Микола Круць: «Важливо відновити престиж вчительської професії»


Підходячи до першого вересня уже традиційно педагоги Прикарпаття збираються на освітянські конференції, де за участі представників влади, керівників освіти аналізують прожитий рік та обговорюють підготовку до нового навчального року.

 

Такі конференції у Тисменицькому, Галицькому та Тлумацькому районах відвідав народний депутат України Микола Круць - меценат, для якого одним із основних напрямків діяльності є підтримка освітянської галузі Прикарпаття.

 

Вітаючи педагогів із початком навчального року народний депутат України Микола Круць відзначив, що не зважаючи на проблеми, які існують в освітянській сфері, педагоги з оптимізмом підходять до початку навчального року: «Дивовижний народ українці – ми вміємо святкувати навіть, якщо щось не складається так, як треба. Ми просто цього не показуємо».

 

А з проблемами, які турбують сьогодні освітян Микола Круць знайомий близько. Адже, впродовж багатьох років, відколи очолив івано-франківський цементно-шиферний комбінат і по сьогодні, підтримує освітню сферу області. Крім того, дружина Миколи Круця теж є педагогом. «Я добре знаю про школу все: від розбитої шибки, від поламаного замка і якщо учень неслухняний і до того, яка це жертовна і не завжди вдячна праця. Але ви йдете цією дорогою, йдете твердо і впевнено. І за це вам велике спасибі», - звернувся до вчителів народний депутат.

 

Микола Круць вважає, що проблеми освітянської галузі є наслідком недостатньої уваги держави до освіти, і насамперед - до педагога. І що сьогодні гостро постала необхідність підвищити статус вчителя у суспільстві, престиж вчительської професії. Роль педагога недооцінена: соціальні гарантії, які надаються вчителям сьогодні – зарплати, премії, мотивація – не відповідають їхньому важливому статусу. Вчитель повинен отримувати гідну оплату своєї праці, із регулярним її підвищенням. Микола Круць переконаний, що покращуючи матеріальне становище педагога, ми покращуємо і його позицію у суспільстві. Паралельно необхідно удосконалювати умови праці вчителів, для того, щоб кожен педагог відчував комфорт на робочому місці.

 

«Не справа вчителя думати про те, як дістати фарбу для класу. І не вина тут сидячих, що така склалась ситуація в державі, - підкреслює Микола Круць. - Але коли вчитель думає про те, яким чином йому до нового навчального року освіжити клас, то це однозначно забирає в нього час, який би він міг витратити на підготовку до уроку, на власне вдосконалення чи, приміром, на наукову працю. Тому держава повинна забезпечити освіті все необхідне для якісного навчального процесу. Де взяти кошти? Приміром, не секрет, що сьогодні на митниці податковий рай. Багато коштів недоотримується, не сплачуються податки. А за ці гроші можна було б школі забезпечити усе необхідне. Наголошую, в першу чергу - школі, бо звідси походять усі президенти, усі робітники – усе населення нашої держави. Тут виховуються громадяни України і від того, якими вони будуть виховані – освіченими, культурними, патріотами, впевненими в собі – залежить і майбутнє нашої держави. А виховують цих громадян вчителі. Тому саме вчителі, забезпечення їм сприятливих умов як для життя, так і для праці, мають стати пріоритетом для держави в плані освітньої політики».

 

«Очевидно, мусить прийти група людей або одна людина, яка буде цим займатись, - зауважив Микола Круць. – І я вірю, що ми цього діждемось, і вас закликаю в це вірити. Що стосується господарських питань, то будемо допомагати і через бюджет, маю на увазі відрахування з підприємства, яке я очолюю, і продукцією заводу. Тут є багато освітян, з якими ми зустрічалися, співпрацювали. Сподіваюсь, що будемо співпрацювати і в майбутньому. Разом будемо долати усі перешкоди».

 

«Як писав Іван Франко «Вчителем школа стоїть». Так було сто років тому. Так має бути і тепер, - переконаний Микола Круць. - А труднощі, з якими зіштовхуємось на своєму шляху, нехай будуть для нас тимчасовими. Щоб усі, хто носить горде звання педагога, могли спокійно жити, спокійно працювати та бути впевненими у своєму майбутньому».

 

 Михайло Наріжняк


30.08.2012 3156 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

648
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1915
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3407
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1248
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1257
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1324 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1349

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

396

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1048

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1215
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

426
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2586
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1310
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1417
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

618
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15279
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7566
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

418
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1099 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

553
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

457
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

539