Микола Круць: «Важливо відновити престиж вчительської професії»


Підходячи до першого вересня уже традиційно педагоги Прикарпаття збираються на освітянські конференції, де за участі представників влади, керівників освіти аналізують прожитий рік та обговорюють підготовку до нового навчального року.

 

Такі конференції у Тисменицькому, Галицькому та Тлумацькому районах відвідав народний депутат України Микола Круць - меценат, для якого одним із основних напрямків діяльності є підтримка освітянської галузі Прикарпаття.

 

Вітаючи педагогів із початком навчального року народний депутат України Микола Круць відзначив, що не зважаючи на проблеми, які існують в освітянській сфері, педагоги з оптимізмом підходять до початку навчального року: «Дивовижний народ українці – ми вміємо святкувати навіть, якщо щось не складається так, як треба. Ми просто цього не показуємо».

 

А з проблемами, які турбують сьогодні освітян Микола Круць знайомий близько. Адже, впродовж багатьох років, відколи очолив івано-франківський цементно-шиферний комбінат і по сьогодні, підтримує освітню сферу області. Крім того, дружина Миколи Круця теж є педагогом. «Я добре знаю про школу все: від розбитої шибки, від поламаного замка і якщо учень неслухняний і до того, яка це жертовна і не завжди вдячна праця. Але ви йдете цією дорогою, йдете твердо і впевнено. І за це вам велике спасибі», - звернувся до вчителів народний депутат.

 

Микола Круць вважає, що проблеми освітянської галузі є наслідком недостатньої уваги держави до освіти, і насамперед - до педагога. І що сьогодні гостро постала необхідність підвищити статус вчителя у суспільстві, престиж вчительської професії. Роль педагога недооцінена: соціальні гарантії, які надаються вчителям сьогодні – зарплати, премії, мотивація – не відповідають їхньому важливому статусу. Вчитель повинен отримувати гідну оплату своєї праці, із регулярним її підвищенням. Микола Круць переконаний, що покращуючи матеріальне становище педагога, ми покращуємо і його позицію у суспільстві. Паралельно необхідно удосконалювати умови праці вчителів, для того, щоб кожен педагог відчував комфорт на робочому місці.

 

«Не справа вчителя думати про те, як дістати фарбу для класу. І не вина тут сидячих, що така склалась ситуація в державі, - підкреслює Микола Круць. - Але коли вчитель думає про те, яким чином йому до нового навчального року освіжити клас, то це однозначно забирає в нього час, який би він міг витратити на підготовку до уроку, на власне вдосконалення чи, приміром, на наукову працю. Тому держава повинна забезпечити освіті все необхідне для якісного навчального процесу. Де взяти кошти? Приміром, не секрет, що сьогодні на митниці податковий рай. Багато коштів недоотримується, не сплачуються податки. А за ці гроші можна було б школі забезпечити усе необхідне. Наголошую, в першу чергу - школі, бо звідси походять усі президенти, усі робітники – усе населення нашої держави. Тут виховуються громадяни України і від того, якими вони будуть виховані – освіченими, культурними, патріотами, впевненими в собі – залежить і майбутнє нашої держави. А виховують цих громадян вчителі. Тому саме вчителі, забезпечення їм сприятливих умов як для життя, так і для праці, мають стати пріоритетом для держави в плані освітньої політики».

 

«Очевидно, мусить прийти група людей або одна людина, яка буде цим займатись, - зауважив Микола Круць. – І я вірю, що ми цього діждемось, і вас закликаю в це вірити. Що стосується господарських питань, то будемо допомагати і через бюджет, маю на увазі відрахування з підприємства, яке я очолюю, і продукцією заводу. Тут є багато освітян, з якими ми зустрічалися, співпрацювали. Сподіваюсь, що будемо співпрацювати і в майбутньому. Разом будемо долати усі перешкоди».

 

«Як писав Іван Франко «Вчителем школа стоїть». Так було сто років тому. Так має бути і тепер, - переконаний Микола Круць. - А труднощі, з якими зіштовхуємось на своєму шляху, нехай будуть для нас тимчасовими. Щоб усі, хто носить горде звання педагога, могли спокійно жити, спокійно працювати та бути впевненими у своєму майбутньому».

 

 Михайло Наріжняк


30.08.2012 3106 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

280
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13524 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1534
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

846
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6065
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1700

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

618

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1443

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1256

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1151
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

501
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

636
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1550
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

583
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

860
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5903
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13493
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

213
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

521
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

465
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

773 2