Михайло Негрич: Освіта району готова до нового навчального року

 

Указом Патріарха Київського і всієї Руси-України 17 cерпня 2011 року голову Коломийської районної державної адміністрації Михайла Негрича нагородили Орденом Христа Спасителя за заслуги у відродженні духовності України.

Громада знає М. Негрича як доброго господарника, а ми вирішили поспілкуватися з паном Михайлом про духовні і культурні аспекти життя.

 

– Пане Михайле, скажіть, будь ласка, яке місце займає духовність у Вашому житті і на скільки важливий, на Вашу думку, духовно-культурний розвиток людини?

– Я з великою відповідальністю ставлюся до духовної і культурної частини життя і на якій би посаді я не перебував, завжди позитивно ставився до нових культурних проектів та сприяв розвиткові культури і духовності.

Поважаю представників усіх конфесій і завжди допомагаю в будівництві храмів як на території області, так і за її межами. Без духовної сутності не можливе існування розвиненого суспільства, тому духівництво завжди знайде підтримку в стінах райдержадміністрації і, зокрема, в моєму кабінеті. Культура відіграє чимраз більшу роль у формуванні і зміцненні громадського суспільства, вона впливає на всі сфери суспільної та індивідуальної життєдіяльності.

Значення культури у формуванні та розвитку способу життя людини величезне. Знання культури і традицій власного народу сприяє збагаченню її духовного світу. Не менш важливим і необхідним є й пізнання і розуміння культур інших народів. Ми намагаємося налагоджувати дружні стосунки з громадами різних країн. Так тепер обмінюємося досвідом і дружимо з мешканцями Аксайського краю в Росії та Ростова-на-Дону, Польщею (Варпалота), Румунією (Бая-Маре), Угорщиною, Німеччиною, Канадою.

– З закінченням літа завершився і фестивальний сезон. У Коломийському районі цьогоріч відбулося чимало фестивалів і урочистостей. Як оцінюєте рівень розвитку культури і фестивального життя в Коломийському районі?

– Справді, ми намагаємося прищепити любов до українських традицій і звичаїв через проведення масових заходів та унікальних фестивалів. Я дуже вдячний команді, яка працює над організацією заходів. Я люблю точність в усьому і особливо в організаційних питаннях, тому разом з начальником відділу культури і туризму Коломийської РДА Людмилою Федор та організаційним комітетом продумуємо все до найменших дрібниць, аби фестиваль справив добре враження на наших краян і гостей.

– У Коломийському районі здано чимало новобудов і ремонтують чимало установ, а як справи з закладами культури?

– Коломийщині в цьому плані пощастило. Жоден клуб не було віддано для нецільового використання і в подальшому ми не допустимо, щоб це сталося. Як не тяжко утримувати великі за розміром будівлі часів Радянського Союзу, та все ж ми їх будемо лагодити, і Народні доми та будинки культури діятимуть у кожному селі. Ось, наприклад, уже відреконструювали будинок культури села Спаса, який збудований ще 1920 року, провели ремонтні роботи у клубах сіл Голоскова, Загайполя, будуємо такий клуб у Малому Гвіздці, плануємо перекрити дах в Народному домі у Корничі, Великій Кам’янці, Мишині. Дякую громадам селищ, адже лише з їхньою допомогою ми змогли невеликим коштом здійснити ремонтні роботи, будували і лагодили народним методом і всі люди з села згуртовано працювали для того, щоб мати відповідні заклади культури. Це свідчить про необхідність будинків культури у кожному населеному пункті. Дуже приємно, що будинок культури у Лісному Хлібичині став кращим закладом в Україні серед сільських будинків культури, адже розпочинали його будівництво за моєї першої каденції на посаді голови РДА та за підтримки голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайла Вишиванюка.

– Культура нерозривно пов’я¬зана з освітою. За Вашої каденції вже традиційними стали об’їзди шкіл перед початком навчального року. Як цьогоріч підготувалися освітні заклади району до навчального року?

– Починаючи від 2001 року, напередодні першого вересня я особисто перевіряю готовність навчальних закладів до нового навчального року. Разом з начальниками управління освіти і культури, а також з головним лікарем ми інспектуємо не лише освітянські об’єкти, але й загалом оцінюємо стан підготовки села до опалювального сезону. Нині з упевненістю говоримо, що Коломийський район повністю готовий до нового навчального року і опалювального сезону.

Першого вересня відкриває свої двері спортивний зал в селі Спасі, аналогів якому в області нема, а 10-го – дитячий садок у селі Княждворі. Що ж до шкіл району, то з кожним роком виникає все менше проблемних питань з підготовкою до навчального року. Як будинок складається з цеглин, так і в школі кожен учитель несе відповідальність за свій клас, а директор – за загальний стан. Тобто, для вчителя після останнього дзвоника робота не закінчується.

Ми намагаємося поліпшити життя людей у кожному населеному пункті району. Звичайно, що проблеми є, але поступово ми їх вирішуємо. Наприклад, у П’ядиках і Угорниках ми плануємо завершити будівництво шкіл, адже фундаменти там стоять від 2004 року. Документація на будівництво вже в Києві і Прем’єр-міністр України підписав відповідні документи. Наразі чекаємо, щоб виділили фінансування на будівництво цих шкіл і приступаємо до роботи.

– Україна гучно відзначила 20-ту річницю своєї незалежості. Які були для Вас ці 20 років і що побажаєте нашим читачам та й усім українцям?

– Незалежність – символ нашої нації. Події, які відбулися 24 серпня 1991 року, безумовно стали апогеєм боротьби українського народу за право бути незалежним. Саме того дня було започатковано новий державотворчий період у житті нашого народу і це стало лише початком. Відтоді Україна у світі – одна і для нас вона – єдина. Ми зможемо подолати тимчасові труднощі, адже ми пам’ятаємо славних, волелюбних пращурів, славу і честь яких не маємо права зганьбити. Ми маємо доста таланту і сили, щоб здійснити задумане. Головне – бути єдиними. Разом ми зможемо утвердити і зміцнити державну незалежність і збудувати таку країну, в якій нам захочеться жити і працювати.



"Коломийські ВІСТИ"


05.09.2011 2819 1
Коментарі (1)

Олігофрен 2011.09.05, 23:56
Не смішіть народ, "започатковано новий державотворчий період у житті нашого народу". Негрич неможе виговорити таке речення, він ж букв усіх незнає. Де державотворення а де Негрич.
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

268
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13506 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1526
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

839
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6057
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1693

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

612

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1437

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1248

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1145
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

496
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

631
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1543
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

576
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

854
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5898
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13482
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

207
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

513
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

457
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

766 2