Михайло Вишиванюк: Лише злагода, взаєморозуміння та єдність стануть запорукою великого майбуття України

 

«Для кожного українця незалежна Україна - це батьківська хата, де слово «Україна» завжди вимовляється з пошаною і святістю. Це пам’ять про наших прадідів з пожовклих фотографій, які ніби хочуть сказати нам: «Добре, вам, діти! Ви живете в незалежній Україні, маєте волю та, зрештою, не бідуєте. Бережіть її, шануйте! Не скигліть, що вам зле у власній хаті… Не гнівіть Бога! І не нарікайте на Україну. Бо небагато на землі народів, які би так довго і такою величезною ціною здобули свою незалежність, свободу, як український нарід», - сказав у своєму виступі під час урочистостей з нагоди 21-ї річниці української незалежності голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк,




«На вівтар Свободи цілі покоління поклали своє життя, вмирали з твердою вірою, що Україна стане вільною, і вона постала волею Всевишнього та 346-ма голосами народних депутатів першого Українського парламенту, які 24 серпня 1991 року проголосували за незалежність України, -підкреслив голова ОДА. - Серед них було 13 посланців Прикарпаття, які своїм вчинком заслужили, щоб про них пам’ятали і згадували постійно».



Але тоді, у 1991-му році, як зазначив Михайло Вишиванюк, «в багатьох людей було наївне мислення: вже завтра будемо жити як в Європі. А як досягти того кращого, європейського життя - ми не знали і не вміли. Відсутність кадрів, щоб керувати в нових умовах, при переході від комуністичної системи до ринкової економіки, та й привичка, що за нас і для кожного з нас має хтось вирішувати. З усіх боків знайшлося безліч порадників, які, як правило, радили кожен по-своєму… Але ми вистояли! Подолали інфляцію, ввели свою власну грошову одиницю; створили всі інститути державної влади, армію, банківську та фінансову системи, правоохоронні органи та юстицію; встановили кордони; почали розвиватись економіка, багатопартійність, приватні ЗМІ…».



За роки Незалежності багато що змінилося в Україні і в нашій області зокрема, як в економічному, соціальному, так і в площині становлення демократичних засад суспільства. «Ми пройшли першу хвилю світової, економічної кризи; в світі зараз «бушує» друга хвиля, але і тут Україна тримає удар: піднімає зарплату вчителям, лікарям, працівникам культури на 25%; збільшує пенсії, і твердо, крок за кроком, йде вперед», - наголосив голова ОДА.



«За рахунок спільної роботи обласної державної адміністрації та обласної ради, районних державних адміністрацій та районних рад і в області зберігається позитивна динаміка розвитку економіки, - наголосив Михайло Вишиванюк. - За 7 місяців поточного року ріст промислового виробництва продукції складає 107%. Більше як на 13% зросла середня заробітна плата в промисловості області і становить 2 тис. 892 грн. В останній час багато робиться для підняття ролі громадських організацій з метою розширення місії громад в управлінні державою, які б несли консолідовану відповідальність за стан справ на місцях».



Михайло Вишиванюк висловив щиру вдячність духовенству, вчителям, лікарям, працівникам культури, робітникам, працівникам ферм і полів, ветеранам, правоохоронцям, представникам органів місцевого самоврядування і сумлінним державним службовцям – за добросовісну працю на благо рідного краю в незалежній Україні. Привітав наших земляків-олімпійців і запевнив: «Робимо усе від нас залежне, аби світового масштабу подія - зимова Олімпіада 2022 - не оминула наш регіон».


Водночас голова ОДА визнав: «Темпи розв’язання соціальних проблем, які безпосередньо торкаються кожного громадянина, потребують більших обертів і більшої відповідальності виконавців».

 

Вважаючи День Незалежності святом кожної української родини, Михайло Вишиванюк побажав «утвердження у серці кожного з нас вічних істин - злагоди, взаєморозуміння та єдності, що стане запорукою великого майбуття України!».


28.08.2012 2359 1
Коментарі (1)

Симпатик 2012.08.28, 23:23
Заклики до єдності,взаєморозуміння між вовками і козенятами.
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

255
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13472 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1513
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

830
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6044
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1682

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

604

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1428

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1239

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1137
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

488
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

622
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1535
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

569
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

848
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5889
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13465
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

197
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

503
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

449
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

759 2