Міська поліклініка Калуша видає лікарняні лише прописаним у місті

 

У перший день тижня до редакції завітав чоловік, обурений тим, що йому в міській поліклініці не видали лікарняного листка.


З його розповіді, живе він і працює (пенсіонер) у Калуші, податки й страхові пенсійні внески теж сплачує у нашому місті, тут же отримує й пенсію. У зв’язку з тим, що батьки, які проживали в Жидачівському районі Львівської області, померли, він зареєстрований там. 17 жовтня чоловік впав із велосипеда й побив ногу. За медичною допомогою звернувся до травматолога Калуської міської поліклініки. Лікар подивився, порекомендував йому зробити рентгенівський знімок (результат – травма коліна), призначив УВЧ, мазь, таблетки. Оскільки коліно болить, на роботу чоловік ходити не може, тому звернувся за лікарняним листком. У поліклініці відмовили, пояснивши, що іногороднім не видають. Це йому підтвердив і заступник головного лікаря медичного закладу. Їхати до Жидачева, коли болить нога, чоловік не може. Не може й працювати, тому змушений оформити відпустку за власний рахунок. Чоловіка цікавить, чому в міській поліклініці відмовились видати йому лікарняний листок.



За роз’ясненням даної ситуації (а вона, скоріш за все, непоодинока, бо ні для кого не секрет, що в Калуші проживає чимало громадян, які зареєстровані деінде) газета «Дзвони Підгір'я» звернулася до головного лікаря міської поліклініки Михайла Гаврилишина.



– Працівники поліклініки надали цій людині необхідну невідкладну медичну допомогу. Лікар визначив, що загрози життю немає. І це основне. А ресурс медичної установи розрахований на тих дорослих жителів, які, згідно з даними паспортного стола, зареєстровані в Калуші, тобто з Державного бюджету на медицину кошти розподіляються на душу дорослого населення. Це фінансування ми використовуємо на закупівлю рентгенплівки, знезаражувальних засобів тощо. Всі ті кошти, які цей чоловік хоче отримати у нас, виділені на Жидачівський район і там пропадають, або ж район має змогу використати їх на щось інше. Отримати лікарняний в Калуші цей чоловік може лише за рахунок громади Калуша, бо хтось із калушан уже не буде мати змоги відкрити лікарняний листок, пишуть Паралелі.



Люди повинні зрозуміти, що поліклініка не може обслуговувати всіх, хто зареєстрований будь-де. В інших містах практикують, що іногородні платять внесок (навіть до 500 грн.), якщо хочуть, щоб їх обслуговували в тій чи іншій медустанові. В Калуші такого не практикують. Обслуговування іногородніх – це якраз ті всі черги під кабінетами, додаткове навантаження на лікаря тощо. Тільки те, що людина просто зайшла в поліклініку, обходиться установі в середньому в три гривні. І ні для кого не секрет, що в місті проживає чимало мешканців, які виписані звідси, щоб не платити за комунальні послуги, проте медичні хочуть отримувати тут. Люди зловживають, стараються взяти з держави і міста по максимуму, навіть не задумуючись, що це не зовсім порядно.



Видати лікарняний листок іногородньому ми можемо в крайньому випадку. Скажімо, мешканцю Одеської чи іншої надто віддаленої області, який перебуває у відрядженні в Калуші і захворів на грип. А для лікування ноги можна поїхати й додому, бо коліно, як в даному конкретному випадку, можна лікувати півтора і більше місяця.


30.10.2012 2238 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

269
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13509 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1527
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

839
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6057
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1693

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

612

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1437

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1249

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1145
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

496
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

631
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1544
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

576
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

854
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5898
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13482
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

207
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

514
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

457
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

767 2