Михайло Вишиванюк: Лише злагода, взаєморозуміння та єдність стануть запорукою великого майбуття України

 

«Для кожного українця незалежна Україна - це батьківська хата, де слово «Україна» завжди вимовляється з пошаною і святістю. Це пам’ять про наших прадідів з пожовклих фотографій, які ніби хочуть сказати нам: «Добре, вам, діти! Ви живете в незалежній Україні, маєте волю та, зрештою, не бідуєте. Бережіть її, шануйте! Не скигліть, що вам зле у власній хаті… Не гнівіть Бога! І не нарікайте на Україну. Бо небагато на землі народів, які би так довго і такою величезною ціною здобули свою незалежність, свободу, як український нарід», - сказав у своєму виступі під час урочистостей з нагоди 21-ї річниці української незалежності голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк,




«На вівтар Свободи цілі покоління поклали своє життя, вмирали з твердою вірою, що Україна стане вільною, і вона постала волею Всевишнього та 346-ма голосами народних депутатів першого Українського парламенту, які 24 серпня 1991 року проголосували за незалежність України, -підкреслив голова ОДА. - Серед них було 13 посланців Прикарпаття, які своїм вчинком заслужили, щоб про них пам’ятали і згадували постійно».



Але тоді, у 1991-му році, як зазначив Михайло Вишиванюк, «в багатьох людей було наївне мислення: вже завтра будемо жити як в Європі. А як досягти того кращого, європейського життя - ми не знали і не вміли. Відсутність кадрів, щоб керувати в нових умовах, при переході від комуністичної системи до ринкової економіки, та й привичка, що за нас і для кожного з нас має хтось вирішувати. З усіх боків знайшлося безліч порадників, які, як правило, радили кожен по-своєму… Але ми вистояли! Подолали інфляцію, ввели свою власну грошову одиницю; створили всі інститути державної влади, армію, банківську та фінансову системи, правоохоронні органи та юстицію; встановили кордони; почали розвиватись економіка, багатопартійність, приватні ЗМІ…».



За роки Незалежності багато що змінилося в Україні і в нашій області зокрема, як в економічному, соціальному, так і в площині становлення демократичних засад суспільства. «Ми пройшли першу хвилю світової, економічної кризи; в світі зараз «бушує» друга хвиля, але і тут Україна тримає удар: піднімає зарплату вчителям, лікарям, працівникам культури на 25%; збільшує пенсії, і твердо, крок за кроком, йде вперед», - наголосив голова ОДА.



«За рахунок спільної роботи обласної державної адміністрації та обласної ради, районних державних адміністрацій та районних рад і в області зберігається позитивна динаміка розвитку економіки, - наголосив Михайло Вишиванюк. - За 7 місяців поточного року ріст промислового виробництва продукції складає 107%. Більше як на 13% зросла середня заробітна плата в промисловості області і становить 2 тис. 892 грн. В останній час багато робиться для підняття ролі громадських організацій з метою розширення місії громад в управлінні державою, які б несли консолідовану відповідальність за стан справ на місцях».



Михайло Вишиванюк висловив щиру вдячність духовенству, вчителям, лікарям, працівникам культури, робітникам, працівникам ферм і полів, ветеранам, правоохоронцям, представникам органів місцевого самоврядування і сумлінним державним службовцям – за добросовісну працю на благо рідного краю в незалежній Україні. Привітав наших земляків-олімпійців і запевнив: «Робимо усе від нас залежне, аби світового масштабу подія - зимова Олімпіада 2022 - не оминула наш регіон».


Водночас голова ОДА визнав: «Темпи розв’язання соціальних проблем, які безпосередньо торкаються кожного громадянина, потребують більших обертів і більшої відповідальності виконавців».

 

Вважаючи День Незалежності святом кожної української родини, Михайло Вишиванюк побажав «утвердження у серці кожного з нас вічних істин - злагоди, взаєморозуміння та єдності, що стане запорукою великого майбуття України!».


28.08.2012 2392 1
Коментарі (1)

Симпатик 2012.08.28, 23:23
Заклики до єдності,взаєморозуміння між вовками і козенятами.
09.07.2025

В інтерв’ю журналістці Фіртки професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

126
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

649
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1916
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3409
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1250
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1258

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1360

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

398

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1050

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1217
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

429
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2588
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1311
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1420
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

621
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15283
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7567
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

420
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1104 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

554
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

460
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

541