Михайло ВИШИВАНЮК про Тібет та геополітичний вибір України

Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк прокоментував кореспонденту «Фіртки» своє бачення геостратегічного вибору України:

 

 

 

- Михайле Васильовичу, кілька днів тому Віктор Янукович заявив про те, що деякі українські опозиціонери перешкоджають євроінтеграції України, а раніше і Віктор Ющенко заявив про те, що на його думку «медовий місяць» Москви і Києва закінчився і почалося розчарування у відносинах між Україною та Росією. Чи означає це, що Україна нарешті визначилася у своєму європейському виборі?

- Віктор Федорович абсолютно правий. Коли наші опозиціонери їдуть в Раду Європи і просять не приймати Україну в Європейський Союз, то, вибачайте, я таких «патріотів в лапках» не розумію. Як можна їхати в Європарламент і через свої власні дрібні амбіції просити не пускати українських чиновників в Європу і блокувати контакти Європейських структур з Україною, бо за їх словами «Україна – це дика країна»? Ну як їх можна розуміти?

А те, що Україна вибрала стратегічний курс в Євросоюз, то це вже, я думаю, ні в кого не викликає сумнівів.

 

- А як на вашу думку до цього поставиться Росія? Чи захоче вона так просто «відпустити» Україну з орбіти свого впливу?

- Росія, безперечно, мало того, що не захоче «відпусткати» Україну, - в Росії потужна дипломатична машина, яка теж працює у відповідному напрямку. І ця машина працює як в Європарламенті, так і надзвичайно потужно вона працює у Вашингтоні.

Тому в такій ситуації, ті хто надто часто їздить до Європи і поливає Україну брудом і при цьому називає себе "патріотом України", то я б їх назвав зрадниками України. Вони роблять велику шкоду не владі, а всім українцям.

 

- Ви багато поїздили по світу. Були не тільки в Європі і США, а й на Сході – в Китаї, на Тібеті, в Сінгапурі. Скажіть, чи є щось цікаве для нас на Сході, що ми могли б перейняти, в чому повчитися?

 - Для того, щоб керувати, управляти – треба «знати». Потрібно багато знати, багато вчитися, мати життєвий досвід. І такий досвід, пов’язаний з відвіданням інших регіонів, країн, спілкуванням з людьми з інших культур є дуже цінним. Ви його не вичитаєте в жодній книжці і не зрозумієте з чужої розповіді. Краще, як кажуть, один раз побачити своїми очима, пропустити через себе…

Щодо Сходу, то він є надзвичайно цікавий, надзвичайно «тонкий». Там дійсно мораль, взаємовідносини, взаємодопомога, взаємоповага на першому плані.

Скажімо якoщо говорити про Тібет – то там матеріальні статки на останньому плані, а на першому плані – духовне. Там ніхто не рветься стати багатим, там всі печуться про свою душу…

 

- Всі прагнуть покращити карму?

- Так. На першому плані душа. Для прикладу – один випадок. На Тібеті я їхав в таксі. І водію в одному місці потрібно було повернути на такому широкому проспекті на ліво. А там розмітка – дві суцільні лінії. Але він зупиняється, включає лівий поворот – і всі колони машин, що їдуть на зустріч, зупиняються, щоб його пропустити. Водій пересікає цих дві суцільні лінії – всі машини, що їдуть на зустріч чекають, махають привітно рукою – «щасливої дороги», водій їм махає рукою – «дякує». Я зрозумів, що там закони моралі, закони взаємодопомоги є вищими, ніж писані закони, зокрема правила дорожнього рушу. Це є для європейців, людей Західної цивілізації, незвичним і часто малозрозумілим…

Тоді я переніс цю ситуацію, - з поворотом через дві суцільні лінії, на Хрещатик… Реакцію можете собі уявити, - не сумніваюся, що ті, хто будуть їхати на зустріч будуть сигналити і крутити вказівним пальцем коло голови:))

…На Сході всі переконані, що треба творити добро, треба допомагати, що людині потрібно повернути, віддати…

Тому нам треба, не цураючись свого, брати все добре з інших культур. Треба набиратися досвіду, багато вчитися, багато знати…


22.06.2011 2716 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

252
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1686
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3135
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1131
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1154
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1188 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

222

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1100

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

921

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

408
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

316
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2482
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1233
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1303
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

544
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15172
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7472
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

320
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

552
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

444
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

374
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

468