Місцева влада проти будівництва дороги на "Буковель" через заповідник "Горгани"

 

Надвірнянська районна влада та керівництво природного заповідника "Горгани" проти будівництва третьої дороги на гірськолижний курорт "Буковель".

 

Про будівництво автомобільної дороги на Буковель через природний заповідник "Горгани" заговорили ще у 2009 році. Тодішній начальник обласного держкомзему Юрій Добровольський звернувся до науково-технічної ради (НТР) заповідника «Горгани» із пропозицією розглянути питання щодо реконструкції лісової дороги, яка протяжністю 2,7 км мала проходити через заповідник. Подейкували, що нова дорога мала з'єднати місто Яремче, ГК «Буковель» та село Бистриця Надвірнянського району. Крім того, ініціатори будівництва дороги пропонували розширити заповідник, щоб компенсувати відведену під дорогу площу.

 

На той час до курорту була тільки одна дорога через Надвірну, Яремче, Микуличин, Татарів. Наприкінці 2010 року вдалося відкрити ще одну дорогу с. Яблуниця - ГК "Буковель" протяжністю 8 км. А от з'єднати "Буковель" із Яремче через заповідник "Горгани" не вийшло.

 

На заваді стало законодавство України та впертий директор заповідника Василь Кисляк, який не дозволив обійти закон, за що позбувся посади. Правда, в той час ім'я добродійника, який зголосився будувати дорогу, відкрито не називали, а необхідність її спорудження обґрунтовували суспільною необхідністю. Мовляв, дорога покращить протипожежну безпеку на території заповідника. Втім, наміри залишилися на рівні розмов, а Кисляк після 18-ти судових засідань нещодавно був поновлений на посаді директора заповідника.

 

Вперше за два роки відкрито ім'я потенційного інвестора, який хоче будувати дорогу через "Горгани", назвав губернатор області Михайло Вишиванюк. "Чому не будується дорога? Шевченко, доповідай", - підняв Вишиванюк директора ГК "Буковель".

 

Олександр Шевченко чітко відповів, що всі звернення щодо будівництва дороги інтерпретуються керівництвом заповідника як втручання у природоохоронне законодавство. "Питання повинно вирішитися на рівні Кабінету міністрів. Ми зацікавлені у додатковому сполученні з туристичним комплексом, щоб дати можливість більш комфортно, більш швидко доїжджати. Тому що, починаючи з сіл після Яремче, до Надвірної неможливо нормально їхати", - сказав Шевченко.

 

Проти будівництва дороги через заповідник на колегії виступив голова Надвірнянської районної ради Василь Попович.

 

"Коли почнеться будівництво дороги, кожен захоче мати біля дороги стояночку, потім кемпінг, потім базу відпочинку, то не буде вже заповідник", - сказав голова райради. Проте Вишиванюк запевнив, що про якесь будівництво при дорозі мова не йде. "Я йшов тим маршрутом сам, і мені стало страшно. Бо не дай Бог якогось лиха - без протипожежного розриву всі ті "Горгани" протягом однієї години перетворяться в попіл", - сказав Вишиванюк.

 

Наразі, як стверджує директор заповідника Василь Кисляк, щодо будівництва дороги до нього ніхто не звертався, а НТР заповідника ніяких пропозицій не розглядала. Втім, у разі звернень директор має намір надалі відстоювати свою позицію, за яку колись вже потерпів. "Дорога потрібна, але нехай шукають інші варіанти. Зрозуміло, що регіон треба оживляти, щось треба робити з прилеглими селами, але так, щоб заповідник не постраждав", - говорить Кисляк.

ГК


05.12.2011 2336 4
Коментарі (4)

Довбуш 2011.12.05, 13:12
Досить нищити ліси п.Вишиванюк, а депутатам так тримати масонів.
Правдун 2011.12.05, 13:54
Дороги треба будувати. Тим більше якщо є приватний інвестор. Бо в держави на нові дороги грошей в найближчів років 50 не буде. Вишиванюк газда. Області з ним пощастило.
Gtc 2011.12.05, 14:17
Якщо слухати всіх цих дебілів, то нічого взагалі би не будувалося, бо цим бикам все заважає. Забити на них і будувати!
% 2011.12.05, 15:25
Яким бикам? На кого забити? На заповідники, які й так газдовита влада добиває? А дітям що залишимо? Засрані Карпати? Вже подарували коломойському більше тисячі гектарів землі - за копійки, так вони кажуть, що їм ще й дякувати за це треба, бо вони інвестують, мля... То було не брати! Благодійників знайшли. Вони дбають про свою кишеню, та на здоровя, але не за наш рахунок. Заповідник - власність українців, власність держави, і нема чого туди лізти. Мають дві дороги - буде з них.
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1058
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2780
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

966
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1028
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1033 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3078 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

879

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

768

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1082
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

133
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2331
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1140
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

440
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15060
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7376
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

807
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

371
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

283
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

371
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

648
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1101