповідальність за отримання російського паспорта.

92
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

327
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

511
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

616