Михайло ВИШИВАНЮК про Тібет та геополітичний вибір України

Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк прокоментував кореспонденту «Фіртки» своє бачення геостратегічного вибору України:

 

 

 

- Михайле Васильовичу, кілька днів тому Віктор Янукович заявив про те, що деякі українські опозиціонери перешкоджають євроінтеграції України, а раніше і Віктор Ющенко заявив про те, що на його думку «медовий місяць» Москви і Києва закінчився і почалося розчарування у відносинах між Україною та Росією. Чи означає це, що Україна нарешті визначилася у своєму європейському виборі?

- Віктор Федорович абсолютно правий. Коли наші опозиціонери їдуть в Раду Європи і просять не приймати Україну в Європейський Союз, то, вибачайте, я таких «патріотів в лапках» не розумію. Як можна їхати в Європарламент і через свої власні дрібні амбіції просити не пускати українських чиновників в Європу і блокувати контакти Європейських структур з Україною, бо за їх словами «Україна – це дика країна»? Ну як їх можна розуміти?

А те, що Україна вибрала стратегічний курс в Євросоюз, то це вже, я думаю, ні в кого не викликає сумнівів.

 

- А як на вашу думку до цього поставиться Росія? Чи захоче вона так просто «відпустити» Україну з орбіти свого впливу?

- Росія, безперечно, мало того, що не захоче «відпусткати» Україну, - в Росії потужна дипломатична машина, яка теж працює у відповідному напрямку. І ця машина працює як в Європарламенті, так і надзвичайно потужно вона працює у Вашингтоні.

Тому в такій ситуації, ті хто надто часто їздить до Європи і поливає Україну брудом і при цьому називає себе "патріотом України", то я б їх назвав зрадниками України. Вони роблять велику шкоду не владі, а всім українцям.

 

- Ви багато поїздили по світу. Були не тільки в Європі і США, а й на Сході – в Китаї, на Тібеті, в Сінгапурі. Скажіть, чи є щось цікаве для нас на Сході, що ми могли б перейняти, в чому повчитися?

 - Для того, щоб керувати, управляти – треба «знати». Потрібно багато знати, багато вчитися, мати життєвий досвід. І такий досвід, пов’язаний з відвіданням інших регіонів, країн, спілкуванням з людьми з інших культур є дуже цінним. Ви його не вичитаєте в жодній книжці і не зрозумієте з чужої розповіді. Краще, як кажуть, один раз побачити своїми очима, пропустити через себе…

Щодо Сходу, то він є надзвичайно цікавий, надзвичайно «тонкий». Там дійсно мораль, взаємовідносини, взаємодопомога, взаємоповага на першому плані.

Скажімо якoщо говорити про Тібет – то там матеріальні статки на останньому плані, а на першому плані – духовне. Там ніхто не рветься стати багатим, там всі печуться про свою душу…

 

- Всі прагнуть покращити карму?

- Так. На першому плані душа. Для прикладу – один випадок. На Тібеті я їхав в таксі. І водію в одному місці потрібно було повернути на такому широкому проспекті на ліво. А там розмітка – дві суцільні лінії. Але він зупиняється, включає лівий поворот – і всі колони машин, що їдуть на зустріч, зупиняються, щоб його пропустити. Водій пересікає цих дві суцільні лінії – всі машини, що їдуть на зустріч чекають, махають привітно рукою – «щасливої дороги», водій їм махає рукою – «дякує». Я зрозумів, що там закони моралі, закони взаємодопомоги є вищими, ніж писані закони, зокрема правила дорожнього рушу. Це є для європейців, людей Західної цивілізації, незвичним і часто малозрозумілим…

Тоді я переніс цю ситуацію, - з поворотом через дві суцільні лінії, на Хрещатик… Реакцію можете собі уявити, - не сумніваюся, що ті, хто будуть їхати на зустріч будуть сигналити і крутити вказівним пальцем коло голови:))

…На Сході всі переконані, що треба творити добро, треба допомагати, що людині потрібно повернути, віддати…

Тому нам треба, не цураючись свого, брати все добре з інших культур. Треба набиратися досвіду, багато вчитися, багато знати…


22.06.2011 2698 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

783
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

389
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14148 16
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1623
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

909
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6245

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

677

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1504

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1311

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1195
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

555
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

693
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1618
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

635
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

926
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5964
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13807
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

298
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

593
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

525
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

839 2