Мільйон за протест - і це лише аванс: в МВС заявили про затримання злочинної групи, яка планувала масові заворушення

Національна поліція України затримала вчора групу осіб, які планували масові заворушення у столиці.

Про це розповіли сьогодні на брифінгу Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський та керівник Національної поліції України Ігор Клименко, повідомляє Фіртка.

Зі слів Дениса Монастирського, організатори планували, що участь в акції візьмуть до 5 тисяч осіб, 1,5 тисячі з яких мали становити спеціально підготовлені радикальні елементи – так звані «тітушки», завданням яких була організація бійок з правоохоронцями та влаштування насильницьких дій.

«Обов’язково мало бути насильство серед учасників цього мітингу, мала пролитись кров, причому була захована і в тому числі спеціальна бутафорська кров, яка внаслідок цих конфліктів з правоохоронцями мала начебто пролитися серед активістів.

Були заплановані і зібрані групи медиків, які мали підійти в цей момент – засвідчити відповідні травмування псевдоактивістів і це показати на всіх центральних телеканалах», - розповів Міністр.

Як стверджує Денис Монастирський, акція мала супроводжуватись підпалом автомобільних шин, використанням у протистоянні з правоохоронцями вогнегасників та феєрверків.

Запланували підпал автомобільних шин, використання вогнегасників і салютів.

«Резюмую дуже коротко: я є і залишаюсь прихильником права на мирні зібрання, гарантоване Конституцією України, стаття 39 Конституції. Але на мирні зібрання.

Ця акція планувалася заздалегідь, одразу була спрямована саме на насильницькі дії, саме на організацію масових заворушень. Тому нічого спільного з мирними акціями не мала з самого початку,» - сказав Монастирський.

Своєю чергою керівник Національної поліції України Ігор Клименко зауважив, що потенційних учасників акції підбирали за гроші.

Зі слів посадовця, «масовці» пропонували від 800 гривень; "тітушкам", які братимуть участь у силових діях проти правоохоронців – від 1 200 гривень.

Крім того, кошти в сумі від 2,5 тисяч доларів США пропонували особам, які вчинятимуть більш радикальні дії (підпали шин, застосування проти правоохоронців феєрверків тощо). При цьому "кошторис" передбачав витрати на оплату штрафів тими протестувальниками, які будуть затримані правоохоронцями й на яких складуть адмінпротоколи.

«Всього на організацію провокаційного заходу учасники групи отримали – це тільки аванс і те, що ми чітко можемо говорити, те, що задокументовано – більш як мільйон гривень.

Ми розуміємо, в яких банках вони отримували готівку і наразі визначаємо шляхи надходження цих грошей на відповідні рахунки», - значив Ігор Клименко.

Головний поліцейський країни також повідомив, що акція повинна була відбуватись біля будівлі Офісу Президента України та мала на меті розхитати суспільно-політичну ситуацію у країні та створити «картинку» для телеканалів.

Як запевнив Міністр Денис Монастирський, сьогоднішня акція мала стати першою з серії аналогічних заходів, які повинні були відбуватись не лише у столиці, а й в інших регіонах України.

Також відзначають, що правоохоронцям вдалося задокументувати це на відео- та аудіоносіях відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України.

Серед інших регіонів, де повинні були спалахнути масові заворушення, урядовець назвав Сумську, Чернігівську, Черкаську та Полтавську області. Міністр звернув увагу на той факт, що саме ці області розташовані у «годині–півтори доїзду від Києва і наших північних кордонів з Російською Федерацією».

Відтак, Міністр не виключає, що організатори масових заворушень могли діяти в інтересах країни-агресора.

«Одним із сценаріїв агресії проти України є проплачені насильницькі акції. Це використовується і може використовуватись як елемент гібридної війни», - зазначив Денис Монастирський.

Разом з тим, замовників та організаторів акцій учасники брифінгу не назвали. Міністр лише зауважив, що можливі зв’язки організаторів масових заворушень з представниками незаконних збройних формувань так званих «ДНР/ЛНР» та спецслужб Російської Федерації наразі вивчає слідство.

Зауважимо, на сьогодні, приблизно в той самий час, коли мала початись озвучена на брифінгу акція, був запланований допит Петра Порошенка у Державному бюро розслідувань. За нашою інформацією п’ятий президент прибув на допит, проте давати свідчення відмовився. Відтак допит тривав лише кілька хвилин.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Трагедія у Дніпрі: командувач Національної гвардії України подав у відставку

У Дніпрі нацгвардієць розстріляв товаришів по службі: п’ять осіб загинули, ще п’ять – отримали поранення (ФОТО/ВІДЕО)


31.01.2022 Сергій Білий 4629
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1027
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2419
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2060
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2096
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6373 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2388 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

261

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1079

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1117

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1327
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

203
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

540
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1999
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26441
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

497
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10400 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7941
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

485
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

345
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

491
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

570
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1513