Міський голова Івано-Франківська прозвітував про виконану роботу в першій половині 2025 року (ФОТО)

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків прозвітував перед громадою про зроблене у першій половині 2025 року.
Як повідомив посадовець, пріоритети роботи під час війни залишаються незмінними, пише Фіртка.
З його слів, у громаді активно спрямовують зусилля на:
  • підтримку військових та їхніх родин;
  • пониження та доступність для людей з інвалідністю, поранених захисників;
  • розвиток медицини та реабілітації, модернізація лікарень, поліклінік;
  • надійну освіту для школярів і молоді, підтримку талановитих дітей.

«Значну увагу приділяємо розвитку медичної сфери: модернізації лікарень, поліклінік та розширенню реабілітаційних послуг. Це дозволить забезпечити якісну медичну допомогу та відновлення не тільки для військових, але й для всіх мешканців міста.
Місто докладає максимум зусиль для підтримки талановитих дітей, чиє дитинство припало на війну. Громада не лише надає їм можливості для розвитку, але й заохочує до навчання різними преміями та стипендіями», — підкреслив мер.
Під час звіту Руслан Марцінків відзначив медаллю «За честь та звитягу» Ігоря Гуменяка, військового 78 батальну 102 бригади, який близько двох років перебував у російському полоні.

Воїн служив у Гуляйполі Запорізької області. Під час штурму, коли ворожа ДРГ-група зайшла на позиції, його взяли в полон. Понад два роки він провів у російському полоні. 

Військовий каже, що такі відзнаки, як медаль «За честь та звитягу», мають величезне значення. Адже це свідчить про те, що суспільство цінує їхній подвиг і пам'ятає про їхню жертовність.

«Щоб люди відчували, що вони потрібні для свого народу. Що про них ніхто не забуває. Щоб вони розуміли, що за них не забувають, що про військових завжди пам'ятають, завжди і всюди.

Люди їх згадують весь час», — запевняє звільнений з полону військовослужбовець Ігор Гуменяк.

Окрім того, медаллю «Творимо перемогу разом» нагородили Вікторію Пицюк (Торес) — засновницю та директорку благодійного фонду «Волонтерський штаб 4.5.0», який розпочав свою роботу з перших днів повномасштабного вторгнення. 

«Для мене волонтерство — це обов’язок у час повномасштабної війни, у боротьбі за нашу державу. Вдячність усім благодійникам, усім нашим громадянам Франківщини, усім нашим друзям з-за кордону, які докладають неймовірних зусиль вже четвертий рік.

І вони не здаються. Справді, сьогодні міський голова казав правильно: кожна гривня наближає нашу перемогу. Адже кожен збір, яким би він не був — маленький чи великий — без однієї гривні не закриється.

Тому закликаю всіх донатити, не буває маленьких донатів, кожна гривня нас наближає до перемоги», — переконана директорка благодійного фонду "Волонтерський штаб 4.5.0" Вікторія Пицюк.

На знак глибокої вдячності та шани, посмертну відзнаку вручили матері та дружині полеглого солдата Юрія Пицюка "Франика". Бійцю 42 бригади, назавжди залишиться 32 роки. Юрій Пицюк прожив в Івано-Франківську понад десять років, залишившись тут після навчання.

«На жаль, Юрій загинув від ворожих дронів. Тому нашим обов’язком зараз є привозити більше дронів нашим військовим, закуповувати.

Нехай вони бережуть свої життя та знищують окупантів», — говорить сестра Вікторія Пицюк.

Також медаллю «Творимо перемогу разом» міський голова відзначив Петра Овсянецького — члена Спілки волонтерів Прикарпаття з 2014 року. За цей час чоловік здійснив понад 50 поїздок в найгарячіші точки.

На захід прийшло багато молоді, серед яких були й ті, хто активно проявляє ініціативу для покращення міста та залучення до цього процесу інших. Прозорість та відкритість міської влади до молоді є запорукою ефективної взаємодії та спільного розвитку міста, переконаний мешканець Денис Подоляк. Саме таку відкритість, на його думку, і демонструє міський голова.

«Я вважаю, що має бути прозорість. І коли виходять до нас, до людей, наші представники, мерія, і говорять з нами, це, по-перше, дає прозорість і для людей розуміння, що саме робиться для громади, як воно робиться.

А ще — що можна робити в подальшому і долучатися. Це стосується не тільки нас, представників проєкту "Молодь і влада", але й звичайних людей, які хотіли би волонтерити, допомагати і покращувати нашу громаду», — вважає волонтер від проєкту "Молодь і влада" Денис Подоляк.

Цікавість до звіту міського голови проявили і військовослужбовці. За їхніми словами, одним з основних пріоритетів міста є допомога військовим та ветеранам, тому їм цікаво послухати і дізнатись щось нове та про подальші плани у цьому напрямку.

«Буде цікаво мені почути саме про ветеранів. Раніше було цікаво послухати про допомогу військовослужбовцям, в цьому напрямку. А зараз — про ветеранів. Тому що я і ветеран, і інвалід.

Це мене в першу чергу буде цікавити, й питання інші теж. Треба взагалі нашому суспільству більш радикалізуватися в плані військової допомоги, підтримки переселенців, і ветеранів, взагалі людей, які мають якесь відношення до війни», — наголошує ветеран війни Юрій.

Богдана Пилипчук — одна з тих мешканок Івано-Франківська, хто старається не пропускати жодного звіту міського голови. 

Жінка відчула особливу підтримку від мера у важкий для неї час: міський голова долучився до вшанування пам'яті її зятя Івана Демківа, який загинув на війні та посприяв встановленню анотаційної дошки.

«Я вже не вперше на звіті, навіть не знаю, скільки разів тут була. Марцінків дуже багато зробив. По-перше, він багато доріг відремонтував, і для лікування в гінекології зробив чимало. Він навіть цієї п'ятниці встановив анотаційну дошку для мого зятя.

Дуже багато допоміг солдатам. Хоч мені й важко на душі, я все одно прийшла. Я дуже щаслива бути тут. Хоча мого зятя вже немає, але дай Боже, щоб усі хлопці, які в полоні, які тут, щоб вийшли.

Щоб їхні батьки, родичі та діти були щасливі. Щоб хоч діти мали батьків. Це моє найбільше бажання», — говорить жителька Богдана Пилипчук. 

Підбиваючи підсумки зробленого, міський голова Руслан Марцінків окреслив ключові напрямки роботи, які залишаються незмінними в умовах повномасштабної війни. Він наголосив на важливості підтримки всіх, хто постраждав від агресії, та подякував громаді за її активну позицію.

«На жаль, війна триває, і тому основні напрямки — це допомога ЗСУ України, допомога рідним наших Героїв, які загинули на війні, які пропали безвісти. Допомога нашим військовослужбовцям, ветеранам. Також допомога родинам, які потребують сьогодні цієї допомоги, які вимушено переїхали до Івано-Франківська.

Також один з напрямків — це те, щоби безперебійно працювали освітні заклади: школи, дитячі садочки, підтримка їх. Медицина, реабілітація наших військових. Підтримка молоді: стипендії студентам, учням, талановитій молоді, молодим вченим. Усе це коротко відображено в звіті.

Місто живе, місто працює, є в активній допомозі ЗСУ і робить усе, щоб сьогодні місто було надійним тилом. Я дуже вдячний мешканцям, тому що від ініціативних мешканців, від лідерства, від того, що кожен бере на себе відповідальність, дуже багато чого залежить», — підсумовує Руслан Марцінків.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Допомога ЗСУ та безпека в громаді: іванофранківці розповіли, які сфери вважають пріоритетними для міської влади

На суму понад 14 мільйонів гривень: військовим з Івано-Франківської громади затвердили нові виплати

Суми виплат зросли: як в Івано-Франківській громаді підтримують військовослужбовців


Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

6319
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1414
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1066
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2090
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3601
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1358

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1717

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

523

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1153

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1325
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

498
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24272
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

517
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

475
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

637
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1525
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

693
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

6561
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

627
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1605 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

628
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

541