Михайло Вишиванюк: Держава суттєво дотує розвиток тваринництва: на придбання корови дає газді 5 тисяч гривень

 

Обласну галузеву нараду з розвитку тваринництва голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк провів, наприкінці минулого тижня, на базі Галицького району, оскільки, за його словами, «Галицька земля та її господарі чи не найуспішніше приступили до відродження цієї важливої, прибуткової галузі».


Перед агронарадою разом зі своїм заступником Василем Брусом Михайло Вишиванюк побував у декількох господарствах Галицького району. Своє задоволення станом справ, зокрема високимим показниками приватного господарства «Рідна земля», що у с. Дитятин, яке очолює Володимир Слободян, Михайло Вишиванюк висловив у короткому виступі, закликавши учасників представницького зібрання брати приклад.

«Держава сьогодні дотує розвиток тваринництва: на придбання корови дає газді 5 тисяч гривень, за теля - 3 тисячі, - наголосив Михайло Вишиванюк. - Не скористатися сільським газдам з такої дійсно суттєвої допомоги від держави було би гріховно». За словами голови ОДА, компенсація селянам за придбання індивідувальних доїльних апаратів - до 5 тисяч гривень за одну установку вітчизняного виробництва.

Михайло Вишиванюк дав доручення головам райдержадміністрацій, які були учасниками галицької агронаради, «усе це роз'яснювати селянам і сприяти їм у створенні сімейних ферм». За європейськими нормами, сімейна ферма передбачає утримання не менше 12 голів великої рогатої худоби. Голова ОДА переконаний, що продукція сімейних ферм стане особливо актуальною, коли Україна підпише угоду про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, що очікується вже у грудні. Водночас, Михайло Вишиванюк наголосив, що створення сімейних ферм відтепер стане одним із критеріїв оцінки роботи керівників райдержадміністрацій.

Також голова ОДА висловив своє занепокоєння тим, що молоко і масло в Івано-Франківську область завозять з інших регіонів, і часто не найкращої якості. Михайло Вишиванюк вважає неприпустимим ситуацію, коли масло, в якому вміст рослинних жирів - 70%, завозять у школи та дитсадки Прикарпаття.

Голова облдержадміністрації переконаний, що розвиток тваринництва в області, на якому робиться акцент, дасть можливість цю неякісну молочну ситуацію «кардинально змінити».

Як зазначив у своєму виступі в. о. начальника головного управління АПК облдержадміністрації Іван Андріїшин, впродовж останніх 20 років на Прикарпатті чисельність поголів'я ВРХ скоротилась втричі, в тому числі удвічі стало менше корів. Водночас у поточному році продуктивність дійного стада в сільськогосподарських підприємствах краю зросла на 24 кг, до відповідного періоду минулого року, і складає 2752 кг на корову. За словами Івана Андріїшина, найбільший спад поголів'я ВРХ допустили у Рогатинському районі (мінус 159 голів) і Тлумацькому (мінус 157 голів). З приростом поголів'я корів «йдуть» Коломийський район і Галицький.

«Завдання із завдань - стабілізувати ситуацію в молочному тваринництві», - переконаний заступник голови ОДА Василь Брус. Одним із резервів нарощування чисельності поголів'я корів у сільськогосподарських підприємствах області він вважає закупівлю у населення телиць. За словами Василя Бруса, Постанова Кабінету Міністрів України № 182 від 2 березня передбачає виплату до 7 грн. за 1 кг живої ваги, придбання теличок. Однак, наразі лише два райони - Галицький і Косівський подали документи для отримання такої дотації, а документи приймають до 5 грудня. Загалом, сільськогосподарські підприємства закупили у населення 121 теличку.

Зазначалося: реконструкцію ферм на наступний рік запланували ПАФ «Бовшівська», ПП «Рідна земля» Галицького району, ФГ «Заріччя» Косівського та ТОВ «Буркут» Верховинського районів. За бюджетною програмою «Часткове відшкодування» передбачено 50-відсоткове відшкодування коштів на реконструкцію приміщень ферм.

Учасники наради ознайомилися з роботою фермерського господарства «Агроінвест» у с. Залукві, де вирощують м'ясне поголів'я абердин-ангуської породи, з новітніми технологіями заготівлі кормів, системою використання пасовищ, годівлею корів молочного напрямку у дитятинському ПП «Рідна Земля», а також із технологічним процесом вирощування форелі - від личинки до товарної риби - у ПРАТ Володимира Януша «Більшівці-риба» (смт. Більшівці).


07.11.2011 2708 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

540
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

799
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

562
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5483
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1461
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1341

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

398

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1219

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1059

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

973
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

292
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10663
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

368
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

637
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5683
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1452
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

346
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

248
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

599 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1037
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

902