Михайло Вишиванюк: "Реформи - це реактивна тяга, яка виведе Україну в число перших країн світу"

 

20 вересня у Києві в інформаційному агентстві RegioNews відбулася веб-конференція з головою Івано-Франківської обл­держадміністрації Михайлом Вишиванюком. На прес-конференції були представники багатьох мас-медіа, в т. ч. й нашої газети. Людей турбували найрізноманітніші питання як щодо професійної діяльності очільника Прикарпаття, так і щодо особистого життя. Найцікавіші питання і відповіді на них ми пропонуємо читачам тижневика «Коломийські ВІСТИ».

 

– Пане Вишиванюк, чому Ви пішли в політику? Як почали нею займатися?

– Від діда-прадіда я – хлібороб, але доля розпорядилась так, що опинився на посаді голови обласної держадміністрації. Мені найбільш імпонує господарська робота, конкретна робота, а в політиці змушений брати участь тільки з однієї метою: страшно не люблю несправедливість і брехню, голий популізм. Так що мимохіть береш участь у дискусії, у політичних процесах. Президент України Віктор Федорович Янукович мені особисто імпонує тим, що він вирішив взяти на себе основну вагу удару, провести економічні реформи, адміністративні, судові, податкову реформу, бюджетну і т. д. За рахунок проведення цих реформ хоче вивести Україну у число 20 передових країн світу. Я цього хочу теж.

 

– Івано-Франківська обласна рада приймає чимало політичних заяв, адресованих Президентові та іншим високопосадовцям. Як, на Вашу думку, чи є реальний результат таких заяв і як Вам працюється з теперішнім складом обласної ради?

– По-перше, я неодноразово звертався до депутатського корпусу з пропозицією розмежувати політичну і депутатську роботу. Політичні заяви можуть прийматися на мітингах, у партіях, а не в сесійному залі. І політичні заяви, які приймались у сесійному залі, нічого області не дали. А з радою потрібно працювати, з такою, якою вона є.

 

– Як гадаєте, чи готові прикарпатці вийти на другий Майдан?

– Для чого? У нас, на превеликий жаль, за останніх 20 років нашої Незалежності в Україні сформувалася велика кількість професійних борців, які звикли тільки боротися, не важливо з ким, і не важливо за що. І я вважаю, що нам потрібні не борці, а будівничі своєї держави, і всю енергію людей потрібно акумулювати на будівничий процес, а не на війну між собою, прикриваючись інтересами народу, прикриваючись боротьбою за незалежність України, а насправді – воюючи за свої корисливі, егоїстичні особисті інтереси.

 

– Чи правда, що Ви збираєтеся звільнити двох голів районних адміністрацій? За що?

– Так, правда. За невідповідність займаним посадам. По-перше, рішення прийнято щодо одного голови – Рогатинської райдержадміністрації, яка особисто на колегії обласної державної адміністрації учора в своєму виступі сама розписалася в своїй безпорадності. Голові Галицької райдержадміністрації встановлено термін для виправлення недоліків. Врахує, поправить роботу – буде працювати.

 

– Пане Михайле, як відбувається інвестиційна політика в області, управління міжнародною-технічною допомогою? Чи обговорюються ці питання на рівні керівників регіонів?

– По-перше, Івано-Франків­ська область відкрита для всіх інвесторів, незалежно від віросповідання і національності. В обласній адміністрації створено спеціальний підрозділ для підтримки і захисту інвестицій. Крім того, обласна рада прийняла рішення, що всі інвестори, які починають нове виробництво, звільняються від усіх місцевих податків.

 

– Яким чином розвиваєте туристичну привабливість регіону?

– З метою розвитку цієї галузі народного господарства у нас відкрито при університеті імені В. Стефаника Інститут туризму, де готуємо фахівців.

 

– Яка ситуація в регіоні щодо розробки родовища солі у селі Верхній Струтин?

– У цей четвер я планую поїхати, подивитися особисто на це родовище разом з директором компанії «Карпатнафтохім». І, звичайно, там потрібно знайти компромісне рішення, підписавши відповідну угоду з мешканцями Верхнього Струтина, при тому, що розробку можна вести, не зачіпаючи інтереси селян. Якщо не вирішити цього питання, то є загроза зупинки цілого ряду виробництв, в результаті чого може 3200 людей залишитись без роботи на хімкомбінаті у Калуші. Крім того, це величезні збитки, недоотримання коштів до бюджетів усіх рівнів. До вирішення цього питання дуже активно залучена наука. І саме на основі їх висновків прийматимуться ті чи інші рішення.

 

– Які плани на наступні вибори і як довго плануєте залишатися на посаді голови ОДА?

– Я планую на цій посаді залишатися до 2020 року, оскільки сподіваюся, що до того часу Президентом України буде залишатись Віктор Федорович Янукович. Якщо, безперечно, дозволить здоров’я.

 

– Чи не розглядаєте можливість Вашого призначення на посаду міністра?

– Ніколи.

 

– Ви й досі переконані, що за Януковича у 2015 році проголосує 70% населення?

– Переконаний, що в західному регіоні все це відбудеться знову ж таки за рахунок проведених реформ, кінцевий результат яких – значне поліпшення рівня життя нашого народу через ріст заробітних плат і ріст пенсійного забезпечення нашого населення.

 

– Вашому регіону допомагають реформи влади Януковича? Як оцінюєте їх ефективність?

– Не тільки нашому регіону допоможуть реформи. Реформи – це та реактивна тяга, яка виведе Україну в число передових країн світу. Я маю право так казати, оскільки за плечима досвід роботи на посаді першого керівника майже 30 років.

 

– Чи співпрацюєте з областями України і чи розвиватимете ці зв’язки?

– Ми співпрацюємо з Новгородською, Оренбурзькою, Курською, Ростовською областями Російської Федерації. Маємо підписану угоду про співпрацю з Донецькою областю, існує домовленість з головою адміністрації Донецької області паном Шишацьким, що в кінці вересня – на початку жовтня буде обмін дружніми візитами. Також у листопаді делегація з Івано-Франківщини планує побувати в Тюменській області. Товаришуємо з областями Румунії, Польщі, Угорщини, Словаччини.

 

– Як боретеся з корупцією? Чи багатьох чиновників в Івано-Франківській області впіймали «на гарячому»?

– По-перше, у нас раз на квартал в обласному драмтеатрі відбуваються зустрічі на тему «Влада і бізнес», куди приходить вся влада області та представники бізнесу, в залі стоять мікрофони, і відбувається відповідний діалог, який оформляється відповідним протоколом. Відповідно контролюється хід виконання. Чергова така зустріч відбудеться у нас в кінці вересня – на початку жовтня. До відповідальності притягаються і посадовці, за незначні порушення звільняються з займаних посад, за кримінальні – притягаються до кримінальної відповідальності. Для прикладу: за розкрадання коштів, які були виділені для ліквідації наслідків повені 2010 року порушено і направлено до суду 68 кримінальних справ.

 

Які перспективи з роботою для молоді у регіоні?

– Натепер це справді проблемне питання для нашого регіону. І вихід з цієї ситуації один – через максимальне залучення інвестицій створювати нові робочі місця для молоді. Від початку року в область залучено 167 мільйонів доларів прямих іноземних інвестицій. І робота ця триває.

Але скільки ми б не зробили у цьому напрямку, все одно будемо вважати роботу цю недостатньою, адже з молоддю потрібно займатись від 6-ої години ранку до 12-ої години ночі. В Україні кожна молода людина, як на мене, є перспективною, і кожна має свій шанс. Головне – визначити мету і йти до неї. Велику роботу виконує молодіжна адміністрація області, її роботу оцінюю високо. Це дійсно надзвичайно активний орган, якому вдається об’єднувати навколо себе молодь різного віку і різного світогляду, який дає можливість зреалізуватися молодим прикарпатцям.

 

– Чи вистачає у Вас часу, щоб прочитати книжку? Яку літературу любите?

– Серйозну, науково-попу­ляр­ну. З наших сучасних письменників мені найбільше подобається Марія Матіос – з великим задоволенням прочитав її «Солодку Дарусю», «Націю» та інші твори. З великим захопленням прочитав передостанню книжку «Червона Атлантида» Ганни Герман. Не сподівався, що вона напише її так по-стефанівськи, по-нашому.

 

– Як на Вашу думку, що чекає регіон наступного року?

– Звичайно, що робота, напружена праця.

 

Наостанок Михайло Вишиванюк подякував усім, хто поставив запитання і провів веб-конференцію, та зазначив: «Сьогоднішня зустріч є ще одним проявом демократії і розбудови демократичного суспільства».

 

Оксана Островська Коломийські Вісти


26.09.2011 2378 3
Коментарі (3)

Xvam 2011.09.27, 00:12
Так, так , з цим ми не вийдем навіть в число перших країн третього світу. Боже бережи Україну! Куди ми йдем?!?!
до Хvam 2011.09.27, 23:36
Хто йде? Ніхто не йде! Лижемо попу вісачяйше прізначєнаму губєрнатару. А шо ? Стидно? Кому? Такі стидно... А за бабки?
Xvam 2011.09.28, 00:11
До модератора: Слово "селюх" не є ,образливим, не географічно скерованим, СЕЛЮХ - це стан ментальності та рівень освіченності; і не опускайте ,будь ласка, всіх мешканців Франківщини до цього рівня. дякую.
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1026
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2766
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

959
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1022
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1027 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3068 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

875

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

763

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

369

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1078
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

122
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2324
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1136
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

437
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15056
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7371
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

803
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

366
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

280
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

369
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

644
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1100