Михайло Вишиванюк - губернатор-довгожитель

 

Прикарпаття потрапила до областей з найменшою текучістю кадрів у виконавчій владі: за 20 років незалежності губернатори змінювалися шість разів, причому двічі губернаторське крісло займав нинішній глава ОДА Михайло Вишиванюк.

 

«Коментарі» неодноразово проводили дослідження ефективності роботи керівництва в регіонах. В цілому, висновки не дуже втішні. Зараз же ми порахували загальну кількість глав областей за роки Незалежності, їх число по кожній області, час призначення і звільнення, і зрозуміли - серед обласного керівництва спостерігається воістину божевільна текучка кадрів. Судіть самі: за роки Незалежності на посаді губернатора (спочатку представника президента) побувало 209 осіб (210-м став нинішній глава столичної адміністрації Олександр Попов, призначений Президентом Віктором Януковичем без волевиявлення киян на виборах). Всього ж глав ОДА звільняли 246 разів. Тобто в середньому за два роки у всіх регіонах країни змінювався головний керівник. У середньому ж за 19 років існування інституту постпредів і губернаторів, кожні 28 днів летіла одна керівна голова. У природі настільки мало живуть, наприклад, бджоли і трутні (загалом їх життя укладається в півтора-два місяці).

 

Природно, губернаторська чехарда автоматично призводить до перманентних пертурбацій у всій вертикалі регіональної влади: активно замінюються заступники попереднього голови ОДА, керівники управлінь, а також начальство в правоохоронних органах. До цього також варто додати часткову заміну глав районних держадміністрацій «під» нового керівника області. У результаті в регіон приходить ціла юрба нових необстріляних людей, які бачать своє завдання зовсім не в розвитку довіреного регіону, а в тому, щоб побільше «нацарювати».

 

Найротаційні і найспокійніші регіони
Найчастіше змінювалися губернатори в Запорізькій області - 16 разів. За нестійкістю керівництва неабагато поступається Крим - пост глави кримського уряду переходив з рук в руки 15 разів. У сусідній Херсонській області теж спостерігається катавасія: тут губернатори змінювалися 13 разів, жодного разу не повторюючись.

Найстабільнішим кадровим регіоном стала Рівненська область, де за час Незалежності змінилося всього лише 5 губернаторів. В Івано-Франківській області губернатори змінювалися шість разів, причому двічі губернаторське крісло займав нинішній глава ОДА Михайло Вишиванюк. Також шість разів голови ОДА звільнялися в Миколаївській області. Але у цій області по два рази губернаторами ставали нинішній глава ОДА Микола Круглов, а також його попередник Олексій Гаркуша.

 

Губернатори-одноденки і довгожителі
Найменше встиг «покермувати» регіоном Віталій Олуйко. Він пробув губернатором Хмельницької області цілих десять днів з 4 по 14 лютого 2005 року. Толком не встиг скуштувати солодкий губернаторський плід і Сергій Касьянов, який керував Дніпропетровською областю місяць. Рекордсменом же міг би стати Сергій Сазонов. Він був виконуючим обов`язки губернатора Запорізької області тиждень. Але губернатором так і не став.
Довше за всіх у губернаторах пробув нинішній губернатор Івано-Франківщини Михайло Вишиванюк - майже 10 років. До того як він був призначений головою ОДА у квітні минулого року, він «кермував» областю з лютого 1997 по січень 2005 року. Враховуючи, що його область є однією з найстабільніших в Україну, то, очевидно, губернатор-довгожитель зможе встановити нові рекорди.
Нинішній глава Волинської області Борис Климчук також є ветераном. Він пробув головою ОДА 8,5 років - з липня 1995 року по червень 2002, і з березня 2010 по нинішній час. Трохи менше пробув губернатором губернатор Київської області Анатолій Засуха - 7,5 років. Він обіймав цю посаду з вересня 1996 по січень 2005 року.

 

Губернатори-«мігранти»
Практично у всіх областях є губернатори, які займали крісло кілька разів. Однак є губернатори, які мігрували по регіонах. Приміром, Геннадій Москаль був губернатором у Закарпатській та Луганській областях, Володимир Щербань побув головою ОДА в Донецькій і Сумській, Володимир Яцуба - у Дніпропетровській області та главою Севастополя. Анатолій Матвієнко побував губернатором у Вінницькій області, а також покерував Кримом. Віктор Коцемир побув губернатором в сусідніх областях - Вінницької і Хмельницької. Працювати на Західній Україна вміє Михайло Цимбалюк, який керує Львівською областю, а раніше був губернатором на Тернопільщині. По всьому Криму працював Сергій Куніцин: він був і главою АРК, і главою Севастополя.

 

«Слабка» губернаторське місце
Гендерна рівність в Україні не дотримується і в губернаторському кріслі. З 209 губернаторів було всього лише чотири представниці слабкої статі. Ніна Гаркава керувала Сумщиною, Ірина Синявська - Житомирщиною. На Дніпропетровщині губернатором побула Надія Дєєва. Київську область очолювала Віра Ульянченко. Варто зазначити, що всі губернатори-жінки призначалися за президентства Віктора Ющенка. Ні до, ні після нього дами в кріслі голови ОДА не бували.

 

Мамам на замітку
Якщо ви хочете, щоб ваш син дослужився до губернатора, його треба називати Миколою (людей з таким ім`ям у губернаторських кріслах було аж 21), Володимиром (18), Олександром або Анатолієм (таких було по 17). Хоча ніхто з носіїв цих імен до президентського крісла - не доріс. Для цього треба бути Леонідом або Віктором ...
В цілому, аналізуючи ситуацію з місцевою владою в Україні, можна зробити невтішний висновок: героями нашого часу стали люди тимчасові. Які, мабуть, розуміючи це, зацікавлені лише в одному: «зачистити» доручену їм об`єкт до того часу, поки їх не поженуть. А звільнять їх незважаючи ні на що: хоч ти щось роби, хоч не роби.


27.09.2011 2613 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1061
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2780
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

966
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1028
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1033 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3084 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

879

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

768

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1082
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

133
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2331
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1140
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

440
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15060
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7376
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

807
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

371
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

283
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

371
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

648
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1101